Vyplatenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som to videl - v klientskom centre. Bol som ziadat o schvalenie individualne dovezeneho tragacu, dvaja fešáci, obáločka, ratali a ratali a to ze boli daaaaaaleko od povolenej hranice. Samozrejme ze to nikoho netrapilo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Veď hej, vidieť si to mohol, ale nebude to robiť každý príslušník na každom DI v SR, pretože to nie je jeho povinnosť, a načo by sám sebe zbytočne vyrábal problémy?A predstav si situáciu(samozrejme nadnesene)budeš predávať auto a kupujúci Ti vyplatí sumu dajme tomu 20.000 euro v 50 centovkách a niečo aj v10, 5 a 2-oj centovkách,to si myslíš že policajt to tam bude s vami prerátavať do večera??Šak to by za jeden deň prepísal jedno auto :d :D :d :D :d :D :d :D
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal:ja som to videl - v klientskom centre. Bol som ziadat o schvalenie individualne dovezeneho tragacu, dvaja fešáci, obáločka, ratali a ratali a to ze boli daaaaaaleko od povolenej hranice. Samozrejme ze to nikoho netrapilo.
Vyborne! No a teraz daj to ako si predavajuci overi pravost bankoviek od kupujuceho.. Nech to mame podchytene z kazdej strany. V podstate tu mozeme vypracovat nieco ako “manual bezpecneho predaja auta”... Ides...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam nahodou napisat manual ako sa branit pred padom lietadla do budovy klientskeho centra v ktorej sa prave prepocitavaju bankovky ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
radulienka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.10.2008 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radulienka »

Ahoj, dopredu nič neplatiť napíšem moju skúsenosť. Nejadnalo sa o podvodníka iba o motka. Ešte pred Covidom prepis v rámci okresu, časenka elektronická, mal splnomocnenie keďže auto bolo bratove, pred DI dal som mu prepočítať peniaze a ja pre istotu ešte kontrolujem zmluvu a porovnávam či sedia údaje s TP. Zrazu vidím majiteľ leasingovka, pozriem na neho či sranduje a pýtam sa či má nejaký papier od leasingovky na prepis. Zbledol samo že nič nemal, pre istotu sa ešte (zbytočne) išiel spýtať či to neprepíšu. Tak som si peniaze zobral naspäť, zaviezol ma domov a o pár dní vybavil súhlas k prepisu z leasingovky a zrealizovali sme prepis na druhý pokus. Pozn. auto bolo už splatené v leasingovke, len to bolo treba zmeniť v TP a majiteľ zabudol, alebo bol lenivý.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal:nemam nahodou napisat manual ako sa branit pred padom lietadla do budovy klientskeho centra v ktorej sa prave prepocitavaju bankovky ?
Tak urcite! Pokial to vysvetli trhliny v Tvojom dokonalom plane ako vyplatit auto so 100% krytim, tak si prosim daj tu namahu a sformuluj to do par veticiek... Dakujeeem.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nič nie je v dnešnej dobe dokonalé, ani ja :40bd:
Príklad, v utorok som zdvihol telefón, vybavil som miesto v zbernej škole,vo štvrtok mi volá dcéra, oci miesto je zrušené, iba pre vyvolených. V pondelok už musí byť vnučka s tebou. Reku ok, bude so mnou. Zavolal som na určité miesto vraj sa nedá, tak volal dcerin najvyšší, vraj nedá sa,zavolal dcerin priamy šéf na správne miesto a vnučka v pondelok pokračuje v školskej dochádzke podľa pôvodného plánu. A odrazu sa všetko DÁ! Nič sa nezmenilo, sedí na svojom mieste ten isty kkt ako tam sedel pred 20 timi rokmi za vlada, potom prežil mikiho aj ivku,aj 3x roba a teraz prežije igiho, takže o čom.
A tie básne o tom ako zaplatím alebo nezaplatíme platia iba tu, kde to šumafuk prdplatné
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker ale to je celkom jasné, nekukáš reklamy? Treba mať finančný plán :300f:
Po vac 30 rokoch zisťujem, že sa mi do neho nevošlo žiadne auto za horibilnú sumu. Ale zato pozerám po dedine a vidím - aha hentam orie naš starý citron, hentam vrčí punto mne v garaži stoja dve moje autá v trocha inej podobe. Nikdy ma netrápilo či je na aute exekucia alebo je napísané na ktovie koho - pokial je stk a pzp tak ostatné papiere sú nepodstatné. A tak aj po rokoch každé svoje auto zaplatím v podstate z vreckového.
Samozrejme aj ja by som bol ochotný "pustiť perie" za kopu železa , aj určite pustím. Len to bude UNC alebo japonský bagrík, ktorý sa mi potom 3x vráti.
Takže všetko je to otázka priorít. Namiesto do aut som eurá vrazil do baráku, kde cena len rastie- a to je dobre. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

bandit97 napísal:A porad teda ked vsetkemu tak rozumies, ako by si postupoval ked prepises ako predavajuci auto na noveho majitela a ten sa zrazu rozhodne ze 8000e neda a ze staci ti aj 7a pol... Urobis spetvzatie? Asi tazko ked auto je uz evidovane na noveho majitela... Co potom?!
Opravte ma, ak sa mylim, uz davno som nic take nerobil, ale volakedy sa dalo, ked mi ostali papiere, ten prepis stornovat. Tusim 7,5 tam bol poplatok.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To plati len ak auto odhlasis, ale nemozes uz z principu zobrat spet odhlasenie auta uz prihlaseneho na noveho majitela... Predstav si ze si kupis auto, prihlasis si ho a potom by ho povodny majitel vedel “spet vzatim” prihlasit naspet na seba... O tom som pisal, ze peniaze az ked je auto PRIHLASENE na kupujuceho..
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

No ved na to vystornovanie som potreboval papiere, ak stary majitel da papiere novemu, uz bez jeho spoluprace nic vystornovat nemoze. Ale hovorim, to bol stav pred par rokmi, dnes netusim, ci sa to este da.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

trucker694 napísal:Nič nie je v dnešnej dobe dokonalé, ani ja :40bd:
Keď sa jedná o peniaze či majetky tak sa držím hesla ktoré mi vždy vštepoval otec:Never nikomu, len sebe, a aj sebe ver pre istotu len na 50%.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne sa stalo, keď som išiel kupovať nákladné auto:
Prvý krát som si ho pozrel, reku aká asi bude cena, ok, dám vedieť, pohutam.

Asi po týždni, reku, ok, zoberiem, ved sa dohodneme.

V deň D, idem za predávajucim, skoro 400 km len jedna cesta..., ešte ani nie na polovici, už mi vola.

" Mate čas, už je auto odhlásene na vás"...

A sakra..., to sa potom už ťažko zjednava cena, keď druhá strana takto dôveruje.
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

FERO 321 napísal:Na prepis predsa stačí splnomocnenie a nemusí byť overené notárom. Overiť stačí aj na obecnom úrade - matrika.
samozrejme ze splnomocnenie musi byt overene notarom, to si moze potom ktokolvek napisat cokolvek a odhlasit na hocikoho, podpisem to za teba a policajti odhlasia/prihlasia auto? nezmysel, mozno kedysi
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fero píše že stačí overenie matriky obecného úradu - a stačí.
Druhá vec - že platí neobmedzene - teda v 2015tom som si dal overiť 5x moj podpis na prazdnom splnomocnení, a keď zajtra dopíšem údaje tak to na policii PLATÍ. Overené na mojich autách.
Matrika alebo notár neoverujú čo sa na papieri píše, oni overujú len že si ho TY pred nimi podpísal svojou rukou a dobrovolne. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných