Výmena xenonov za klasicka halogenove svetlomety.

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vazko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.08.2008 19:13
Zdieľať na Facebook

Výmena xenonov za klasicka halogenove svetlomety.

Príspevok od používateľa vazko »

Dobrý den, vie mi niekto poradit, ako vymenit xenonove relektory, za klasicke halogenove? ked vymontujem cely xenonovy svetlomet a nahradim ho halogenovým svetlometom, pasuje koncovka? funguje to? a otazka je ako sa da zabezpecit nastavovanie vysky svetlometu?? da sa vymenit vypinac? kabelaz je totozna alebo nie??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď nepasuje konektor medzi klasickými H1/H3/H4/H7..., čo myslíš - bude na ktorúkoľvek z nich pasovať konektor určený na výbojku? Výškové nastavenie xenónových svetiel je zabezpečené automaticky, klasické žiarovkové ovládaš z miesta vodiča. Stačí troška porozmýšľať a bude ti jasné, že také jednoduché to nebude. Ale všetko sa dá. Aj kúpiť to čo tam patrí, aj nekupovať to na čoho servisovanie nemám, aj dobastliť to nejako len aby to svietilo...
hawker
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 06.09.2008 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hawker »

Nerozumiem prečo chces vymenit xenon za ziarovku?
Len kvoli drahsiemu servisu?
:4432:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Asi pre to, ze ma starsie xenony, ktore svietia uz uboho, horsie nez ziarovka.
Ale to je koli opalenej parabole, kedze sosovka sa da vycistit. Inak, ak to je z tohto dovodu, tak svetlo rozobrat a dat tu parabolku znova pochromovat. Stoji to drobne.
Daj si do google SvitLip.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kto má halogenky chce mať xenony a zas aj naopak...

ľuďom nevyhovieš. To jak ženské....blondína sa farbí na tmavo, ktorá má rovné vlasy dáva si trvalú, a tie čo ich majú od prírody vlnité si ich zas žehlia na rovné....celý svet je naopak lebo ako keby že nemáme ozaj vážne veci na starosť, tak sa odbavujeme na nepodstatnom...a keď začne tiecť do topánok sa zobudíme a už je neskoro.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa by ešte tak trocha zaujímalo .Ak si dnes dám xenon ako príplatkovú výbavu do vozu kde sa bežne nemontuje.Ako a kto po 25rokoch zistí čo tam vlastne malo byť??
Lebo dnes ísť na STK s veteranom typu Moskwich 426 je docela prdel, ani len hodnoty na emisie mu nenašli v kompjutri.A keď si chlapci prečítali vo velkom TP že podla toho a toho paragrafu vozidlo NEMUSÍ byť vybavené bezpečnostnými pásmi tak išli do kolien.
Pritom to auto nemalo veteranske špz. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wikyxxx
Príspevky: 1143
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Daj si repasovat paraboly nove kvalitne vybojky ziadne fake ciny a budes spokojny ze mas xenon halogen je prd oprori xenonu .. Teraz mam firemne 0000 s matrix beam to je svetla
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Mňa by ešte tak trocha zaujímalo .Ak si dnes dám xenon ako príplatkovú výbavu do vozu kde sa bežne nemontuje.Ako a kto po 25rokoch zistí čo tam vlastne malo byť??


Kto na stk zistí či máš origomotor alebo nejaký ten swap, keď prejdeš emisie tam to riešiť nikto nebude... Tu na východe som ani nezažil aby pozreli na kolesá aký majú rozmer.... dezén pneu? načo....
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena xenonov za klasicka halogenove svetlomety.

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vazko napísal:Dobrý den, vie mi niekto poradit, ako vymenit xenonove relektory, za klasicke halogenove? ked vymontujem cely xenonovy svetlomet a nahradim ho halogenovým svetlometom, pasuje koncovka? funguje to? a otazka je ako sa da zabezpecit nastavovanie vysky svetlometu?? da sa vymenit vypinac? kabelaz je totozna alebo nie??
A CO TAK NAPISAT AKE TO JE AUTO??? :..: :..: ::: ::: :::
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Všeobecne xenon na aute je plus ostrek a automatické štelovanie sklonu. A toto snáď rozozná aj učeň a nie ešte technik ktorý mal nejaké to školenie. Ale nebál by som sa nakoľko technika tak pokročila že dnešné haraburdy sa nedožijú isto ani polovicu toho čo tie spomínané Leninove sane... :40bd: :4090:
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

wikyxxx napísal:halogen je prd oprori xenonu .. Teraz mam firemne 0000 s matrix beam to je svetla
A ja ti zas poviem, ze v takej peknej hmle alebo husteho dazda je pred ten tvoj xenon. A o servisovani ho radsej ani nehovorim. Nikdy viac nechcem xenonove auto.
drozdo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30.12.2007 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdo »

Miso 221, tak to si sa neviezol na aute s origo xenonmi, lebo taku sprostost by si urcite netrepol. Halogeny mozu ist akurat tak "niekam" oproti dobrym xenonom a to nehovorim o LED svetlach, ktore svietia lepsie ako xenon.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. U niektorých áut nie sú fabrické xenóny žiaden zázrak.
2. Ledky svietia cca rovnako ako xenón.
3. Už pri potrebe výmeny xenónovej výbojky niektorí plačú aká je drahá, o celom svetle ani nehovorím. Takíto si to pri potrebe výmeny ledkového rovno hodia...
drozdo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30.12.2007 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdo »

1. Mas pravdu
2. Nemas pravdu
3. Mas pravdu

Tak ako je rozdiel medzi halogenovymi, ze niektore svietia lepsie, ine horsie, tak aj xenony niektore svietia lepsie, ine horsie a to iste plati aj u LED. Ale, najlepsie halogeny nesvitia lepsie ako najlepsie xenony a najlepsie xenony nesvietia lepsie ako najlepsie ledky.
wikyxxx
Príspevky: 1143
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

miso221 napísal:
wikyxxx napísal:halogen je prd oprori xenonu .. Teraz mam firemne 0000 s matrix beam to je svetla
A ja ti zas poviem, ze v takej peknej hmle alebo husteho dazda je pred ten tvoj xenon. A o servisovani ho radsej ani nehovorim. Nikdy viac nechcem xenonove auto.
ak máš origo xenon s vybojkou 4300k tak nai v hmle dazdi neni problem .... na okreske pustim hmlovky kde su klasicke ziarovky a vidim parádne.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný