Vyplatenie auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adri0
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.02.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Vyplatenie auta

Príspevok od používateľa adri0 »

Ahojte potrebujem poradiť. Idem si kupovať svoje prvé auto a neviem či je bezpečne toto auto vyplatiť ešte pred odhlásením. Majiteľka auta je žena inzerujúceho vozidlo obaja žijú v Rakúsku takže na prepis auta splnomocnila majiteľka ich suseda ktorý žije na Slovensku. Zmluvu vyplnila a podpísala pani majiteľka jej muž mi doniesol ukázať aj občiansky takže som si mohla všetky údaje skontrolovať. Pán manžel mi priniesol podpísať zmluvu a povedal že keď mu peniaze zaplatím po podpise auto si môžem hneď zobrať a že potom ho pojdeme odhlásiť a prihlásiť namňa (je to prepis v rámci okresu). Túto ponuku som odmietla a navrhla som že peniaze zaplatím priamo na inšpektoráte po odhlásení. Pripadne som navrhla aby mi poslali splnomocnenie na odhlásenie alebo môžeme využiť notársku úschovu. Cely čas komunikujem s inzerujucim teda s manželom majiteľky. Oni majú predstavu o platbe takú že prídem aj s tým ich susedom ktorého splnomocnili na DI a že tam podpisem zmluvu zaplatím auto prevodom (účet v rovnakej banke-platba prebehne okamžite) a že ihneď potom pojdeme auto odhlásiť a prihlásiť namna. Čo by ste robili v mojom prípade? Nechcem prísť o peniaze auto stojí 8000€. Ešte by som doplnila že zmluva nieje je notárom overená.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj Adri, vitaj na fore. Podla mna su tvoje pochybnosti velmi na mieste, pozri podobnu temu :

postup-pri-kupe-jazdeneho-vozidla-t78351.html

a to este nie je komplikovane nejakym "cezhranicnym stykom"... doporucujem v ziadnom pripade NEPLATIT peniaze V AKEJKOLVEK forme dopredu, na ucet, atd, mozes z toho mat obrovske problemy. Na rieseni platby pri odhlaseni nie je absolutne nic zle ; linkovana tema napriklad upozornuje na moznost EXEKUCIE uvalenej na majetok povodneho majitela, to znamena ze auto NEBUDE MOZNE prepisat.

Kupujes auto za 8000 eur, to nebude ziadny intergalakticky zazrak, takych aut je ako nasratych. Neries to s horucou hlavou, vyborny znak je ze si sa prisla opytat sem na forum a celkovo tvoje nastavenie k tomuto pripadu - V ZIADNOM PRIPADE NEDAVAJ PENIAZE DOPREDU.




>> Ešte by som doplnila že zmluva nieje je notárom overená.

a tu musi KAZDA diskusia skoncit - na zaklade nejakeho papieru BEZ NOTARSKEHO OVERENIA NIE JE MOZNE AUTO PREPISAT. Fajront. Ziadne vynimky. Ziadna diskusia. Policajti to proste neprepisu, ako maju doriti vediet ze "podpis majitela" je naozaj jeho podpisom ? Prave na to sluzi ten blby notar, ze ? a ajtak s tym byvaju strasne problemy...

Nedavaj NIKOMU peniaze, ani susedovi, ani majitelovi, lebo uz ich nikdy neuvidis !!!!

Rovno na to auto zabudni, najdi si ine a hotovo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

nie nie dopredu nič neplat ,naposledy keď som kupoval auto tak sme išli s majiteľom spolu na DI odhlásil auto na mňa a išli sme naspäť ku nemu domov tam som mu vyplatil cash a hotovo (zmluvu som nepotreboval)

Ale pokiaľ je zmluva overená (doporučujem)tak môžeš zaplatiť pri podpise lebo zároveň slúži pre Teba ako splnomocnenie na odhlásenie
Naposledy upravil/-a Mateusz737 v 10.02.2021 10:48, upravené celkom 1 krát.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Na prepis predsa stačí splnomocnenie a nemusí byť overené notárom. Overiť stačí aj na obecnom úrade - matrika.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

hej hej ale lepšie je overiť zmluvu ako len splnomocnenie ,lebo v prípade reklamácie ťažko uspejes bez overenej zmluvy
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

dopredu nesmies dat peniaze... ale oco13 kde si????- ty mas trefne poznamky k takymto podivuhodnym prepisom, ci bude skodny predavajuci, alebo platiaci - pod toto zhodnotit....
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

No určite to nerieš tak, ako chce majiteľ, chalani ti dobre napísali, ale na druhej strane treba si pripomenúť, že momentálne sa dosť dlho čaká na termín na okresnom úrade. Keď ale môžem poradiť, urob to tak, že z ruky do ruky na polícii, keď s tým má predávajúci problém, nájdi si iné auto a také predávajúceho ktorý s tým nemá problém, aj keď momentálne budeš dlhšie čakať na termín, ale týždeň sa dá vydržať. Ja som to väčšinou riešil tak ze pred policajtmi mi dal peniaze kupujúci, hneď ako bol zapísaný v TP
Naposledy upravil/-a kajlo5 v 10.02.2021 12:29, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

radsej cakat na sprosty termin, ako nemat peniaze ani auto.


Adri, prestav si takuto situaciu : organizovana druzina Marian+Paľko sa dohodne ze vymyslia zmenky a budu ich chciet po niekom preplatit. Ze sa to nemoze stat ? No vidis, nemoze.

A teraz si predstav iny problem : Jožko s Ferkom, susedia kamarati z detstva, vymyslia v nezavideniahodnej financnej situacii dobry fígeľ : nejakemu hlupacikovi Jožo preda Ferove auto, pretoze ma nejaky uzasny papier od Fera. Nikto Fera nevidel ako ten papier podpisuje, moznoze Ferove udaje na papieri nesedia (rodne cislo, cislo obcianskeho preukazu, trvale bydlisko) co si ale nema ako hlupacik-kupujuci overit, lebo Fera v zivote nevidel.

Ale Jozovi da do ruky peniazky, Jozo odovzda kluce od automobilu a vsetci su spokojni. Jozo dojde domov, cez plot poda Ferovi polovicku penazi, Fero ide na policiu ze pocuvajte doriti niekto mi ukradol auto, dosiel som domov a neni ho. Policia zacne konanie, masinka sa najde, Fero povie ze ziadne peniaze od hlupacika-kupujuceho nedostal a ze ho vlastne nikdy ani nevidel, Jozko dostane po tyzdni naspat svoje auticko a vsetci budu stastni.

Alebo nebudu ?

Ze sa to nemoze stat ? Jasne, nemoze... ani Marian+Palko nemohli tie zmenky, ze nie ?

Neviem to napisat vacsimi pismenami, neda sa poradit inak, vsetko uz bolo povedane. Ak chce volakto prist o prachy, mam na predaj Brooklynsky most. To je ten velky v New Jorku... lacno, velmi lacno ho pustim.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lorak777 napísal: ale oco13 kde si????- ty mas trefne poznamky k takymto podivuhodnym prepisom,
Som sice tu , aj Turbo má možno trochu pravdy, ale načo budem niečo písať. :4012:
Pre mňa je človek ktorý je ochotný za kopu železa dať 8t ojro hlupák, ktorý si následky zaslúži.
Už zopár kamarátov sa do krvi urazilo, keď som im vysvetlil že sú somári, ale nepomožem si.
Rovnaká kopa šrotu len v cene ani nie 800 ojro má práve dopravila lekárovi do okresného mesta, kúrila, svietila ,brzdila. Aj nákup velký odniesla a ešte aj ekologicky papala LPG
Takže aj velakrát napíšem niečo k drahým super autám s ktorých majú ludia nebíčko v papulke a potom to zase zmažem, škoda je drať klávesnicu.
Ludia sú príliš bohatí a trest ich neminie. :4012:
Edit: ešte pre Turba - ano každý si so svojimi peniazmi môže robiť čo chce, to je sice pravda, ale pozri potom okolo seba na výsledky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

Je veľmi pekné čo tu píšete že nedať peniaze dopredu, že počkať na termín týždeň-dva a potom si to ženská rozmyslí a ty si odmietol x ľudí napríklad...
Keď napíšete A treba napísať aj B.
Treba dať zálohu, vtedy sa dá čakať aj dva aj 3 týždne.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pár x som sa stretol s podobnou obľúbenou rozprávkou v okolí Pezinka a BA:

"majiteľ mi dal splnomocnenie na predaj, lebo musel odcestovat"

Trochu lustrovania, či povypytovania..., vždy z obchodu zišlo.

Takže : až je to "super kúpa"....

Ruky preč.
Až nemáš ochotu z druhej strany o notárske úschove...
Ruky preč.

Až nemáš možnosť kúpiť priamo od majiteľa..
Ruky preč.
Možno, že je to úplne všetko v poriadku.., ale ja som sa par x na autách popálil...

Takže, dôverovať, ale PREVEROVAŤ.

Áut sú mraky.

Edit : Co napísal Turbo, je tiež dobrý nápad... :300f: :3035:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Turbo uz napisal vsetko, dokonca 2x.
Neverim, ze to auto je nejake specialne (schvalne napis co to je za auto), ze sa ich tu nepovaluje este dalsich 50 co by si mohla kupit.

A riesit majitela v rakusku, suseda bez notara... Nech si to kupi kto chce, ale takisto silno nedoporucujem tento postup.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

dnes ti uz aj zubar vyvrta zdravy zub len aby ta osklbal......takze ak je najmesia pochybnost bud to nechat tak alebo peniaze az za doklady s tvojim menom v tej spravnej kolonke
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Vyplatenie auta

Príspevok od používateľa christiane »

adri0 napísal: Túto ponuku som odmietla a navrhla som že peniaze zaplatím priamo na inšpektoráte po odhlásení.
Pokial nebudu s tymto suhlasit,treba si najst ine auto.A tych je vsade plno.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Dali by sa o tom popísať celé litánie, ale vždy skončíme pri tom istom - určite to NEBER.
Jednáš s niekým, kto ani nie je majiteľ, iba príde s OP majiteľky, to je už naozaj silný tabak...

Inak pre poučenie diskutujúcim, splnomocnenie musí byť overené, kúpna zmluva na auto nemusí byť overená. Kúpna zmluva by musela byť overená napríklad pri nehnuteľnosti, ale nie pri aute.

Ešte raz - neber to, kašli na nich. Inak sa ti ľahko môže stať, že nebudeš mať ani peniaze ani auto, alebo budeš mať auto napísané na niekoho iného.
Takých príkladov máš na nete milión.

PS: Už len tým, že nechceli notársku úschovu ti potvrdili, že je to v lepšom prípade auto s nejakým problémom, v horšom prípade obyčajný podvod.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných