výmena motora - reklamácia

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braku844
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2021 10:43
Zdieľať na Facebook

výmena motora - reklamácia

Príspevok od používateľa braku844 »

Dobrý deň,

v prvom rade sa ospravedlňujem, ak túto tému zakladám v zlej sekcii.

Chcem sa informovať, aké máte skúsenosti s reklamovaním výmeny motora. Totižto, mám dodávku Citroen r.v. 2017 vizuálne zachovalá, preto som sa rozhodol po 350 000km vymeniť motor za originál nový z Citroenu. Nemenili mi ho v servise Citroen, ale u súkromného podnikateľa s dobrými referenciami. Výmena prebehla v poriadku, no po najazdení cca 4000km s novým motorom sa rozsypalo koliesko vačky na rozvode. Jednoducho sa rozpadlo. Chyba materiálu. Na druhý nový motor som čakal 3 týždne. Auto je s druhým novým originál motorom opravené. Citroen však nechce preplatiť prácu a ani použitý materiál. Vraj je to diel za diel. Nikoho nezaujíma, že kvôli ich nekvalitnej robote a materiálom mne auto skoro dva mesiace stálo, platil som odťah a teraz musím zaplatiť aj prácu a materiál.

Je to z vášho pohľadu normálne? Aké máte skúsenosti? Napríklad pri reklamovanej vodnej pumpe firma dodávajúca diel preplatila aj opravu.

Ďakujem za všetky postrehy.

Pekný deň.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Je to na advokata. Vyrobca ma uhradit vzniknutu skodu.
braku844
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2021 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braku844 »

Ďakujem za info.

Aby sme sa správne pochopili, tak oni uznali reklamáciu a teda za motor platiť nebudem. Budem ale platiť za jeho výmenu (demontáž/montáž) a režijný materiál.

Rád by som vedel skúsenosti s reklamáciou od ľudí pracujúcich v autoservisoch. Či je normálne, že pri vadnom diely sa preplácajú aj náklady s výmenou, alebo je to len dobrá vôľa dodávateľa.

Ďakujem ešte raz.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vykrucaju sa z toho lebo je to drahe - ked sa pokazi nieco co do polhodiny vymenia, tak ti pracu daju zadarmo lebo sa proste neoplati hadat.

Ked sa ale jedna o takuto obrovsku vec, motor von, motor dnu, to bezia hodiny a hodiny. Je mozne ze im niekto nauctuje 16 hodin za to, a to uz v cene autorizaku atakujeme 800 eur. Preto sa krutia ako kliešť v psom kožuchu...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Zakon hovori jasne - vsetky opravnene naklady, teda napr. aj postovne ak posielas telku spat do Alzy a pod.! Praca spojena s vymenou vadneho dielu samozrejme opravneny naklad je, ako inak by sa ten motor dal vymenit? Sa ich spytaj ci im pri garancnej oprave importer tiez preplaca len diel a oni vymenu robia zadarmo.
braku844
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2021 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braku844 »

Ďakujem vám za reakcie. Je to na hlavu, aby som ja pre ich nekvalitný materiál zostal škodný. Nezostáva mi nič iné, len domôcť sa pravdy.

Ak by mal niekto niečo k téme, alebo mal či má podobný problém, kľudne sem píšte.

Ďakujem páni!
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Vsetko podstatne si uz predsa dostal! Teraz je to uz len na tebe a tvojm pravnikovi. Lebo dobrovolne to zjavne platit nechcu a nebudu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič podstatné nedostal.To čo dostal je názor dvoch ľudí ktorý nie je založený na inom než ich vlastnom názore. Ten môže a nemusí byť správny,súd sa neriadi radami z fóra.V tak vážnej veci ako je podanie žaloby a začatie súdneho sporu by som rozhodne hladal informácie z lepšieho zdroja.Myslím že poradiť sa s právnikom je asi tá voľba ktorá by sa mala preferovať.Súd sa dá aj prehrať a niekto ho platí
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ak sa vykrucaju tak im pošli(doporučene) písomnú reklamáciu a vyziadaj si tam všetko na čo máš nárok, sú povinní do 30dni odpovedať ,ak sa neozvu máš nárok na uznanie reklamácie ak zamietnu tak by to mohla riešiť SOI
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Soi? Ved on ma tu dodavku na podnikanie, teda na ico. Pochybujem ze sukromna osoba by tolko nalietala. Mate velmi slabe pravne povedomie a radite tu o stosest.

Ps: pri pravnych subjektoch je zaruka riesena zmluvne a nie podla pravidiel “ pre ludi”.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Áno sorry som si to hneď neuvedomil
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Jedna z veci,ktora moze zavazit je, ze moze sice mimo autorizovany aj nezavisly robit servis ale ak dojde k niecomu ci pri tom pouziva oficialne opravarenske manualy vyrobcu, presne krutiace momenty na kazdu srobku a ci isiel podla presneho oficialneho dokumentiu a postupu pri vymene motora, ktory poskytuje vyrobca a ma ho k dispozicii servis a tym sa ma riadit, uz na tom sa da zhoriet ak dojde k vysledku, ze ho jednoducho nema a esteze ho nema oficialne plateny teda zmluvne.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

To bude dalsi bod, prvy bod je ze nemoze len tak zfleku hned odmietnut zaplatit robotu.
braku844
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2021 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braku844 »

Ďakujem za reakcie. Poradím sa s právnikom. Je to chyba materiálu, konkrétne rozvodového kolieska na vačke. Rozletelo sa to. A to už prišiel motor s namontovanými rozvodmi. Do toho priestoru sa nezasahovalo.

Pekný deň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní