Vyznacenie vyhradeneho parkovacieho miesta - bratislava

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Vyznacenie vyhradeneho parkovacieho miesta - bratislava

Príspevok od používateľa niio »

Bolo mi schvalene vyhradene parkovanie pred domom na ulici, mam si zabezpecit jeho vyznacenie a osadenie znacky. Hladam na nete a neviem najst, ze by to nejaka firma riesila. Mozem si tie biele ciary nakreslit sam? Respektive, ako ste to vyznacovali ti, co s tym uz mate skusenost?
Update, nasiel som nejake firmy uz, otazka znie, je mozne si vodorovne biele ciary nakreslit svojpomocne?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

NIE , nie je možne vyznačovať ŽIADNE vodorovné dopravne značenie svojpomocne !

Je na to zákon !

Neviem ako je to riešené v CAPITAL CITY velkej BRATISLAVE

Ale v menej doležitých mestách , vodorovné dopravne značenie obnovuje firma, z ktorou ma magistrát toho-ktorého mesta podpísanú zmluvu...
Niekedy je to mestský podnik Technické a Zahradnicke Služby /TaZS/

Choď tam ,kde si platil POPLATOK, za toto VYHRADENÉ parkovacie MIESTO a ONI zariadia,
vymalovanie čiar, Tvojho parkovacieho miesta a osadenie DOPRAVNEJ ZNAČKY , vyhradené parkovanie.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ak uvidíš niekde pracovníkov ktorí striekajú vodorovné dopravné značenie tak sa pri nich zastav a spýtaj sa možno Ti to urobia ako fušku.Alebo skús od nich kúpiť farbu, ale skôr by som Ti odporučil plast má oveľa vyššiu výdrž. Akurát teraz je na to už zlý dátum a tieto práce sú viac menej ukončené.
susila
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.01.2017 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa susila »

mesto musi mat firmu na technicke sluzby, aspon predpokladam, ze ich mavaju aj mensie mesta a treba ist tam, popripade na urad a tam by to mali vediet tiez zariadit
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laki, no tá ňé Bláva, poskriabat ľavou rukou pravé ucho. Nič nie je problém. :4012:
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Chlapci u nás to funguje prídeš na úrad dostaneš a zaplatíš parkovacie miesto a tým to pre mesto končí. Takže značku si kupuješ a osadzas sam ako aj vodorovné značenie maľuješ sam.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

lakinooo napísal: U nas si zaplatis miesto, osadia ti znacku, nakreslia pasy na cestu.
Myslím že aj v Ba to tak funguje.
Aspoň teda v Petržalke, dvaja susedia čo si podvodom vybavili také miesta ako invalidné, došli maníci s autom a náradím a to nakreslili.
Rovnako tak isto aj ďalším dvom, ktorí si tie parkovacie miesta zaplatili na obvodnom úrade.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja (ak by som bol swiňa) by som to mal jednoduchšie - zvaril by som na začiatok uličky rampu z lešenárskej trubky a hotovo + zavesil prefotený list vlastníctva z katastra. :40bd: :40bd: :40bd:
Zvláštne že za 40 rokov to nikoho netankuje aspoň zmeniť výkres na katastri. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Mňa 80€ročne. Značku som si vyrobil. No dobrák sused ma po dvoch rokoch natrel (chcel moje miesto) . tak som kúpil z jednej stránky origo použitú značku za 5€+5€poštovné a ako jediný mam origo značku reserve + dodatkoú s ŠPZ (robenu doma) .
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja som si zaplatil park. mieto na sídlisku. Po zaplatení poplatku som tiež dostal odpoveď, že si mám zaobstarať značku plus malbu.
Bol som sa informovať na mestskom úrade, tí mi dali kontakt na firmu ktorá to robí. Prišiel som tam s papierom ktorý dokazoval to že som vlastník toho miesta. Firma prišla namalovala osadila a dala mi faktúru. Značenie 165€ a značka 330€ ( radímdole napísať park.preukaz číslo a nie ŠPZ)
Mám rád viac miesta okolo auta preto mám vyznačené 2,8 x 4,8... u nás sa platí 0,28 € za m2 na deň. Takže ma to ročne stojí 1.380 €.

P.S. kebyže niekde prídem a vidím iba podomácky vyrobenú značku...tak ju absolútne ignoujem
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

tomket11 napísal:P.S. kebyže niekde prídem a vidím iba podomácky vyrobenú značku...tak ju absolútne ignoujem
Vidíš doba ide dopredu a kvoli ignorantom vymysleli parkovacie zábrany. Tá nepotrebuje ani značku ani malovanie.
Už neviem nájsť to video , ale maník na dodávke s hydraulickou rukou si vyhradil miesto pol tonovým panelom. Keď prišiel zaparkovať položil si ho na korbu a keď chcel odísť dal ho na zem. Ako inak bolo to v Rusku. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
moris37
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.01.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moris37 »

svojpomecne vyrobená značka by skôr pôsobila ako neoprávnené zabratie parkovacieho miesta
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

doporucujem volat policiu na kazde takto vyhradene miesto so samodomo osadenymi znackami, ked uz sa nic neda aspon nech policia overi ci je to vyhradene legalne.
o.i. mesto by nemalo nijak kseftovat s miestom na verejnych komunikaciach kde je kazdodenny boj o miesta na parkovanie, prachaty neprachaty spravodlive je obmedzit maximalnu dobu parkovania na 1-2 hodiny za den v urc. ulici, a uz vobec nepredavat miesta vlastnikom pred domom (maju vlastny dvor kde mozu parkovat namiesto pestovania travicky).
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

SBF - nepredávať miesta vlastníkom pred domom. lol
Velmi vela obcí má komunikácie riešené totalne nahulváta ,že ukradli pozemky na miestne komunikácie obyvatelom. Videl som pár katastrálnych výkresov a chcelo sa mi grcať. Hlavné cesty vykúpil štát a miestne komunikácie sú ťahané sprosto po pozemkoch obyvatelov. Týka sa to aj takých miest ako je napr. Nitra. Ak by si môj otec dal plot presne na hranicu pozemku (kde by aj mal byť) tak je v strede cesty. Sused oproti rovnako.
Takže mestá a obce môžu byť radi že ich nezavalia hromadné žaloby ich obyvatelov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to bolo za komunizmu.nas starosta je bohaty uz od zaciatku 90 rokov a kazdeho kto na ulici necha svoje auto pokutuje.tiez to riesi tak ze smola.on tie cesty neurcoval.ulica ma byt volna samozrejme ze ak pride navsteva a pod tak je to ok ale dlhodobe parkovanie aut na ulici pokutuje.a vsetky obecne parkoviska tiez pokial sa nejedna o pokazene auto akceptuje pripad nudze.bola to katastrofa sa dostat k brane donekonecna obchadzat auta a cakat kedy decka vyletia na bicykloch na cestu.teraz je prehlad.konecne aj kamery nahodil a ide uzavriet ulice na rampu.konecne sa nebudu po ulici tulat obchodaci predavaci internetu a madari s tym svojim vykupom baterii.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných