vymenit olej na novom aute po 2.000km [!!] MA VELKY VYZNAM

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

vymenit olej na novom aute po 2.000km [!!] MA VELKY VYZNAM

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto to nerobi, iba ja... a zopar Renaultakov : https://www.rnews.cz/zajizdet-motor-je-dnes-zbytecnost/

a tu je to odmerane cierne na bielom. Ano viem ze vam auticka doziju 200.000km+ a stale chodia napriek tomu ze ste prvy olej v motore drzali 30.000km podla predpisu vyrobcu, ale vy viete ze existuje KVANTUM vozov ktore sa zdaleka nedoziju ani tych psychologickych 200.000km.

Skoda ze sa nikdy nedozvieme kolko by sa tie auticka dozili, keby vyrobca predpisal vymenit prvy olej po 2.000km, dalej po 5.000km a potom uz po 30.000km ako teraz. Velka skoda.

Tlieskam Subaru. Pozrite sa ako su nastavene ich intervaly vymen olejov... Tlieskam Toyote.

Netlieskam tym ktori "MfP". Netlieskam firemnym vodicom ktori maju uplne "fP". Netlieskam ludom ktori rozumeju trosku technike a napriek tomu MfP ved to neni moje auto.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ale uvedomuješ so socialny dopad svojich myšlienok????? Ak autá vydržia viac ako 100t km nebude treba vyrábať nové a bude nezamestnanosť a kríza a vojny - v skratke. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

necakam ziadnu zanietenu odbornu diskusiu, a uz vobec necakam zmenu spravania ludi - pretoze ked kupis novy tragac za 30.000 eur (cojaviem hlupy passat), tak proste nikto neda "zbytocne" 60eur za vymenu oleja a filtrov takto zurivo predcasne...

proste nikto okrem par vyvrhelov spolocnosti.

Nejde o to ze si nechcete auto nechat 35 rokov, nejde o to ze nenajazdite 400.000km+, ide o to ze tie vydavky su totalne zanedbatelne so vsetkym ostatnym vo vlastnictve auta. Napriek tomu je to absolutne okrajova vec.

Ano, vyrobcovia maju eminentny zaujem na tom aby sa vam auticka pokazili co najrychlejsie po zaruke. Mercedes Bratislava opakovane odmieta vymenit olej skor nez pocitac zacne vykrikovat po 27.000km, napriek viacnasobnym ziadostiam zakaznikov. Napriek tomu ze by jednoducho mohli zarobit nejake drobne prachy (viem ze ich to vobec nezaujima), napriek tomu ze by mali spokojneho zakaznika ktory im proste chce zaplatit. ZURIVO odmietaju.

Dobre.

Ved su tu aj ine znacky.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Je to v súlade s dobou. Naši dedovia, otcovia menili olej podľa osvedčených postupov ,ako mp3turbo písal 2000km,5000km a vtedy bol tuším max limit 7500km. Dnes mi menili olej 4tý krát od uvedenia vozidla do prevádzky, po 465000km! Áno,MB Actros, limited jeden krát ročne. Prvý po 130,druhý po 240, tretí 350, štvrtý po 465000km. Tak to predpisuje výrobca,a takto to vyhodnotila diagnostika. Zaujímavé, ale čo už.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď som mal ešte TDI, tak som vymieňal olej každý mesiac asi 10x za sebou a to bolo po 8000 až 9000km. Proste keď už som bol na SK, tak som nemal to srdce vymnechať výmenu a ťahať tú výmenu na 15-17000km. Radšej skôr, ako neskôr. Aj na mojej benzínovej Hondičke som vymieňal olej každých 10.000km (hoci oficiálny interval bol 20.000km).

Nechápem ľudí hlavne na SK, že sú skúpi vymeniť olej, kde tá výmena stojí do 60-70euro. Ale zatiaľ hodnota novšieho auta za rok spadla o tisíce.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale to uz by bolo tisice 60, co uz je moc
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Nadpis rieši výmenu oleja, ale ide o filozofiu zabehnutia nového stroja, čo nie je iba o oleji.
Ja som pred 2 rokmi kupoval nové auto ... a to som pozeral, aký ľudia mi radili, že dnešné autiaky zábeh nepotrebujú lol lol lol
Vážení, títo "poradcovia" boli aj z radov technikov, strojárov. V niektorých polemikách som strácal reč.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Už vo fabrike dostáva motor zabrať. Ak si viete dohladať ako sa každý jeden testuje, tak ho budete určite meniť do tých 2000km.

