Vysvetlenie servisneho zaznamu

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

merlinsk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.07.2011 11:35
Zdieľať na Facebook

Vysvetlenie servisneho zaznamu

Príspevok od používateľa merlinsk »

Ahojte,
chcem kupit konkretne bmw x3 a chcem si ho overit.

Ziskal som servisnu historiu, avsak neviem sa nikde docitat/dohladat co ktory symbol a cislo znamena (vid obrazok).

Obrázok

Dakujem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Treba sa opytat bud priamo v bmw autorizovanom servise alebo niekoho kto tam s tym pracuje. Toto je z Bmw ISPA NEXT servisna historia auta, Bmw interna aplikacia sucast ich diagnostickeho systemu.

Je tam olej, DPF, DPF, DPF filter, predne brzdy, brzdova kvapalina, zadne brzdy, nejaka komplexna servisna prehliadka a posledne bude nehoda alebo poistna udalost alebo podobne.
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Z tohto podľa mňa nič nezistíš. Tieto veci sa dajú vidieť aj priamo v aute a resetovať priamo cez páčku podľa návodu. Tiež si ich sám resetujem napr. keď vymením olej, aby som vedel kedy to bolo.
Poopravím xentryho, posledné nie je žiadna nehoda ani poistná udalosť, čo už samo o sebe naznačuje dátum, ktorý je v budúcnosti.
Táto ikonka signalizuje koniec platnosti TK/EK. Vieš si to tiež sám nastaviť, aby si na to nezabudol.
Kontrolky 2-4 nie sú trikrát DPF, ale tuším v tomto poradí vzduchový, kabínový a palivový filter.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pravdu mas vsak tam su male ikonky k tomu :) Pokial dobre viem ak to ide online tak sa natiahne cela servisna historia do auta a da sa potom vidiet ak to je aktivne.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných