Výmena riadenia w 210

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Výmena riadenia w 210

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Zravas všetci. Odišlo mi riadenie- (hrebeň) tak som kúpil na vrakovisku druhé,pekné suché jednoducho funkčné. Pri montáži mi vznikol problém. Ja mám 4matic, a to čo som kúpil bolo z klasickej zadnokolky a to má na pravej strane prívod z vrchu a zasahoval do spojenia kardanu k prednému náhonu. Tak som ho podložil, rozumej uložil nižšie, nie je horizontálne s rámom, potom som šiel na geometriu, tam nastavil zbiehavosť a technicky bolo všetko OK. Nič ničomu nezavadzalo ani sa o nič netrelo. Pri jazde v meste sa správalo tak jak má, no pri rýchlej jazde začal maco dosť plávať, hlavne keď sa na nerovnosti zhuplo,(prejazd z pravého do lavého pruhu cez vyjazd. koľaje). Može biť príčinou to podloženie riadenia? Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Určite nie, podľa mňa to bude tým teplom čo teraz je...
lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

Tesne pred tým než som to musel riešiť som bol v Taliansku a garantujem že tam bolo teplejšie ako tu je teraz a nič také som tam nespozoroval, až po tej výmene. Dufam že maš pravdu pokiaľ to nemyslíš tak ako máš písané v tom upozornení . Teraz som sa vrátil zo servisu, pre istotu som dal ešte raz skontrolovať geometriu a všetko je v poriadku, a aj oni povedali že by to nato nemalo mať žiadny vplyv. Len keby tam nebolo to "BY". Ešte vyskúšam tak isto spustit aj lavú stranu, že ako sa to bude správať. Aj tak dakujem.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa makrela »

cicmanec napísal:Určite nie, podľa mňa to bude tým teplom čo teraz je...
Vieš čo to je irónia, ironická odpoveď: ak nie ,tu máš krátku ukážku.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

. Dufam že maš pravdu pokiaľ to nemyslíš tak ako máš písané v tom upozornení .

Ops, to som si všimol až teraz , áno ,tak to myslí , stavím na to hrebeňové riadenie proti prasknutej pneumatike
olee1
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olee1 »

horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

Truľo zásadným spôsobom si porušil krivku zbiehavosti jednu stranu riadenia maš nižžšie aku druhú,polámať ruky takýmto smradom nielenže przníš remeslo ale okrádaš tých čo tomu rozumejú o prácu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja si skôr myslím, že im ju len pridáva...
lucipuk1
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucipuk1 »

horeli napísal:Truľo zásadným spôsobom si porušil krivku zbiehavosti jednu stranu riadenia maš nižžšie aku druhú,polámať ruky takýmto smradom nielenže przníš remeslo ale okrádaš tých čo tomu rozumejú o prácu.
Myslel som, že toto forum je o radách, pomoci a nie o urážaní. Keď ja som truľo, ako píšeš, tak čo potom odborníci v servisoch, kde ti tvrdia že to nemá určite žiadny vplyv na riadenie, lebo na geometrii im to všetko ukazuje OK ! No upravil som aj druhú stranu a až teraz je to naozaj OK. A neminúť (neukradnúť) z rodinného rozpočtu 300 až 400 ečiek je tiež potešujúce, však ruky mám chvála bohu zatiaľ zdravé, a smrad? To som, keď pojem veľa kapusty či fazule.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných