Xenony nezapísané v TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skswat
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 18.08.2007 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skswat »

mp3turbo@ http://77.247.224.52/xenony/xenony%20-% ... vpravo.jpg

To je namontovane vo svetlach s cockou alebo v klasickych parabolach?
Alfa Romeo
Ford
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, nie je to moja fotka, ukradol som to od ceskych bratov.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

Obrázok


a nedau si pokoja..

zobrat vodicak na 2 roky, "autorizaku" licenciu, a vyrubit pokutu vo vyske 1600 evri..

na trojrocnom aute takto riesit svietenie svetiel..

to si nevidel ked si kupoval, ze nemas xenony, ked si ich tak strasne chcel?

neverim, ze svietia ako original xenony..a to som uz zopar xenonov teda svietit videl..a videl som aj zopar takych, ktorym zabavili auto v rakusku za domontovane hnidy...kedze nemali na pokutu...

toto by bol spravny bic na vsetkych co im nestaci to, co VEDOME kupovali...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

uz vidim ten autorizak co to montoval :d :D
A co nam este porozpravas? FA sa ti urcite stratila, lebo na 100% to nevies zdokladovat, ci?
Uz tu boli fesaci, co tvrdili, ze to maju dokonca zapisane v TP len akosi to nevedeli dokazat..... predpokladam, ze si dalsi, co len tvrdi nieco, co je od pravdy daleko.... ale ak teda dokazes co tvrdis, tak sa to zoberiem spet.... ako teda?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neries, zostalo velke ticho, v ziadnom autorizaku samozrejme nebol.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Táto xenónová fóbia ešte neskončila?
djtomi napísal: Problematiku domontovaných xenonov poznám a neriešim oslepovanie ale ako to urobiť aby to neoslepovalo a neškodilo ostatným vodičom...


A ak to tak je nie je čo riešiť. Už roky jazdím na autách s takými xenónmi a nikdy som nemal žiadny problém. Ani na STK (a to nemám žiadnych známych) ani pri kontrole pomáhačov&chráničov. Nikto mi nikdy neblikal, že ho oslepujem a tvrdím a vždy budem tvrdiť, že oslepovanie nie je spôsobené xenómi, ale zle nastavenými svetlami. O rôznych 100W žiarovkách a svetlách zámerne nastavených vysoko aby "to svietilo" už ani nehovorím.

Takže za seba hovorím, neriešte tu chu joviny, kúpte si to, namontujte s rozumom ako hovorí ditomi a tešte sa, že vidíte aj za dažďa čo máte. Hlavne opitých chodcov a cyklistov na krajniciach okresiek, kde ich je ako maku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hlavne za dažďa je s bielym (až modrým) svetlom vidieť výrazne lepšie...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

tiez ma to napadlo, ze dazd a biele svetlo neni ziadna vyhra....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

modré neviem, to som nikdy nemal, ale biele je na tom 1000x lepšie ako klasické stretávačky. Ak teda vezmem do úvahy že s klasickou stretávačkou za dažďa vidieť lófasz a ak ide oproti auto tak ani ten lófasz. Biele xenony cca 5-6000k sú k triezvym aj opitým chodcom hóódne priateľské.
Kubik21
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.02.2012 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubik21 »

Tiez dlhsie rozmyslam nad domontovanim xenonov.Problematiku nepoznam , ale z toho co som cital som pochopil , ze problem je v tom , ze orig. xenony maju nejaky senzor-cidlo , ktore upravuje sklon svetlometu aby napr. pri zatazenom kufri neoslepovali oprotiiducich.
Chapem spravne?
Ak ano , preco to potom nie je aj pri klasickych svetlach , resp. preco to nie je povinne aj tam?
Hovorim , problematiku nepoznam , ale tiez myslim , ze je to otazka nadstavenia svetiel...
________________________________
Skoda Superb 1.9Tdi,96Kw,r.v.12/2002
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pretože klasické majú na to koliesko vľavo od volantu (skontroluj a hlavne používaj!). Xenóny vzhľadom na svoj oveľa vyšší svetelný tok musia mať toto nastavovanie automatické lebo by to inak nikto nepoužíval tak ako to nepoužíva pri klasických a nebezpečne oslňoval by ostatných.

A len špekuluj, špekuluj, každý svojho šťastia škodcom...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to Acon: poviem to takto..tiez som mal kedysi auto, kde som si dal tieto svetla domontovat...boli to biele xenony, a bolo to moje prve "luxusne" auto, proste som chcel, aby to bolo komplet ako si predstavujem..
dnes uz toto nie su veci, ktore by boli pre mna dolezite, ale zodpovedne Ti mozem prehlasit, ze po novom asfalte bez stredovej ciary a za dazda budes vidiet velke gulove...a to mi ver..

dokonca vyskumy nejakych vedatorov preukazali, ze pri porovnani viacerych faktorov, ako je hmla, dazd, sneh, tma, a ich rozne kombinacie, vyslo klasicke svetlo halogenov najlepsie..
myslim v svietivosti za kazdeho pocasia..cim netvrdili, ze v niektorom pripade nesvietili xenony lepsie..
ale tam svietili na tmu uzasne, ale na dazd a tmu nesvietili nijako..svetlo pohltil cierny asfalt..

napriklad..


a tiez poznam ludi, ktori maju xenony domontovane, a su medzi nimi taki, co jazdia s NORMALNE nadstavenymi svetlami, a nevadi mi to, a su aj taki, ktori to maju ako dementori, a svieti im to kade tade, len na cestu nie..

proste xenony su fajn , ale office a montovane do parabol na to urcenych..nie do fiat stilo a podobne..(bez urazky, to bol len priklad)
Kubik21
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.02.2012 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubik21 »

Dobre , teoreticky..... Ak si odmyslime zakony(tie co zakazuju takuto prestavbu) , a ludi , co maju zle nadstavene svetla ...je v tom aj iny problem ak by som nechal tie svetla stale smerom do zeme?
________________________________
Skoda Superb 1.9Tdi,96Kw,r.v.12/2002
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už ti sem turbo dával obrázky...
Kubik21
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.02.2012 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubik21 »

Od turba som nasiel iba 1.....rozdiel medzi stretavackami a DRL....
Ale stale to nechapem , pokutovat by sa malo za to , ze naozaj oslnujem a nie za to , ze mozno budem....(ja viem , lepsie je samozrejme tomu predist....)
Ale v praxi je X pripadov aj klasickych halog. ziaroviek , alebo orig.xenonov , ktore oslnuju....To je este nic , ale ked tomu soferovi zablikate , ze oslepuje , tak este nezabudne aj on dat dialkove , ale nie blik-blik , ale full az kym neprejde za chrbat...
________________________________
Skoda Superb 1.9Tdi,96Kw,r.v.12/2002

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných