Xenonova HID sada

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Xenonova HID sada

Príspevok od používateľa biker610i »

chcel by som si to namontovat na fiat uno , ake mate skusenosti s tymito prestavbovimi HID sadami a co na to policajti?
messy
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 07.12.2007 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa messy »

1. Daj si facku.
2. Potom este raz porozmyslaj o hid sade.
3. Ak sa aj potom chces pytat na skusenosti, vrat sa k bodu 1.
4. Toto opakuj, az kym na 3 nebudes odpovedat NIE.

Neznasam zasranych zmrdov s hid sadami. A oslnuje KAZDA, keby tu zas niekto zacal o spravnom nastaveni. Testovali sme viacere sady na viacerych autach. Na regloskope v poriadku, ale v reali oslnuje kvoli slepym lucom, ktore ma kazda parabola.
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

kamos najprv skus ist v noci oproti takemu magoroovi akym sa chces stat a potom porozmyslaj ze ci chces byt jedným z tých na ktorých všetci nadávajú. :3c90:

je fajn lepšie vidiet lenze treba byt na cestach ohladuplny aby videli aj tí oproti tebe, lebo je to fakt neprijemne taky idiot v protismere.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

asi milionta tema o Hid...a na 20 rocne uno xenony...komicke. Jeden madar z prace to mal na hrdzavej renault 19. Nic gycovejsie som nevidel. Proste nemusim cinske obchody, ich nekvalitny falosno znackovy tovar-smejdy, ich smejdove xenony za 5 korun.ak mam starsie auto, radim ho udrziavat v dobrom stave so svetlami a ost.vecami ako maju byt a nie strapnovat seba a aj chuda auto...
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

sak aspon zdvojnasobi cenu auta ked to tam namontuje lol lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Páni, som rád, že nie som sám, kto by ho najradšej poslal do ri.ti. Ale pred tým ho do nej poriadne nakopal! (A nie len za tie HNIDY, ale aj za založenie ďalšej rovnakej témy.)
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

phaeton to myslis vázne?
Ja som teda este allroad bez xenonov nevidel!!!
To je riadna haluz.

Tam neries hid ale original.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak nie je policajt úplný ... tak to zistí za pár sekúnd, pretože originál xenóny:
- majú ostrekovače svetiel
- nemajú v kabíne koliesko na nastavovanie
- po naštartovaní sa zdvihnú hore a zasa klesnú dole a nastavia sa podľa zaťaženia

Pokiaľ ide o legálne domontovanie - napr. Hella robí sady, na Leona 30 tis. Kč. Ideš do toho?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tak co ine by ste mi na uno odporucili lebo ked idem po tme tak stretavacky su dost slabe a musim si prisvecovat aj hmlovkami
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak z toho som pako ja! Svetlá s klasickými žiarovkami nemajú dôvod „cvičiť” po naštartovaní a koliesko na ich nastavovanie býva hneď vedľa ich „zapínača”.

Ak sú tam naozaj klasické žiarovky (si si istý?) tak potom to fakt vyzerá na lacnú opravu po búračke...
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

nechcem byt mudry ale podla mna tam musi byt xenon, jedine ak mas uz stare vybojky a svietie do hneda ale zase ked uz tak svietie tak dlho nevydrzia. A ten regulator vysky v interieri tam nehladaj ten tam nema byt. Xenon si nastavuje vysku automaticky, na lavom prednom kolese je ten snimac svetlej vysky, ked sa zohnes tak ho vidis. Je upevneny o rameno a o niektoru pevnu cast auta. Vyzera to ako plavak v hajzli :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

biker610i napísal:tak co ine by ste mi na uno odporucili lebo ked idem po tme tak stretavacky su dost slabe a musim si prisvecovat aj hmlovkami
- Po toľkých rokoch budú paraboly „vysvietené" - vymeniť svetlá, nevravím, že za originál, možno aj nové náhrady budú lepšie ako slepé originály
- Žiarovky so zvýšenou svietivosťou (nie výkonom!), napr. Osram Night Breaker. Tie ale majú všetky kratšiu životnosť (tým skôr pri dennom svietení) pretože vyššiu svietivosť dosahujú „prežhavovaním” vlákna.
- Žiarovky PIAA. Ale ich kúpou by si mohol zdvojnásobiť hodnotu auta :-)
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

ak by bolo fakt burane tak si myslim ze obycajne svetla sa tam aj tak nedaju dat pretoze by musel menit aj riadiacku a ostatne tie srandy
messy
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 07.12.2007 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa messy »

PHAETON napísal:chcel som založit podobnu temu ale nechcel som tu zakladat čo tu bolo x krat rozoberane
tieš chcem dat xenony ale na audi a6 allroad auto ma všetko okrem automatu a xenonov dokonca mam aj ostrekovače svetlometov,nechapem prečo tam niesu xenony už od vyroby
1,nechcem ostatnych vodičov oslnovat a preto sa pytam je nejaka legalna cesta jak ich tam domontovat ,,,popripade jake xenony mi odporučite,
2jakym sposobom dokaže policajt rozpoznat či su xenony original alebo nie? ,lebo ked vidim napr(feliciu,uno.....) a ine stare auta tak je jasne že nemali xenony original ale do mojho auta sa xenony montuju,podla čoho to dokaže policajt rozpoznat
3o xenonoch len uvažujem to neznamena že si ich chem dam takže ak poviete že pokial ich nemam original a budem oslnavat vodičov tak si ich nedam bo niesom žiaden egoista
4 za kladne odpovede dakujem pekny den
1. existuje cesta, dorobit to komplet. Zohnat xenonove svetla a senzory zatazenia na napravy.
2. Halogenove svetlo ma na sebe pri homogalncnom E pismeho H a xenonove D.
messy
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 07.12.2007 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa messy »

cicmanec napísal:
biker610i napísal:tak co ine by ste mi na uno odporucili lebo ked idem po tme tak stretavacky su dost slabe a musim si prisvecovat aj hmlovkami
- Po toľkých rokoch budú paraboly „vysvietené" - vymeniť svetlá, nevravím, že za originál, možno aj nové náhrady budú lepšie ako slepé originály
- Žiarovky so zvýšenou svietivosťou (nie výkonom!), napr. Osram Night Breaker. Tie ale majú všetky kratšiu životnosť (tým skôr pri dennom svietení) pretože vyššiu svietivosť dosahujú „prežhavovaním” vlákna.
- Žiarovky PIAA. Ale ich kúpou by si mohol zdvojnásobiť hodnotu auta :-)
Ja odporucim skor Philips Premium alebo Vision plus. Maju dlhsiu zivotnost ako SS alebo NB.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných