Vymena vystrelenych airbagov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peter1007
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.05.2010 18:02
Zdieľať na Facebook

Vymena vystrelenych airbagov

Príspevok od používateľa Peter1007 »

Ahojte chcem ziskat par informácií o airbagoch v citroene C2. Po nie prilis vaznej nehode boli aktivovane celne airbagy. Auto samozrejme chcem dat do poriadku a dalej pouzivat lenze chcem aby vsetky bezpecnostne systemi boli funkcne. Na internete som nasiel ze C2 ma aj predpinace bezpecnostnych pasov ale tie sa zjavne neaktivovali alebo tam nie su lebo pasi ide ako pred nehodou. Naco si dat pozor a co vsetko treba vymenit okrem vakou ? Ďakujem za cenne rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Riadiacu jednotku resp. aspoň (bez záruky) z nej vymazať crash dáta...
Peter1007
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.05.2010 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter1007 »

Dokaze sa to spravit beznou diagnostikou ? Alebo nema niekto kto cita toto vlakno na ruke vaky a jednotku ?
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Jedine, žeby si mal predpínače v klipoch pri sedačkách.
Nevidel som toho veľa, ale strelené begy a nestrelené pásy ešte nie.
V CU daj vymazať crash data, ako bolo povedané, ale nemôže sa stať, že bude "trochu" fungovať, inak samotná jednotka sa dosť blbo vyberá...
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Peter1007
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.05.2010 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter1007 »

No tak v klipoch som si to nevsimol pozriem sa nato ked budem pri aute. Spomenul si jednotku airbagov mozes mi poradit kde sa ta jednotka nachadza ? Pripadne nejaky manual ako sa k nej dostanem ?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ved kde inde by tie predpinace mali byt ako pri klipoch? Samozrejme, ze na prvy pohlad pasy so strelenymi predpinacmi funguju uplne normalne.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem čo sú klipy, ale ak sú to zámky pásov na vnútornej starne sedadla tak to, že sú tam predpínače, by som za až také samozrejmé nepokladal, skôr naopak. Rovnako ako jeho normálne fungovanie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Vymena vystrelenych airbagov

Príspevok od používateľa cicmanec »

Peter1007 napísal:C2 ma aj predpinace bezpecnostnych pasov ale tie sa zjavne neaktivovali alebo tam nie su lebo pasi ide ako pred nehodou.
Předpínač bezpečnostních pásů má přitom nižší prahovou hodnotu pro aktivaci než čelní airbag, tj. za určitých okolností se aktivuje při kolizi, která svou závažností nenaplňuje podmínky pro aktivaci airbagů.

http://www.volkswagen.cz/lexikon/?lette ... icon_id=39
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Samozrejme sa nebudeme naťahovať na slovíčkach a striktne dodržiavať terminus technikus.
Nie je žiadnou kuriozitou umiestnenie pyropatróny na sedadlách, kde po aktivácii stiahne oceľové lanko pás - napne ho.
Dá sa to rozpoznať tak, že ten klip, či spona - zámok, je "prekliato nízko".
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nechcem sa naťahovať o slovíčka len som to ešte nikoho nepočul pomenovať klip tak aby sme vedeli o čom sa bavíme...
Peter1007
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.05.2010 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter1007 »

Som rad ze vas moja tema zaujala. Takze vysvetlim ako to je. Pri aute som osobne nebol auto bolo burane v pondelok . Domov sa dostanem az v piatok tak si to overim osobne ako to je s pasmi a "klipmi pasov". Nakolko mamina ked som ju poslal to skontrolovat tak je vsetko ok . Ale pre nu je OK aj to ze jej vysi biely vankus z volantu. Takze vratme sa k mojmu problemu. Kde sa nachadza riadiaca jednotka airbagov ? Ak ju vyberiem von poznate niekoho kto to vie dat do poriadku ?
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Jaj, sory - jednotka sa nachádza na podlahe vozidla , priamo priskrutkovaná o samotné šasi, je zhruba pod ovládaním kúrenia, celkom pod kobercami a odhlučnením.
S programovaním ti nepomôžem.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Peter1007
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.05.2010 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peter1007 »

Este ma trosku do toho zasvet ako mozes :) . Takze riadiaca jednotka airbagov musi ist von aby mohla byt naprogramovana ? Neda sa to programovat cez klasicku diagnostiku ?
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Nie, je potrebné vyňať súčiastku z plošného spoja a preprogramovať, napájkovať späť.
Sú ale výnimky, ktoré cez OBD ide resetnúť, pri každom softe na takýto úkon /airbag reseter/ je zoznam OEM čísel a výrobca CU ktoré je možné takto opraviť / niektoré Siemens - VAG / presne ti odpovedať neviem, radšej si na to nájdi machra, ale maj pripravené číslo jednotky a výrobcu.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Tu ich máš dosť vrátane RJ od cca 25€ bez poštovného. Za tie peniaze to nik nebude rozoberať. http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... citroen+c2

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní