X-type 2.0D rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

23lukasnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.04.2009 10:17
Zdieľať na Facebook

X-type 2.0D rozvody

Príspevok od používateľa 23lukasnb »

Zdravim.Chcel by som vediet po akom case repektive po kolkych kilometroch sa menia v tomto motore rozvody a co tam je ci je to remenovy rozvod alebo retazovy.Rok auta je 2004...Este by som potreboval nejaky kontakt na predajnu dielov na tieto auta ak by niekto mal.Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaguare ani trochu nepoznam, ale x-type pouziva motory a prevodovky, riadiacu elektroniku a 50% suciastok z mondea. Takze sa riad tym. Inak doporucujem vymenit tie rozvody kazdych najneskor 90.000km pretoze to nestoji vela a riskovat znicenie motora za par desiatok eur... je nezmysel.

ak mas 96kW motor, mas ten isty ako je v mondeu.

servis : skus sa obratit na TopAuto, zastupuju volvo a jaguar v Bratislave.
23lukasnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.04.2009 10:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 23lukasnb »

Dakujem ti pekne za odpoved.Ja sa do tychto aut taktiez velmi nevyznam,pytal som sa to aj preto,lebo niekde som cital ze rozvody v tomto aute sa menia az po 240 000 km,zostal som stoho mimo anevedel som ci to m teda retaz alebo remen...Diky za radu a kontakt na servis
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem ako dlho mas ten Jaguar a z akeho zdroja, len bacha aby nemal nagulanych 400.000km.

inak je pravda ze na rozvody niektore automobilky uvadzaju vymenu po 240k km - napriklad Pežot na tych 207 ci 307 ci ktorych prditkach, ale to je extremny nerozum. To by som nikdy neskusal. Nejde len o kilometrovy priebeh, ide aj o vek tych komponent. Guma neguma, zima nezima... potom bacha aj na to ze rozvody (hlavne RETAZOVE) nie su len remen/retaz samotna ale aj prislusenstvo okolo toho napriklad napinaky = sponovaky.

Najcastejsi problem zdochnutych aut s rozvodovym remenom : prdnuty napinat, preskocena retaz, stretnute v motore to co sa nikdy stretnut "nemoze".


bacha na to.
Volvovnik
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 19.09.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Volvovnik »

23lukasnb napísal:lebo niekde som cital ze rozvody v tomto aute sa menia az po 240 000 km
Toto platí pre motor s špecifickým vymenovaním DW10BTED4 s výkonom 100kw/136PS ako napr. 2.0D vo Volvo C30/S40/V50 alebo 2.0HDi v Peugeot 407 alebo 2.0TDCi vo Ford focus c-max >2004

Pokiaľ tvoj motor nie je DW10BTED4 tak 240 tisícový interval pre rozvody nemusí platiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných