Vytečený olej pri prednom ľavom kolese

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Vytečený olej pri prednom ľavom kolese

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Ahojte,

chcem sa opýtať, či mi neviete poradiť čo by mohlo spôsobiť vytečenie oleja (tipujem prevodovkového) na prednom ľavom kolese. Brzda to určite nie je. Všimol som si mastné kvapky na ceste pred garážou, motorový olej to podľa zápachu určite nie je. Bol vyliatý na kryte pod kolesom odkiaľ odkvapkával.

Dacia Logan 1.4 MPI, Benzín, r.v. 2005

Vďaka za každú radu!

Fotky: https://drive.google.com/open?id=0B3e5v ... Dl3TGVuZlE
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na takom aute ako je Dacia Logan, to vobec nemusíš riešiť

jednoducho KVALITNÉ mazivo v horúčave sa dostalo do tekutého stavu a vyliezlo popod prachovku von

bud si istý, že ešte dostatok maziva v tom homokinetickom klbe ZOSTALO , takže bude funkčný aj naďalej

NIČ nerieš a JAZDI spokojne ďalej

pre funkčnosť a životnosť homokinetického klbu,je doležitejšia neporušenosť prachovky viacej
ako plny objem maziva

Ale pre klud svojej duše možeš tu sponu stisnut nejakými TUPÝMI kliešťami aby lepšie držala,
ak použiješ ostre kliešte, presekneš ju abude to v prdeli

preto Ti radím NECHAJ TO TAK AKO TO JE !
blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Počas jazdy pri rýchlosti nad 25km/h ale počuť jemné pískanie, ktoré pred tým nebolo. Inak toho oleja mohlo vytiecť tak 100-150ml.
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pozri odkial tam mohol kvapkat, ci nie je prevodovka tiez mokra. Mazivo z klbu nekvapka, na to je moc huste.
blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Prevodovka vyzerala sucha. Kvapkalo to v mieste, kde prichadza hriadel od prevodovky ku kolesu, tam je taka guma dotiahnuta kovovym prstencom o hriadel (je to vidiet na fotkach). Mam pocit ze prave ten prstenec povolil, lebo to kvapkalo z pod tej gumy.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A z tlmiča pruženia to náhodou netieklo ? Na tých fotkách to nie je zreteľné, ale javilo sa mi akoby bola kvapka na spodnej hrane tlmiča.
Lebo také množstvo z manžety vytiecť nemohlo, ani to mazivo nie je tekuté. Okrem toho v tom mieste sa už nič iné s olejovou náplňou nenachádza.
To pískanie by s tým vari nemalo súvisieť, ale asi by to bolo dobré na mieste vidieť, počuť, keď uvádzaš že to predtým nebolo.
blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Tlmič aj brzda sú úplne suché, na 100% (aj brzdy reagujú rovnako, auto sadnuté nie je, ani pri jazde necítiť rozdiel). To čo vytieklo má zápach oleja, ale nie motorového, to som porovnal.

Je možné, žeby sa tam dostal olej z prevodovky?
blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Do priečinku s fotkami som nahral 2 videá:
1) na prvom vidieť odkvapkávajúci olej, keď sme ho už vytečený zotreli z plastovej podložky pod hriadeľom
2) na druhom trochu počuť vo vetre pravidelné pískanie toho kolesa

https://drive.google.com/open?id=0B3e5v ... Dl3TGVuZlE
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

ked auto stoji,vsetko riadne poutieraj,aj tlmic.. poloz na klb cistu servitku ale tak,aby netahala olej odspodu..ak bude na nej nakvapkane zvrchu,tak tecie tlmic...podla mna tecie tlmic,prehrdzavel...
poloos mas suchu od prevodovky,takze z prevodovky to nebude..a poloos neni duta..
alebo potom nekvalitne mazivo v homokinetaku,vplyvom tepla sa rozpustilo...este ma napada,ze ci nahodou to niekto predtym nemenil a nenatlacil tam iba najlacnejsiu vazelinu..a ked auto ide,tak sa gebuzina rozhadzuje tocenim vsade naokolo,preto je zateceny aj tlmic..
inak test tlmicov stoji 5€,ked budes mat cas,daj si to spravit a budes vediet aktualny stav...
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Test tlmicov stoji za holu prdel na stk mi nameral 87 a 89% na zadnej naprave a pritom 1tlmic bol vyteceni a druhy v poriatku. Ak to je tlmic budes mat olej v miske
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ak tečie tlmič naspodku, tak v miske nič nemôže mať.
Ako vidieť z fotiek, poloos je v strede suchá, t.j. prevodovka to byť nemôže.
Takže buď únik spod manžety homokinetického kĺbu (ale na ten to veľmi nevyzierá) alebo tlmič pruženia.
Už nič iné na tom mieste s olejom nie je.

A čo sa týka merania tlmičov, svätá pravda. Všetci majitelia skúšobných stolíc sa dušujú že práve ich zariadenie meria objektívne, ale je to lotéria, ktorej sa nedá veriť.
Najlepšia skúška tlmičov je prejsť s autom nie veľmi pomaly zákrutu, v ktorej sú čo najväčšie nerovnosti vozovky. Je vhodné aby to bola zákruta po ktorej auto častejšie chodí, takže šofér zhruba vie, čo sa tam dá očakávať.
Podľa toho ako sa tam auto správa sa dá usudzovať na účinnosť tlmičov pruženia.
Len treba samozrejme mať na pamäti že v najhoršom prípade môže auto vyletieť z cesty.
mimitrans
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2012 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mimitrans »

ahoj, skús po jazde chytiť to koleso, dosť možné že ti odchádza ložisko, preto to pískanie. Tým pádom sa ti celý náboj prehrieva, vazelinka redne a ak je manžeta popraskana tak vidíš výsledok.
blzej44800
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.08.2016 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blzej44800 »

Posielam video, čo som "našiel" pod mojími manžetami v predu. Auto odstaté asi 2 dni bez behu. Fakt to je vazelina? :D

https://drive.google.com/open?id=0B3e5v ... ldCeXhXNVU
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak to bude ono, presne ako sme ti pisali :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných