Vyriešené témy

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Vyriešené témy

Príspevok od používateľa cicmanec »

Možno ste si všimli, možno nie - za názvami niektorých tém sa objavil smajlík ☺. Označoval som takto témy, v ktorých bolo aj riešenie problému. Zvolil som toto označenie preto, že počet znakov v názve témy je obmedzený a nie ku každému sa by sa zmestilo aj slovo VYRIEŠENÉ. Takisto som na začiatok príspevku, v ktorom bolo riešenie, doplnil označenie RIEŠENIE, aby sa dal tento príspevok medzi ostatnými rýchlo nájsť. Poprosil by som preto zvyšných moderátorov, aby pokračovali v započatom diele. Ak to teda uznajú za vhodné...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

suhlasim... :2f93:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Jj priehľadnejšie, lepšie.. :2f93:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Upustilo sa od tohto nápadu??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neupustilo, len nemá kto...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Škoda... Tých smajlíkov som si všimol, ale naozaj len pri pár (starších) témach. Systém zdrbávania ľudí za zbytočné, duplicitné témy (usmernenie ostatných užívateľov - každý nech si to nazve ako chce :d :D ) by sa hodne uľahčil.
Na druhej strane niekedy mi rozum postojí nad tým, čo tu čítam... Človek už časom rezignuje na témy typu, "je 1,9 TéDéÍ kazový?? poraďte"... :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No vidíš a to si tu len krátko a čo máme povedať my? :d :D
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

OK páni,

takze sa pokusim ozivit tuto myslienku.

Presiel som prve 4 z 9 stran v sekcii audio. Po zadani Vyriesene by vam malo postupne vyhodit viac a viac takyto vysledkov hladania

Obrázok

Je vsak vela tem, ktore maju nacrtnute riesenie, no tema nebola nikdy uzavreta, takze Vyriesene som doplnil iba do jednoznacne uzavretych tem.

Nakolko toho citania je hodne, cele forum bude pokryte mozno koncom buduceho roka :d :D

P.S: Temy, ktore obsahuju navod na montaz / instalaciu / vymenu nejakych dielov budem oznacovat *Návod* ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fórum už bežalo a dávno žilo svojim životom keď sme tu začali.Ak by dnes niekto dal podnet na úplné preoranie fóra určite by vyzeralo inak.Ono to nie je že zlé,je to zle prehladné a má velmi vela sekcií.Rozhodne v danej chvíly tejto existujúcej formy je táto aktivita a rozlíšenie riešených a neriešených prípadov iba vítané.Treba hladať formu ako toto označenie urobiť jednoznačne blbovzdorné,ak sa tak ukáže smajlíkovanie OK,ak nie,treba hladať formu ako zmena farby názvu v prípade vyriešenia.

Uvediem pár sekcií ako to je inde
Pomoc pri závadách a diagnostike
Návody na svojpomoc
Online učebnica diagnostiky
Archív prípadov (iná farba vyriešené iná tie čo nie)
Diskusné forum

Je isté že ľudí sem najčastejšie ťahá niejaký problém,dosť ich poznám čo hovoria že to radi čítajú pre poučenie,a niekto si chce iba pokecať.
Neriešil by som duplicitné témy a to z jednoduchého dôvodu.Niet dvoch rovnakých opráv,a to hlavne v začiatkoch keď sa riešenie hladá.Nútime ľudí aby tancovali ako pískame,ale to sa vzdalujeme ich potrebám a naturelu.Server snáď nemá malú pamäť ?!
Fórum je pre ľudí,to každú chvílu kopec ľudí zabudne.
Takže skúsime a uvidíme a po čase sa to ukáže
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..samozrejme,ze suhlasim....
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tak ono asi nie je čo vyčítať človeku, keď kvôli svojmu problému radšej založí novú tému ako prejsť 20 strán výsledkov hladania...

Takisto ako píšeš, riešenie problému nemusí byť vždy jednoznačné aj napriek tomu, že podobná téma sa tu už možno riešila.

Takéto "problémy" však asi spadajú do dvoch kategórií. Prvou budú témy typu ako na to / vaše skjúsenosti s... - čo sa dá dohľadať v starších témach či na nete (po usmernení teda mazanie je na mieste), druhou problém s autom - čo už zasa má väčšie opodstatnenie...

Samotné vyhľadávanie nie je extrémne neprehľadné, odpovede na otázky sa tu často dajú nájsť, no podkategórie podobného typu ako si rozpísal by možno neboli na škodu.. Takáto zmena ale už bude asi v kompetenciách webmastera... I keď aj administrátorské rozhranie dovoľuje takéto úpravy... Kto sa však podujme na prečistenie tisícok tém na fórach? Časovo veľmi náročné...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja si to uvedomujem.Čo by bolo,keby bolo.Je to úvaha o úplnom preoraní,tj komplexná zmena,nové sekcie,málo a prehladných,delené farebne na riešené a neriešené.Tam je zdroj rozumu,keď čítač niečo čo má reálne ukončenie. Ak idem (a to si ešte musím zaplatiť) na diagnostické fórum tak tiež mi nesmierne pomáha farba,hlavne ak hladám podobný prípad ma zaujíma iba vyriešený.Z toho sa dá poučiť,alebo požiadať riešitela o vyjadrenie.Ale vrátme sa na zem,jedine na platenom sa dá udržať taká štábna kultúra,už nechcem nikoho dráždiť že to nie je slovenské fórum.No rozhodne je úroveň neskutočne vysoká
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

mhlavaty napísal:treba hladať formu ako zmena farby názvu v prípade vyriešenia.
Kvitujem
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Lakino, tiež mi to napadlo.

Sú dve možnosti: Buď sa téma doriešila ako v tomto prípade ---PEUGEOT 307 HDI, PO STLACENI PLYNU ZHASNE MOTOR -*VYRIEŠENÉ*---, no diskusia pokračovala v smere, že "možno" to problém nerieši a pod. Konkrétne v tomto prípade som sa rozhodol dopísať riešenie, nakoľko aj odvolanie sa na linky v tejto téme a skúsenosti iných ľudí hovoria o tom, že naozaj išlo o FAP. Takisto sa nájdu témy, kde pôvodný problém zadávateľa sa doriešil, no diskusia pokračovala keď aj v inom smere. Na také témy by sa však mohla použiť funkcia tých nožníc (rozdelenie témy), ak už teda chcem mať doriešené témy úplne čisté.

Druhá možnosť je tá, že téma sa doriešila pred dvoma rokmi. Pridám k nej "Vyriesene" no niekto ju ozvivi dotazom, ze ma podobny problem a potrebuje poradit. Čo s takým človekom? Prešiel som 100-ky tém, a veľa z nich obsahuje takú otázku, že sa niekto ozve po roku či dvoch a namiesto založenia novej témy sa opýta v už založenej (a možno aj do doriešenej, toto sa týka všetkých starších tém), no často je takýto dotaz bez reakcie.

Z pohľadu užívateľa, ak hľadám odpoveď povedzme "ako zapojiť anténu", nájdem 3 s označením vyriesene tak svoju odpoveď nájdem ak napriek tomu, že v tej téme bude niečo naviac.
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

budeme vam vyznacovat tie vyriesene temy pre moderatorov, chcem len pripomenut ze sa na to nezabudlo, ale ze to ma koder na stole, tak hned ako mozne to bude zapracovane...

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných