Výmena žiarovky- v rámci záruky

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ja osobne som este nepocul o dvojrocnej zaruke vztahujucej sa na ziarovku...tento komponent podlieha zvysenemu opotrebeniu a rychlemu poklesu zivotnosti. V obchodnom zakonniku je uvedene, na co a kedy sa zaruka na vady uplatnuje...Urcite nie na vypalenu ziarovku... to je dost smiesne...nefunkcnost tohoto komponentu nebola v zavislosti od vady tovaru, ale od straty jeho zivotnosti...
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

mne vyhorela halogénka na novom aute po 3000km a 2 mesiacoch a musel som si ju kupiť.Myslím že by to malo byť delené aj podľa toho. Ved ked je auto 2 mesiace staré a ma len 3000km tak záruka by mala platiť automaticky.To predsa musi vydržať a malo by to byť aj v záujme predajcu že si tým urobí dobré meno. Ak by to bolo po roku a napr. po14000km tak to beriem ale po 3000km?U mňa si teda získali mínus a podobné mínusi určite budem zohľadňovať pri prípadnej kúpe dalšieho auta a to som povedal aj chlapovi v predajni a ten na mňa vyguľal oči ako cibule. A to pre 4 poondiate eura.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

drozdm napísal:mne vyhorela halogénka na novom aute po 3000km a 2 mesiacoch a musel som si ju kupiť.Myslím že by to malo byť delené aj podľa toho. Ved ked je auto 2 mesiace staré a ma len 3000km tak záruka by mala platiť automaticky.To predsa musi vydržať a malo by to byť aj v záujme predajcu že si tým urobí dobré meno. Ak by to bolo po roku a napr. po14000km tak to beriem ale po 3000km?U mňa si teda získali mínus a podobné mínusi určite budem zohľadňovať pri prípadnej kúpe dalšieho auta a to som povedal aj chlapovi v predajni a ten na mňa vyguľal oči ako cibule. A to pre 4 poondiate eura.
v tvojom pripade Ti mali uztnat reklamaciu, toto bola vada, nie opotrebenie.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

laura napísal:
drozdm napísal:mne vyhorela halogénka na novom aute po 3000km a 2 mesiacoch a musel som si ju kupiť.Myslím že by to malo byť delené aj podľa toho. Ved ked je auto 2 mesiace staré a ma len 3000km tak záruka by mala platiť automaticky.To predsa musi vydržať a malo by to byť aj v záujme predajcu že si tým urobí dobré meno. Ak by to bolo po roku a napr. po14000km tak to beriem ale po 3000km?U mňa si teda získali mínus a podobné mínusi určite budem zohľadňovať pri prípadnej kúpe dalšieho auta a to som povedal aj chlapovi v predajni a ten na mňa vyguľal oči ako cibule. A to pre 4 poondiate eura.
v tvojom pripade Ti mali uztnat reklamaciu, toto bola vada, nie opotrebenie.
no vidíš ,toto som aj ja vravel ale pre nich by to bola strata 4 eura, ved na mojom aute za 13000e nič nezarobili a teraz by šli do staty . :40bd:
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

lakinooo napísal:Poprosim nieco konkretne, kde je napisane, ze ziarovky su vynate zo zaruky.
o ničom takom neviem ale možno to napísali veľkosťov písma ktoré sa da čítať len pod supermikroskopom.
daddy3
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 01.08.2004 13:27
Zdieľať na Facebook

trefné

Príspevok od používateľa daddy3 »

pali-nitra napísal:Milý "celerb" a ti si skadiaľ ?
Žiarovka zo zárukou 2 roky?
Kia Ceed ma "akože" záruku 7-rokou .
V prípade Ceedu by si tam chodil ako na klavír.
:40bd: :40bd: :40bd: ....raz ak je dakto hlupák...tak sa ho to bude držať hodne dlho. Kvúli jedenj posratej žiarovke by šiel uplatňovať záruku....to musí byť fakt totaldebo -už nemá na tu posranú žiarovku? :3c90: :40bd: :3c90: :40bd: :3c90: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapci z titulu sily moderatora by som poprosil dalsiu diskusiu bez akychkolvek narazok na pohlavie, rasu, nabozenstvo/vierovyznanie atd, poznate to...

mna osobne by tiez nenapadlo reklamovat pokazenu ziarovku alebo stierac, ale stabnu kulturu tu v diskusii musime udrzat.

A udrzime.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

mp3turbo napísal:
A udrzime.
Velky brat sa pozerá :-)
daddy3
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 01.08.2004 13:27
Zdieľať na Facebook

Re: trefné

Príspevok od používateľa daddy3 »

lakinooo napísal:
daddy3 napísal:
pali-nitra napísal:Milý "celerb" a ti si skadiaľ ?
Žiarovka zo zárukou 2 roky?
Kia Ceed ma "akože" záruku 7-rokou .
V prípade Ceedu by si tam chodil ako na klavír.
:40bd: :40bd: :40bd: ....raz ak je dakto hlupák...tak sa ho to bude držať hodne dlho. Kvúli jedenj posratej žiarovke by šiel uplatňovať záruku....to musí byť fakt totaldebo -už nemá na tu posranú žiarovku? :3c90: :40bd: :3c90: :40bd: :3c90: :40bd:
daddy3 co ta robi takeho sebaisteho??? hod niekde zarucne podmieny kde je napisane to co ty tvrdis. Rad sa ucim nove veci.
No...lakinoo, skôr by si mal mať nick "lakomý" teda žeby žiarovka bola súčasťou záručnej prehliadky...to ešte nikto nikdy nečítal - ak si si prečítal celé fórum.... a že či som sebaistý??? To iste...v takomto prípade určite...aj v tvojom hodnotení....a keď sa chceš učiť - to ťa len šľachtí, lebo doteraz ťa toho život asi veľa nenaučil...choď na ministerstvo školstva a povedz Mikolajovi, aby pýtal od tvojich učizteľov vynaložené peniaze na tvoje vzdelávanie...a odporúčam aj iné odborné vyšetrenia. To ak sa ti napr doma vypáli žiarovka - tiež ideš do elektra žiadať výmenu? Tak potom si u mňa fakt jednička.... a tráp sa ďalej chudáčik.... vari niektorý výrobca značí pôvodne žiarovky, alebo i iné súčiastky ( napr. sviečky, vstreky, kľučky a pod.) nejakou značkou pri montáži s tým - že je to od nova? Teda že do poruchy nebola vymenená? Ako by si to chcel inak preukázať.... reklamovať môžeš - ale potom sa nediv, že v takom servise na teba budú pozerať s trpkou účasťou..... tak sa spamätaj a sa zamyslí nad svojím sedliackym rozumom.... :40bd: :3c90: :3906: takže máš zase niečo nové do svojej hlavičky...a uč sa! Aby si nezostárol hlúpy!
daddy3
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 01.08.2004 13:27
Zdieľať na Facebook

Re: trefné

Príspevok od používateľa daddy3 »

lakinooo napísal:
daddy3 napísal: No...lakinoo, skôr by si mal mať nick "lakomý" teda žeby žiarovka bola súčasťou záručnej prehliadky...to ešte nikto nikdy nečítal - ak si si prečítal celé fórum.... a že či som sebaistý??? To iste...v takomto prípade určite...aj v tvojom hodnotení....a keď sa chceš učiť - to ťa len šľachtí, lebo doteraz ťa toho život asi veľa nenaučil...choď na ministerstvo školstva a povedz Mikolajovi, aby pýtal od tvojich učizteľov vynaložené peniaze na tvoje vzdelávanie...a odporúčam aj iné odborné vyšetrenia. To ak sa ti napr doma vypáli žiarovka - tiež ideš do elektra žiadať výmenu? Tak potom si u mňa fakt jednička.... a tráp sa ďalej chudáčik.... vari niektorý výrobca značí pôvodne žiarovky, alebo i iné súčiastky ( napr. sviečky, vstreky, kľučky a pod.) nejakou značkou pri montáži s tým - že je to od nova? Teda že do poruchy nebola vymenená? Ako by si to chcel inak preukázať.... reklamovať môžeš - ale potom sa nediv, že v takom servise na teba budú pozerať s trpkou účasťou..... tak sa spamätaj a sa zamyslí nad svojím sedliackym rozumom.... :40bd: :3c90: :3906: takže máš zase niečo nové do svojej hlavičky...a uč sa! Aby si nezostárol hlúpy!
Kopa bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla, . Same dohady ziadne dokazi. O tom kto zostane hlupi by sme mohli polemizovat.
Ale iste lakinoo...práve si sa opísal v plnom síce hlúpom ale zato ostrom svetle....buď odpustené chudákom, lebo nevedia čo činia... :d :D :40bd:
daddy3
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 01.08.2004 13:27
Zdieľať na Facebook

Re: trefné

Príspevok od používateľa daddy3 »

lakinooo napísal:
daddy3 napísal:Ale iste lakinoo...práve si sa opísal v plnom síce hlúpom ale zato ostrom svetle....buď odpustené chudákom, lebo nevedia čo činia... :d :D :40bd:
Ty si tusim nejaky uberclovek. Hod konkretny link. Dakujem.

No vidíš...a to si ani nemusel písať hlupakoviny..... :40bd: :40bd: :40bd:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

chlapci, ved si dajte povedat, toto nikam nevedie. Mna to inac tiez zaujima aj ked som presvedceny, ze ziarovky do zaruky nepatria ako aj tlmioce, brzdy, stierace a pod.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

"Vážení" , to by už hádam stačilo :3020: !
Mohol by som aj ja odpovedať, aký ste tu všetci..., ale neznížim sa na úroveň magora, ktorý keď chce v diskusii vyjadriť názor, alebo nesúhlas, tak si popri tom neodpustí urážky a nadávky. A pri tom všetkom bez konkrétnej, vecnej argumentácie, hlavne že rozvíjate vo svojich mozgoch choré a trápne fantázie, aký som postrah všetkých obchodníkov a podobné vaše nezmysly .
No našťastie sa tu pridali aj normálny ľudia, ktorý netrpia komplexom a sú schopní normálne komunikovať. :28b7:
Určite sa nájde ešte týpek, čo si neodpustí niečo trepnúť, ale ja som už radšej definitívne dopísal. Toto nepotrebujem...
Takýto štýl komunikácie ako tu na fóre poniektorý praktizujú , ak si viem predstaviť, tak jedine live, zoči-voči, ale to už by dotyčný zrejme volili iný štýl. Pred klávesnicou je to jednoduché, ale v reále by to poniektorý ťažko rozchodili...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

akurat laki, tu sa pise o klasickych domacich ziarovkach, ktore namontujes a staticky svietia. A aj tak pisu, ze max pol roka.
Ale sam uznas, ze ziarovky v aute su trosku ina kava, kde na zivotnost vplyvaju otrasy, zmena teploty- leto, zima atd. Takze su to dost rozdielne podmienky na prevadzku a tym padom aj na zivotnost, ked zobereme do uvahy, ze konstrukcia je viacmenej rovnaka.
A ked teda aj na ne ma platit zaruka, tak tiez asi LEN teda pol roka a nie dva roky, ako si tu daktori predstavuju, kedze je to v zakone.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

lakinooo napísal:cubicomp - ja som si skoro isty, ze to do zaruky nepatri, nikdy som to nereklamoval.
:2f93: urcite ani nedokaze, kedze to nikde v zakone neni osetrene, to sa stavim. Ale su tu obcania, co si myslia, ze by im to mali vymenit, zaruka je predsa na vsetko :d :D

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní