Xenony nezapísané v TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je absolutne specialny pripad a autiak takto zrejme bol homologizovany.



Aky to mas verklik, noze prezrad... ked vravis ze sa vyrabaju VYHRADNE s xenonmi tak ina moznost ako legalna homologizacia neexistuje. A vtedy je to v poriadku, lebo ked to VYROBCA vozu takto navrhol, tak proti tomu my nemozeme ziadnym sposobom diskutovat. Navyse to rozhodne nebude stare auto, kedze neexistuje s halogenmi...

takze... co to je ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Escalade
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

Ahoj.

Neviem či to sem patrí ale...
Dnes ma stopli pri veľkej kontrole xenonov pani zelený.
Keďže ostrekovače svetlometov mám, dokonca aj optiku s čočkou mám, jediný spôsob ako prišiel na to že sú domontované je že si všimol kolečko na nastavovanie. Vedľa mňa paní s Mitsubishi mala taktiež xenony a jej kontroloval či sa pri zapnutí posunú dole - hore.
Dlho som študoval internet a taktiež som našiel že policajti robia aj takú vec, že jeden si sadne do kufra a druhý sleduje, či sa svetlomety samé sklopia.

Tu je teda moja otázka:
Našiel som jednu vecičku ktorá po zapnutí simuluje originál pohyb hore - dolu ba dokonca je to náhrada za snímač zaťaženia nápravy ibaže funguje na iný spôsob a to tak, že sa namontuje na podvozok auta a sníma vzdialenosť medzi podvozkom a cestou.
Takže ak odstránim kolečko, namontujem tento mechanizmus, je možné že na to že xenony boli domontované dodatočne nezistí nik nakoľko ani na autách ktoré majú xenony montované od výroby nie sú zapísané do TP?

Asi jediný možný spôsob ako na to môže pán policajt prísť je označenie homologizácie na svetlometoch či boli kontšruované na xenonove výbojky...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A keby si to tak zahodil skôr ako ťa stretnem a rozbijem ti to alebo sa ten policajt pozrie na homologačné značky na svetle? To by som asi chcel veľa, že? Nie, Slovák bude vymýšľať, špekulovať len ako by ojekabátil systém! :angry:
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

Ide o to že keď tam vrátim originál žiarovky uvidím akurát tak hovno... čiže neviem či by ti bolo príjemné keby ťa prejdem len kvôli tomu, že žiarovky slabo svietia...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A keď ťa prejdem ja preto, že ma ty oslepíš?! Vieš o tom, že každé nové auto musí spĺňať kopec predpisov vrátane tých o osvetlení? Čo keby si tam vrátil tie normálne žiarovky, napr. Osram Night Breaker alebo podobné skôr ako sa pripletieš do nejakej nehody a niekto sa na tie tvoje svetlá pozrie zblízka a ty budeš musieť predať obličku, aby si poplatil všetko čo bude treba?
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

Ok... Je mi však ľúti to len tak vyhodiť... Je možné xenony nehať namontované aspoň v diaľkových svetlách prípadne hmlovkách? Myslím že s tým by problém byť nemal nakoľko by som s nimi nikoho neoslepoval...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že nie! A v hmlovkách ich význam nechápem už vôbec...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco teda vyrobca podla tvojej logiky nenamontuje svetla tak ako pises ? Preco sa seru s nejakymi vecami, ked proste tlmene spravia normalne halogeny a dialkove pichnu xenony ?

super napad mas !
kolko mas rokov a ako stare je to mondeo? Nepoznam jedno jedine mondeo ktore by zle svietilo a bolo vyrobene po roku 2001, pre porovnanie tie svetla ktore mas na mondeu a ich bratricek z fordu galaxy (ktory mam a viem posudit) su JEDNY Z NAJLEPSIE SVIETIACICH SVETIEL VOBEC.

Kazde svetlo ma v ramci svojho schvalenia vytetovanu aj znacku svietivosti. Noze najdi to cislo vacsie ako 20 na svetle a napis nam sem kolko to je a potom si porovname kto ma vacsi pripadne kto dalej docika.

Ked nevidis dobre z mondea, su dve moznosti:

a) potrebujes okuliare
b) nemas spravne nastavene svetla.

Tipnem si kolko mas rokov a ci si bol na regloskope, mozem ?
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

Nechápem síce kde si nabral mondeo ale také auto rozhodne nemám a moje auto je staré max. 3 roky :)

Btw nenavážaj sa do ľudí pokiaľ o nich vieš h...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

viem o tom cloveku ze robi nelegalne [!!!!] veci a ze kvoli nemu moze iny oslepeny clovek nadrbat do mna, do mojej zeny, zrazit moje decko a podobne.

Takze preto.

Neverim ze akekolvek trojrocne auto svieti zle. Uz si sem napisal ten index svietivosti ?
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

Nechápem prečo sem stále pletieš oslepovanie...

Prečítaj si prosím aspoň 5 krát môj prvý príspevok a hlavne časť snímač zaťaženia nápravy...

Problematiku domontovaných xenonov poznám a neriešim oslepovanie ale ako to urobiť aby to neoslepovalo a neškodilo ostatným vodičom...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale teraz uz to mas urobene !!!! a oslepujes !!!!


http://77.247.224.52/xenony/xenony%20-% ... vpravo.jpg

http://77.247.224.52/xenony/xenony%20-% ... xenony.JPG


teraz este len hladas riesenie ako by si neoslepoval. Informacia pre teba : nespravis to dobre. Mozno ti ludia nebudu blikat, ale neoriginalne xenony nemaju zrezanu tu spicku navrchu, pozri si hentie dva obrazky. Na prvom je vlavo halogen vpravo dorabany xenon a kukaj ako hrozne svieti dohora ; na druhom obrazku su original xenony.

A teraz mi povedz ci vidis nejaky rozdiel v svetelnom "lúči" dorabaneho a originalneho xenonu.

Takze budes oslepovat vzdy aj ked ESTE LEN DOROBIS naklananie ktore tam teraz nemas.

Jediny sposob "ako to urobiť aby to neoslepovalo a neškodilo ostatným vodičom" je ten ze tie dorabane xenony vychmatnes von, zahodis do potoka a namontujes normalne ziarovky.

Kolko mas rokov ? Mal si uz dvadsat ?
djtomi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.02.2008 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomi »

No predstav si ze mi to svieti presne tak ako pri original xenonoch... Totiž to tie xenony som nemontoval ja ale autorizovaný servis...

Pravú stranu mám ešte posunutú aby to svietilo trošku vyššie a lepšie osvetlovalo krajnicu..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

daj mi nazov autorizovaneho servisu co ti namontoval nelegalne xenony na auto, kopiu faktury a...
ja zabezpecim u importera a zastupenia znacky aby ten autorizovany servis uz nebol autorizovanym.

Daj informacie, cakam. Neverim tomu ze ti autorizak namontoval taketo zmrdske xenony.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní