Vyššia rýchlosť znamená menej nehôd?

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

elephant napísal: Toto rozhodne nikdy nerob !!!
Videl som pár prípadov kedy to skončilo tragicky. Ani keď oproti predbieha hňup sa nikdy neuhnem na krajnicu. Radšej nech trafím hňupa oproti ako chodcu, cyklistu, chlapíka opravujúceho defekt, odstavené pokazené auto, mostík alebo vyletím z cesty pre nespevnenú krajnicu.
Buď si magor alebo nemáš pud sebazáchovy...Toto Ti neverím.A k tomu že dám náhodou dakoho dole z krajnice???? to jako vážne aj Ty šoféruješ štýlom že pozeráš pár metrov pred auto? lebo ak pozerám pokiaľ dovidím a sledujem cestu tak predsa vidím či na tej krajnici dakto je alebo nie. A myslím že z 10 šuchtákov je 9 šetričov a len jeden ide pomalšie lebo ozaj má na to pádny dôvod.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Vlady vieš čo je najčastejšia odpoveď vodičov po nehode?

Ja som ho vôbec nevidel.

A všetci sa čudujú ako ho nemohol vidieť keď je vidno naširoko-naďaleko.

A vieš kto bude na vine keď sa zrazíš s magorom čo predbieha? No ten magor čo bol v čase zrážky v protismere.
A vieš kto bude na vine keď sa tomu magorovi vyhneš na krajnicu a zabiješ tam človeka alebo sa vyrúbeš do škarpy? TY!

Aby si raz nebol prekvapený že pozeráš kam dovidíš a sleduješ cestu a zrazu ťa tam prekvapí niečo čo si tam predtým nevidel.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

VLADY napísal: Buď si magor alebo nemáš pud sebazáchovy...Toto Ti neverím.
ja mu verim, uz som to spravil tiez...pisal som to tu na fore, nechce sa mi hladat ta tema...jazdit ako prasa a spoliehat sa, ze ti uhne na sirokej ceste protiiduce auto na krajnicu, neodporucam :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

elephant napísal:ivko1 neuviedol si ani jeden rozumný dôvod prečo sa musíš ponáhľať a nemôžeš prísť do cieľa svojej cesty o 10-15 minút neskôr len to že ťa rozčuľuje keď musíš ísť za niekym 70 km/h a to je psychický problém a nie dôvod.

A keď dobehneš traktor ktorý ide 25 km/h tak potom čo? Dostaneš hysterický záchvat?


PS
Mna ked dobehne auto ktoré ide rýchlejšie tak mu predsa nebránim aby šiel, kludne mu hodím blinker, stiahnem sa na krajnicu.
Toto rozhodne nikdy nerob !!!
Videl som pár prípadov kedy to skončilo tragicky. Ani keď oproti predbieha hňup sa nikdy neuhnem na krajnicu. Radšej nech trafím hňupa oproti ako chodcu, cyklistu, chlapíka opravujúceho defekt, odstavené pokazené auto, mostík alebo vyletím z cesty pre nespevnenú krajnicu.
Ja sa uhýbam vtedy ak pred seba vidím, to znamená že viem že neohrozím sám seba tým že trebárs zbehnem z cesty a vyslovene sa uhýbam vozidlám čo ma chcú predbehnuť zo zadu nie hovädu čo ide oproti, s tým sa človek zas tak často nestretáva.

A k tomu prvému, ja sa nikam neponáhlam, chcem isť tolko kolko dovoluje značka, ale nechcem byť bezdôvodne brzdený. Traktor či iné podobné vozidlo je iná vec, ked nemá takú konštrukčnú rýchlosť, ja riešim čisto len tých ako trebárs dnes Berlingo, ujec sa neponáhla a ani trochu ho neserie že sa za ním nazbiera 6-8 áut. Vídeš z mesta, každý chce automaticky pridať na 90km/h, pridávaš a ono sa to zastaví pri 65km/h ...

xnavy : to Berlingo šlo k tej novej firme čo je postavená pred AGE Color, čiže od PN až po koniec Trebatíc som sa čurákoval 65km/h (Trebatice logicky spomalil na 50km/h), dakujem mu velmi pekne - ja som bol 4 auto. Kde je chyba ja neviem, ak trebárs nevidí má zájsť očnému, ale nie že chodí krížom krážom po okrese a obmedzuje.

Slovo obmedzuje používam zámerne preto, lebo inak neviem pomenovať situáciu kedy sa za pomalým vozidlom vytvorí skupina áut, nikomu nepoviem nič ak sa bojí aby náhodou nedostal pokutu a pôjde pre istotu 85km/h, ale taký extremisti ako dnes že 65km/h (budíkových) tak to je silná káva.

Ked takéto auto stretne človek niekde na kopaniciach, kde sa muchy otáčajú tak nech si ide aj 50km/h, lebo tam jednoducho nemá koho brzdiť, ale na hlavných ťahoch by sa s tým človek nemal stretnúť...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

VLADY napísal:Buď si magor alebo nemáš pud sebazáchovy...Toto Ti neverím.
Ver si čomu chceš ale jedno je isté ... ak magorovi ktorý predbieha aj keď oproti idú autá jasne nenaznačíš že sa mu neuhneš a že on bude ten čo musí hľadať plán B tak bude pokračovať v predbiehaní aj ďalej spoliehajúc že sa mu všetci uhnú.
Videl som na vlastné oči nehodu keď sa takému magorovi najskôr uhol na krajnicu ten čo ho prebiehal a potom dodávka čo šla oproti. Ten magor videl že sa mu všetci uhýbajú tak to valil stredom ako s prestrelenou hlavou ďalej ale ten chudák čo šiel za dodávkou už nemal šancu zareagovať a hodili čelovku.
Len nedávno sme tu mali nehodu keď magor predbiehal a v protismere autobus s deťmi sa mu snažil uhnúť na krajnicu stiahlo ho a prevrátil sa na bok do priekopy. Magorovi sa nič nestalo ale kopec detí bolo zranených. Vodič autobusu mal poťahovačky že tým že sa uhol na krajnicu ohrozil životy cestujúcich. Myslím že ani on sa už nikdy nebude uhýbať na krajnicu.
Ďaľšia nehoda zas bola keď sa na pánka čo si na prívesnom vozíku viezol dosky tlačil kamión tak chcel byť charakter a na rovnom širokom úseku sa dal na krajnicu a naznačil kamiónu smerovkou že ho môže obehnúť. Keď bol kamión asi v polovici tak sa na krajnici objavili dvaja chodci s káričkou. Naľavo kamión na krajnici predním ľudia tak neostávalo nič iné len to strhnúť do priekopy. Auto na šrot vozík na šrot dosky po celej lúke kamión frčal ďalej a pánko dostal ešte pokutu.

A takýchto nehôd som videl stovky. Ešte sa mi čuduješ že sa neuhýbam?

PS
Inak čo mám informácie tak vodiči cisterien majú interný firemný príkaz sa za žiadnych okolností neuhýbať. V prípade že sa vyhnú a skončia v priekope tak je to dôvod na výpoveď lebo škody sú v takom prípade veľké a polícia to väčšinou uzavrie ako mikrospánok alebo chybu vodiča cisterny.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

elephant napísal:ivko1 neuviedol si ani jeden rozumný dôvod prečo sa musíš ponáhľať a nemôžeš prísť do cieľa svojej cesty o 10-15 minút neskôr len to že ťa rozčuľuje keď musíš ísť za niekym 70 km/h a to je psychický problém a nie dôvod.

A keď dobehneš traktor ktorý ide 25 km/h tak potom čo? Dostaneš hysterický záchvat?

Ako obyčajne, zasa to hrotíš a robíš s ľudí dementov. Pritom nejde o nič iné, len o obyčajnú, obojstrannú ohľaduplnosť. Asi sa v tom vyžívaš či čo...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Čím to akože hrotím? Že som dal jednoduchú otázku aký majú ľudia rozumný dôvod na to aby sa tak strašne ponáhľali že nemôžu niekam prísť o 10-15 minút neskôr?
Ja sa v tom nevyžívam len ma to zaujíma aké majú ľudia dôvody na to aby riskovali a ohrozovali ostatných. Čo je také strašne dôležite že to stojí za to?
Lebo keď sa na to pýtam ľudí na nehodách že prečo spravili to čo spravili tak nejako nedostávam rozumné odpovede.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

vyššia rýchlosť znamená nižšiu hustotu premávky - logicky. Takže, naozaj môže viesť ku menej nehodám :3035:
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

k tomu uhybaniu...
raz sme sli uz nocou mimo mesta, zacala sa na nas lepit dodavka. soferovala frajerka, povedal som jej nech sa stiahne ku krajnici a hodi mu blinker. aj to spravila. ale pri tom sme minuli chodca v ciernom na centimetre. ako inak neosvetleneho a celeho v ciernom. slonik dobre pise
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby sme sa tu nechytali za slovíčka tak som si na youtube našiel takúto ukážku
Nie je hmla, husto neprší, cesta nie je zasnežená, je to dlhý rovný prehladný úsek...

Čo vedie vodiča aby šiel takto pomaly (dnes som šiel za chumajom čo nešiel ani tolko) voči ostatným, za takejto situácie ked nemožno kedykolvek predbiehať, sa za daným autom vytvorí kolóna a týmto vznikajú tie prúserové situácie, kedy sa dosť riskuje. Padlo tu pár príspevkom akože ja som narušený, ale pýtam sa či je narušený každý kto takéhoto keketa nakoniec predbehne. Ja si myslím že v tomto prípade je silmo narušený iba vodič tej žltej Fabie, o čo mu šlo ?
Ja ako vodič jednoducho sledujem aj situáciu za sebou a tak nejak by mi došlo že ak sa za mnou množia vozidlá, že ich asi zbytočne brzdím. Na ceste nie som sám a ked chcem aby sa ku mne ostatný vodiči chovali rozumne tak ja sa k nim chovám rovnako...

Len mi tu prosím nezačnite písať o tom že možno mal nejakú poruchu
Abies123
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 27.07.2010 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abies123 »

Sliedic napísal:Abies123- úplne, na 100% by som súhlasil s Tvojím názorom, ak by sa nejednalo o Slovak Banana Republic. V tejto krajine žije toľko neuveriteľných arogantných, vychcaných, šlendriáskych, povýšeneckých polobohov, že potom to presne tak na cestách aj vyzerá. Keď ešte nebola postavená R1 do BB, často som cestoval po "starej ceste", tzv. ceste smrti NR-ZM a späť. Odvtedy sa nejakým zásadným rozmerom nezmenilo správanie sa vodičov na cestách. Vtedy som si každý deň, čo som tadiaľ prechádzal, hovoril - toto je miesto azda v TOP 5 ciest na Slovensku, kde sa nachádza najviac šialencov na 1km2. Tam sa diali také nehoráznosti, že pri niektorých mi aj teraz behá mráz po chrbte. Keby polícia chcela, tak tam skryjú za stromy pár stacionárnych radarov, natiahnu kábel a do týžďna majú všetky investície naspäť a už len "ryžujú". Lenže oni tak nespravili z mne nepochopiteľných príčin.

Jedna zásadná chyba je v tom, že vnímane slovenskú mentalitu za rovnakú tej dánskej mentality. To sú dva naprosto rozdielne svety, svetelné roky vzdialené kultúrou, slušnosťou, charakterom a zodpovednosťou. Tu ak by na určitom úseku všetky značky zrušili a na diaľnici by dali 10km úsek bez obmedzenia rýchlosti (a dajme tomu, že by aj kvalita tej cesty bola špičková), tak na toľko mŕtvych by nestačili všetky pohrebné služby v 100km okruhu. A v tom je ten rozdiel v mentalite Slováka a Dána/Škandinávca. Tu ak dajú dopr. značku "neobmedzená rýchlosť", tak aj 70 ročný deduško na Deawoo Matiz 0.8 to roztočí na 150, "lebo už môže". Čo na tom, že doteraz radšej pre istotu jazdil v meste 44km/h, lebo čo ak pokuta? Čo na tom, že nemá už také schopnosti, aby mohol dostatočne reagovať na nepredvídateľnú situáciu, ktorá môže nastať (skočenie zvieraťa do cesty, defekt a pod.). Nehovoriac už o iných veciach, ako arogantné správanie sa ostatných v silnejších autách a vyblikávanie tých, čo idú "len" tých 150, lebo Jeho Excelencia v BMW X6 sa prirútil zozadu 230km/h?

