Vyplatenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

flyte napísal:@trucker694 toto plati medzi okresmi. V okrese dam stary TP policajtovi a uz ho v zivote neuvidim.
Sorry v rámci okresu som nerobil prepis ooojjjooj 20 rokov.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

kajlo5 napísal:Zuzula 2501 ja som sa nestretol s ničím takým, kľudne som dal auto normálne vyskúšať, keď prišiel normálny záujemca, ani som nevidel taky inzerát, ak môžeš posli mi do správy link len tak zo zaujimavosti
Raz sa mi nezdal, pýtal som sa či bol aj drinken, ze nie,tak reku ukáž vodičák, že ho má doma, tak potom robil skúšobnú jazdu jeho kamarát.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

takych inzeratov je vela,hlavne pri kupe motorky

napr.:

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1198 ... f3-675.php

pripadne cez vyhladavac:

https://motocykle.bazos.sk/inzeraty/po-zlozeni/
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

adri0 napísal:Našla som možnosť že pán si môže v prípade že by som mu nechcela dať okopírovať TP, žiadosť o kópiu prepisu vozidla priamo od DI. Takže som krytá aj ja aj on.

len taka otazka,preco by si mu nechcela dat kopiu? Ved to odporuje zdravemu rozumu
adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adri0 »

To áno odporuje ale keby nemal kópiu TP s odhlasenim na moju osobu notárka by mu nemohla vyplatiť finančne prostriedky z notárskej úschovy ktorú musím založiť keďže si navzájom neveríme. Takže on nemá žiadnu istotu že ja mu TP dám
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Otázočka

Príspevok od používateľa flyte »

zuzula2501 napísal:Teraz ma napadla otázka čo mám robiť keď predavajúci pýta pred odskúšaním auta či moto dopredu celú sumu ako zálohu ? To je už úplne v rozpore s tým čo tu radíte že dať peniaze až po prepise, bála by som sa dať niekomu veĺa penazí do rúk len tak . A tých inzerátov s touto podmienkou je celkom dosť, stretli ste sa už niekto s takou podmienkou?
Ked predavam auto, tak na jazdu idem spolu s kupujucim, kedze sa tam v pohode zmestime.

Ked predavam motorku, je zaloha na mieste. Jednak obvykle na moto ide sam, a moze spadnut, mat nehodu, alebo ju proste ukradnut. V takom pripade mam peniaze.
V druhom rade to tiez sluzi na preukazanie zaujmu a teda ze mam peniaze a neprisiel som sa len povozit.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Podľa mňa by bol najideálnejší tento proces, síce sa tu píše o nehnuteľnostiach ale niečo podobné možno existuje aj pri predaji hnuteľného majetku, a lepšie prísť o 50-100 euro(poplatok banke či notárovi, ako prísť o 8000 v tvojom prípade, ale možno aj o veľa viac pri iných kúpach)Pri procese kúpy a predaja nehnuteľnosti sa veľmi často vynára otázka ako vyriešiť spôsob prevodu peňažných prostriedkov, aby nedošlo k poškodeniu záujmov jednej zo strán. Najbezpečnejšie alternatívy sú v takýchto prípadoch notárska úschova alebo vinkulácia. V tomto článku si obidve tieto metódy bližšie priblížime.

Vinkulácia
Pod pojmom vinkulácia sa rozumie účelové obmedzenie práva kupujúceho nakladať so svojimi finančnými prostriedkami na účte. Základným krokom je zriadenie bankového účtu ,na ktorý kupujúci prevedie finančnú hotovosť vo výške kúpnej ceny. Po prevedení finančnej hotovosti už kupujúci nemôže s týmito finančnými prostriedkami ďalej voľne disponovať .Po splnení podmienok vyplývajúcich z kúpnej zmluvy banka predávajúcemu vyplatí finančné prostriedky na tomto účte. Najčastejšie sa to deje po predložení listu vlastníctva , kde sa už ako majiteľ nehnuteľnosti uvádza kupujúci. Podmienky vyplatenia si ale zmluvné strany môžu ľubovoľne dohodnúť.
Zmluvu o vinkulácii vyhotovuje banka. Podkladom pre zmluvu o vinkulácii je kúpna zmluva. Zmluva sa zakladá hlavne na prísľube kupujúceho , že nebude voľne nakladať s peniazmi na svojom účte . Ďalšími náležitosťami zmluvy musí byť doba, počas ktorej budú peniaze na účte „zmrazené“, výška sumy ,ktorá bude zablokovaná a podmienky, ktoré budú musieť byť splnené aby banka finančnú hotovosť uvoľnila
Ak sú raz peňažné prostriedky presunuté na vinkulovom účte, právo nakladať s nimi má už len predávajúci.

Týmto sa zabezpečí spoľahlivosť, že predávajúceho o jeho finančnú hotovosť nikto nepripraví.

Poplatky za vinkulovaný účet sú buď určené ako pevná suma podľa cenníkov jednotlivých bánk alebo ako určité percento v závislosti od peňažnej sumy na účte.

Notárska úschova
Možnosť notárskej úschovy vám na požiadanie poskytne každý notárKupujúci prevedie finančné prostriedky vo výške kúpnej sumy na bankový účet určený notárom , a ten následne spíše notársku zápisnicu o zložení kúpnej ceny.. Zápisnica ďalej musí obsahovať aj určité predpoklady , po ktorých splnení vydá peniaze predávajúcemu.

Poplatok za zriadenie notárskej úschovy sa určí podľa vyhlášky č. 31/1993 Z. z. o odmenách a náhradách notárov a predstavuje:

pri základe nepresahujúcom 3 319,39 EUR 23,24 EUR
pri základe nad 3 319, 39 eura do 16 596, 96 eura vrátane 49,79 EUR
pri základe nad 16 596, 96 eura do 33 193, 92 eura vrátane 99,58 EUR
pri základe nad 33 193, 92 eura do 331 939, 19 eura vrátane 165,97 EUR
pri základe presahujúcom sumu 331 939, 19 eura 331,94 EUR
Ak nemožno základ určiť alebo ak ho možno určiť len s nepomernými ťažkosťami 33,19 EUR
Notárska úschova chráni pred exekútorom
Bezpečnejšou možnosťou je však nakoniec notárska úschova hlavne z dôvodu , že chráni predávajúceho pred začatým exekučným konaním kupujúceho. Pri vinkulácii sa exekučné konanie vzťahuje na všetky účty kupujúceho to znamená aj na vinkulovaný účet. Avšak v prípade notárskej úschovy exekútor na tieto finančné prostriedky siahnuť nemôže.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal:
A teraz si predstav iny problem : Jožko s Ferkom, susedia kamarati z detstva, vymyslia v nezavideniahodnej financnej situacii dobry fígeľ : nejakemu hlupacikovi Jožo preda Ferove auto, pretoze ma nejaky uzasny papier od Fera. Nikto Fera nevidel ako ten papier podpisuje, moznoze Ferove udaje na papieri nesedia (rodne cislo, cislo obcianskeho preukazu, trvale bydlisko) co si ale nema ako hlupacik-kupujuci overit, lebo Fera v zivote nevidel.

Ale Jozovi da do ruky peniazky, Jozo odovzda kluce od automobilu a vsetci su spokojni. Jozo dojde domov, cez plot poda Ferovi polovicku penazi, Fero ide na policiu ze pocuvajte doriti niekto mi ukradol auto, dosiel som domov a neni ho. Policia zacne konanie, masinka sa najde, Fero povie ze ziadne peniaze od hlupacika-kupujuceho nedostal a ze ho vlastne nikdy ani nevidel, Jozko dostane po tyzdni naspat svoje auticko a vsetci budu stastni.

Alebo nebudu ?

Ze sa to nemoze stat ? Jasne, nemoze... ani Marian+Palko nemohli tie zmenky, ze nie ?

Neviem to napisat vacsimi pismenami, neda sa poradit inak, vsetko uz bolo povedane. Ak chce volakto prist o prachy, mam na predaj Brooklynsky most. To je ten velky v New Jorku... lacno, velmi lacno ho pustim.
- Hlupacik kupujuci si mohol udaje overit, mal k nahliadnutiu obciansky predavajucej, takze zle...
-Predavajuci s kupujucou sa dohodli na platbe prevodom na ucet, takze “uplne nedohladatelne” peniaze... zasa zle...

A porad teda ked vsetkemu tak rozumies, ako by si postupoval ked prepises ako predavajuci auto na noveho majitela a ten sa zrazu rozhodne ze 8000e neda a ze staci ti aj 7a pol... Urobis spetvzatie? Asi tazko ked auto je uz evidovane na noveho majitela... Co potom?!

PS: pred Brooklynskym mostom vlastnim meter dlhy pas cesty z kazdej strany, tak neskac, lebo ti tam postavim rampu.. Ale mozeme sa dohodnut ako neorganizovana skupinka... :4012:
zuzula2501
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.02.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Re: Otázočka

Príspevok od používateľa zuzula2501 »

flyte napísal :
Ked predavam auto, tak na jazdu idem spolu s kupujucim, kedze sa tam v pohode zmestime.

Ked predavam motorku, je zaloha na mieste. Jednak obvykle na moto ide sam, a moze spadnut, mat nehodu, alebo ju proste ukradnut. V takom pripade mam peniaze.
V druhom rade to tiez sluzi na preukazanie zaujmu a teda ze mam peniaze a neprisiel som sa len povozit.[/quote]
--------------------------------------------------------------

No a to je ten problém , dať cudziemu človeku peniaze do ruky ? Čo ked ti ich nevráti , ako mám veriť jemu ked on neverí že prípadnu škodu zaplatím ?

To kajlo5 : nemám teraz po ruke konkrétny inzerát ale ked manžel cez leto kupoval moto tak ich tam pár bolo a riešil že ako to spraviť aby boli obe strany spokojné ale nakoniec kúpil niečo iné lebo pán bol nekompromisný a bez celej sumy nedal ani možnosť posadiť sa . A už som to našla aj pri autách . Ale trochu to chápem , kvôli mladým frajerom je to na mieste.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no neviem, ale ked je taka strasna nedovera, alebo maju o auto zaujem len pochybne individua, radsej by som to dal do bazaru na hrb niekomu inemu, aj ked s mensou stratou...inak ked to nehori, tak od pohladu vidim, co je kto zac a hned ho vypoklonkujem.... to na motorku je jasne - nezlozi peniaze a ide sa vozit, zoberie ho nakladak, dostane infarkt a pod. a ja potom co....a zmluvu vzdy s moznymi poruchami primeranymi veku a opotrebovaniu auta, ktore sa mozu aj nasledne vyskytnut - ziadne konkretizácie....
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

predaj autá na slovensku je na nervy denne aj 10 telefonátov s jedinou otázkou čo sa dá robiť s cenou nič viac ho nezaujíma iba cena ... další typ už aj príde ale zase jediná vec ktorá ho zaujíma je cena ani si popozerať auto previesť sa nič iba cena ... a další sú potom víkendový testovací jazdci mal som tak 2 kamarátov ktorý z nudy v sobotu si vyhliadli nejaké lepšie auto a proste si ho šli iba tak odskúšať ... ja som predával hondu accord type r čo je tiež dosť rarita a zažil som 3 testovacích jazdcov ... potom som už tiež doplnil do inzerátu že jednať budem iba s človekom ktorý mi predom ukáže hotovosť a tým aj záujem seriózne kúpiť auto ... po testovacej jazde a poukázaní na reálne chyby, ktoré sú reálne k veku autá sa dá jednať o cene ... a k otázke zadávatelky no neviem ale je to hrozné zapletené ... chyba mi možnosť u polície ju posunúť do 21 storočia a mohla by poskytovať službu lustrovania autá v oficiálnej evidencii a to najmä pátranie po vozidle nie len na slovensku ale aj z europolu , prístup či na aute nie sú žiadne ťarchy a potom aj nehody a km ... viem že sa to ponuka na internete ale tomu zase nejako veľmi neverím a najviac mi tam chyba pátranie v interpole ... ako sa kolegovi stalo kúpil auto a pri KO alebo pri prepise už veľmi nepamätám si ho nechala kriminálka a keďže išlo o komisionálny predaj z česka zodpovednosť žiadna
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A porad teda ked vsetkemu tak rozumies, ako by si postupoval ked prepises ako predavajuci auto na noveho
>> majitela a ten sa zrazu rozhodne ze 8000e neda a ze staci ti aj 7a pol..

cojaviem, ideme na policiu, ukaz dukaty, vyborne, sadneme k stoliku daj mi dukaty priamo pred policajtom (to sa moze, to nie je problem), nech sa paci pan policajt, doklady od vozu a novy majitel.

Uz sa nerozhodne ze ma len 7500.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To sa moze jasne. Napriklad auto za 16000 tisic vykesnes pred ocami policajta ako sukromna osoba v hotovosti ano? Dobreee...
A ne, nebavime sa v tejto teme o 16tisicovom aute, ale aj take su a cim je drahsie, tym riziko odrbu narasta ze ano...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha tak to preto mňa ešte nikto neodrbal :40bd: lebo za cenu mojho auta, nekúpiš ani bicykel. :40bd:
Ale stále som s vami na cestách :40bd: tak si dávajte pozor na pekné a drahé autá :4012: Ja nemusím :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mp3turbo napísal:>> A porad teda ked vsetkemu tak rozumies, ako by si postupoval ked prepises ako predavajuci auto na noveho
>> majitela a ten sa zrazu rozhodne ze 8000e neda a ze staci ti aj 7a pol..

cojaviem, ideme na policiu, ukaz dukaty, vyborne, sadneme k stoliku daj mi dukaty priamo pred policajtom (to sa moze, to nie je problem), nech sa paci pan policajt, doklady od vozu a novy majitel.

Uz sa nerozhodne ze ma len 7500.
Určite má každý policajt na každom DI s každým kto prepisuje vozidlo chuť, čas, nervy, ochotu prepočítávať peniaze, a ešte bude každú bankovku skúmať či nie je falošná nie?Každý policajt sa na teba z vysoka vytoto.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 11 neregistrovaných