Nič na tom nezmenili najnovšie oleje a x iných vecí. Stále je to kovový komponent mazaný olejom. A riedkym ako voda. Musia tam plávať rozhodne látky z čersvých tesniacich hmôt a degradovať olej.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som menil po 5000km doma(olej bol na pohlad neskutocne cierny), potom na 12000 v autorizaku, dalej pokracujem po 10.000km. Tragac nestal 30 iba nieco cez 17tis
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi, len mi niekto povedzte, prečo sú schopné skutočne staré motory schopné šlapať na mineralnom najsamlacnejšom oleji 30?40? možno aj viac rokov. Alebo tie moje pokusy s Feliciami a hydraulickým olejom lol Obidve tie autá vyliezli na odťahovku po vlastných. Aj vtedy boli nejaké mazacie plány a predpisy. Stará Oktavia mala tuším výmenu po 5t km. A potom idem pozrieť traktorček ktorý má 30 rokov a olej pôvodný lol Veď vtedy bola ovela menej presná výroba , všetko si muselo sadnúť , bola pritom kopa pilín a aj tak to vydržalo. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco zas netrep, volakedy bolo auto skutocny majetok v rodine,staralo sa on ako o clena rodiny.
1,menej sa jazdilo..a sakra menej
2,olej sa menil vacsinou ako pises po cca 5000km, u niekoho to bol rocny ,niekedy az dvojrocny kilometrovy najazd

Ak myslis ze teraz v traktore zo stareho auta uz nmenis olej tak beriem vsetko nazad...ale tam uz rataj motohodiny co spravi

p.s., ta nasa fabia nemala vymeneny olej 90.000km !!!! (toto ale naozaj nikomu neodporucam ) a stale klepe, este ma 7 mesiacov do hrobu
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja osobná skúsenosť je v aute, len s Mosvičom 426 kombi - 25 rokov , čo bol doma sa nemenilo nič, vzduchový fiter sa fúkal vzduchom. Ale olej degraduje aj vekom nielen kilometrami. Proste vim prstom ukázať na desiatky motorov, ktoré podla tejto filozofie mali byť dávno mrtve - a nie sú. Viem ukázať prstom na 40 ročné pneumatiky, ktoré stále jazdia. :300f:
Ano volakedy sa o auto staralo v tom zmysle , ťe sa umývalo všade , leštilo opravovala sa každá hrdzka - lenže na motor šahali len mechanici a tam auto išlo až keď neišlo. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

by som nemiešal výmenné intervaly spred 30 rokov - tam bol hlavne problém filtrov a "kvality" aditivácie čs olejov.
Aj olej bez aditív bude motor dobre mazať ale bude chýbať všetko čo aditíva dávajú - čo to sa všade píše. Viď oleje pre historické autá ktoré majú menej aditív.
ČIže aj po spotrebovaní aditív po prekročení intervalu bude olej mazať - nezadrie sa kvôli tomu že "nemaže".
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ja nie som proti výmenám po 10 - 15t km , viem , že je to pre motor dobre. Len mi nejako nesedí že neumre ani motor ktorému robím vyložene zle.
príklad - chcem iné auto , ale neobhájim to pred gazdinou - tak ho chcem spratať zo sveta nenápadne- a ona tá kua ešte vydrží aj 5 - 6 rokov alebo 300t km lol (nie gazdiná - auto)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

vydrží ako píšem ten olej bude mazať až kým sa nezalepí karbonom a blatom. Bola tu tá story s nejakým nemeckým wagenom ktorý mal 60 000km? bez výmeny - motor mazal ale čo tam všetko bolo... ak je to na dožitie tak je to nepodstatné.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], minac a 89 neregistrovaných