Ne, ne, tudy cesta nevede.
Mne nešlo o mentalitu a porovnanie so severanmi. Ale za volantom by mal mať človek za tie nehorázne peniaze čo investuje do auta a PHM aj dáku radosť- občas. Jeden príklad - v lete som pobehal krížom- krážom celú Sicíliu- tí tiež nemajú mentalitu severanov a podľa hesla ako sa kde jazdí so jazdil aj ja - FANTAZIA - žiadny policajt, žiadne dodržovanie rýchlosti , akčný Sicílčania, kde sa dalo sme sa ponaháňali aj vyše dvesto km a v pohode. A to som nabehal cca 3000 km a Nevidel som ZIADNU BÚračku, u nás prejdem 300 km po SK a je ich 20. Takže žiadne obmedzenie rýchlosti a časom sa to poddá.......... :28b7:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

elephant napísal:Čím to akože hrotím? Že som dal jednoduchú otázku aký majú ľudia rozumný dôvod na to aby sa tak strašne ponáhľali že nemôžu niekam prísť o 10-15 minút neskôr?
...
Pretože ak robím denne 300-800km po SK tak šišmať sa 70-80 je nuda na zaspanie. Ak môžem, snažím sa ísť cca 110. Vtedy podvedome zvyšujem pozornosť. Pomalá jazda neskutočne uspáva. Navyše 70-80km/h výrazne prispieva k strate plynulosti premávky. Tvoria sa kolóny, vznikajú nebezpečné situácie bez ohľadu na to, či ich vyvoláš Ty, ja alebo ktokoľvek. Skús si obehnúť SK 80kou. 5x sa zabiješ kvôli mikrospánku z nudy.
Ale to my, podľa Teba cholerici a psychicky labilní, nepochopíme. Lebo niečo iné je ísť niekam 20km čo mi je úplne jedno či idem 60kou alebo 100kou a niečo iné je cestovať 10ky alebo 100ky km
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

elephant napísal:...........
PS
Inak čo mám informácie tak vodiči cisterien majú interný firemný príkaz sa za žiadnych okolností neuhýbať. V prípade že sa vyhnú a skončia v priekope tak je to dôvod na výpoveď lebo škody sú v takom prípade veľké a polícia to väčšinou uzavrie ako mikrospánok alebo chybu vodiča cisterny.
To znamená, že ak ideš napr 90, oproti tebe ide cca rovnaké auto a je jasné, že sa trafíte svojimi lavími polovicami, tak ideš do neho?
Ak by si sedel v kamione (ktoré nemajú reálnu deformačnú zónu) a máš sa zraziť s takým istým, tak ideš do neho? Ja príležitostne jazdím, no radšej prídem o robotu, lebo tam nie je iná možnosť ako zmrzačenie alebo smrť. 40t skrátka rozchodíš, len ak to pošleš do jarku. Ale ak dávaš prednosť invalidnému vozíku alebo bukasovej krabici OK, je to Tvoje rozhodnutie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som stále nepochopil prečo by sa všetci mali prispôsobiť rýchlosti jedného spomalovača? Nie je jednoduchšie ak sa ten jeden prispôsobí väčšine?
Prosím neriešme možnosť akože mal na to dôvod, existuje taká možnosť, ale to je jeden z dvadsiatich, berme do úvahy tých 19.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

cviro :40bd: :40bd: ale aspon som ti dal zeleny paluch

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných