810 999
inzerátov
Pridať inzerát

Vypinanie motora počas jazdy do kopca problém

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
stenlino
Založený: 04 december 2006
Nabehané: 1 hod 39 min
Predmet: Vypinanie motora počas jazdy do kopca problém PríspevokZaslal: 11.06.2019 19:46   
Zdar forďaci riešim teraz jeden problém dúfam že nie vážny. Vlastnim focusa mk3 2.0tdci 110kw s powershiftom a uz sa mi 3 krat stalo ze pri akcelerácii do kopca na stupni S ma po chvili jazdy vypne zasvieti mi " motor neodkladne servis" zastavim motor zdochne vypnem spinačku znova naštartujem idem ďalej bez problémov tak neviem dajte nejaké rady dik
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1032)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 18 dní 16 hod
PríspevokZaslal: 11.06.2019 20:26   
Vypína motor alebo len turbo?
PríspevokZaslal: 12.06.2019 11:49   
Akonahle mi zahlasi ze "motor neodkladne servis" vypne ma uz len doplachtim vypne mi motor potom vypnem spinacku nastartujem a idem dalej akokeby sa nic nestalo tsk som ztoho jelen. A ziadna kontrolka mi nezasvieti.
Citovať
kuko33
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 27 november 2014
Nabehané: 9 hod 1 min
PríspevokZaslal: 12.06.2019 14:08   
presne tento problem som riesil na focuse MKII ale s motorom 1.6 tdci. diagnostika neukazovala ziadny problem...nakoniec stacilo vymenit palivovy filter (ten aktual mal mozno pol roka bol tam UFI, vymenil som ho za Bosch)...odvtedy pokoj. pri dvojlitri tdci som na jednom fore zasa cital ze to chlapikovi udajne sposobili vadne zhavice...ale to netusim ci moze mat suvis
Citovať
indi4n
Obľúbený člen - Bawo (98)
Tašunko
Založený: 10 január 2013
Nabehané: 27 dní 20 hod 30 min
PríspevokZaslal: 12.06.2019 14:41   
pamat zavad mozes pozriet tak ci tak, ked bude cista (=oblubene "diagnostika neukazuje nic") tak log za jazdy a pokusit sa replikovat situaciu. K tej pamati zavad - treba diagnostiku co sa vie spojit so vsetkymi jednotkami, univerzalna ti skoro urcite nic nepovie
VIP člen - Veyron (474)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 25 dní 15 hod 8 min
PríspevokZaslal: 12.06.2019 18:04   
vadne zhavice toto v ziadnom pripade pocas jazdy nesposobia.

Ak je tvoje vyjadrenie ze doplachtis myslene v sposobe "zomrel mi motor, ale kedze idem rychlostou XY tak sa kolesa tocia, cize este nejako idem na krajnicu a zastanem v klude" tak priciny najcastejsie budu :

a) vadne vstrekovace
b) vadny regulator tlaku v commonrail systeme
c) vadne commonrail cerpadlo, teda vysokotlakove
d) vadny snimac okolo toho
e) vadna elektrina s tymto spojena, prekusane kable kunou, odfajcene konektory na rampe so vstrekovacmi a pod.

Inak neexistuje ze nafta zdechne. Este ma napadla dalsia moznost ale ta sa netyka TDCi - na Oktaviach castokrat zdochynalo "zadrzne rele", rele cislo 109 - ludia ho nespravne volali "rele zhavenia". Tiez sa prejavovalo uplne nahodne, vypinal sa motor - lebo mu "odisla elektrika".

A preco sa to stane najcastejsie pri akceleracii do kopca ? Lebo vtedy od commonrail systemu chces vyvinut najvacsi tlak. Najvacsie bomby.

Skontrolovat palivovy system, vratane netesnosti, podavacieho/pomocneho cerpadla z nadrze atd. Modli sa aby si nenasiel v tom systeme kovove špony, pilinky... to by bolo zopar tisicov eur na opravach.
Citovať
cobo77
Nová tvár - Trabanto (14)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 4 dní 0 hod 52 min
PríspevokZaslal: 12.06.2019 18:11   
Na Fiat ducato 2.8jtd nam auto vypinalo za jazdy, origo servis stale vymenil regulator tlaku paliva a dookola 4x,potom islo na repas cerpadlo vysokotlaké, v systéme boli nejaké kovové pilinky, ktore ten regulator upchavali, tak mi to bo vysvetlene odvtedy pokoj , dali sme zarovno na repas aj turbo-1350eur bez dph fakturka...(3roky dozadu)
Citovať
stenlino
PríspevokZaslal: 14.06.2019 18:07   
A neviete mi poradit nejakeho odbornika na fordy v okoli popradu co by sa nato pozrel no nemusi byt len poprad vdaka.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum