Výmena motora Octavia I 1.6 74 kW...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slizo8
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.06.2010 01:12
Zdieľať na Facebook

Výmena motora Octavia I 1.6 74 kW...

Príspevok od používateľa slizo8 »

Zdravím...Mám taký problém: zadretý motor 1.6 74kW AKL...Bohuzial som uz bol pozriet dva motory, lenze jeden bol AVU a druhy BQF..tyy, ktory mi to predavali povedali ze kup to, da sa tam dat a nic sa nedeje...Ale moj mechanik s tym nesuhlasi a povedal, ze sa tam da dat len AKL...Teraz neviem comu mam verit a ci mi vie niekto s touto situaciou aj pomoct...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mas evidentne dobreho mechanika..tak si to vaz a pocuvaj jeho rady...neviem odkial si, ale ak si nezohnal, napis SS, a nieco vymyslime..

kazdopadne nepocuvaj nikoho, kto pise, alebo hovori o tom, ze tam mozes dat motor s inym kodom...

NEMOZES

nebude to koser a mozes s tym mat dost problemov, ako pisal lakinooo, ale aj dalsie..STK, EK, atd..(predaj, originalita)
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

BFQ - je 75 kw :-)
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

Dat ho tam mozes ale riskujes dost vela problemov. Ja so sa raz tak popalil na cliu dal som motor s inym kodom a pritom ten isty rok vyroby a nesedelo kablovanie , uchytenie niektorych casti . Cize urcite to nerob len origo co tam ma ist.
Preddy8284
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.05.2007 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Preddy8284 »

cislo motora je podla noveho "NAHRADNY DIEL" a nikde to ani nezistuju - neoveruju, uvedeny je len TYP motora, ale to je na bloku motora a zadrbane od oleja vedla cisla motora, takze to ti nebude nikto nikdy porezat, zas sa ludia nebojte vsetkeho, opartnost nadovsetko, ale odtial potial zas... :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A kde sa dá objednať nové číslo motora,? Ja mám to moje už špinavé a ošúchané... Keď je to teda náhr. diel...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

ja som tiez za original čo je tam....

dat sa tam da to je pravda ale raz to budeš predavat a potom čo ?

pojde buduci majitel na K.O neprejde a pride ti to vratit škoda problemov
compaq25
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 09.08.2009 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa compaq25 »

Na kod motora sa mozes uplne vysierkat sproste hlavy slovesnke s prepacenim ze aj ja mam slovenske obciastvo su take tupe a jebnute jaj taky debili asi niesu na celeom svete mozno este ty co odpalili cernobyl ty boli o trocha sprostejsi.Ak ti sedi ten motor po elektrickej a mechanicke stranke do tvojho auto kludne ho tam vrelo daj bez akychkolvek problemov. Ja mam golfa uz vyse 5 rokov a mam oznacenie na bloku motora ALH samozrejme tupe sproste nitranske hlavy mi napisal to technicaku ze AGR ,bol som na technickej odvtedy uz aspon 4 krat tusim alebo tak nejako ,a nikto mi nic nepovedal a keby mi povedal tza ho udrem kladivom do jeho sprostej hlavy a poslem ho na dopravny inspektorat ala NITRA nech si to ide stymi tupcami vybavit on nie ja si budem nicit nervy.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

compaq25 napísal:Na kod motora sa mozes uplne vysierkat sproste hlavy slovesnke s prepacenim ze aj ja mam slovenske obciastvo su take tupe a ***** jaj taky de*** asi niesu na celeom svete mozno este ty co odpalili cernobyl ty boli o trocha sprostejsi.Ak ti sedi ten motor po elektrickej a mechanicke stranke do tvojho auto kludne ho tam vrelo daj bez akychkolvek problemov. Ja mam golfa uz vyse 5 rokov a mam oznacenie na bloku motora ALH samozrejme tupe sproste nitranske hlavy mi napisal to technicaku ze AGR ,bol som na technickej odvtedy uz aspon 4 krat tusim alebo tak nejako ,a nikto mi nic nepovedal a keby mi povedal tza ho udrem kladivom do jeho sprostej hlavy a poslem ho na dopravny inspektorat ala NITRA nech si to ide stymi tupcami vybavit on nie ja si budem nicit nervy.
klideček . . . . :41c2:
teraz v takom teple sa netreba rozčulovať
hrozí UPAL , INFARKT a podobné veci . . .

takže klideček a hodne tekutín :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nepochopil, nevadí. Možno nabudúce...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nie kazdy chape.. :d :D

podstatu som zhrnul aj ja hned zo zaciatku...este aj s ponukou, ze taky motor viem zohnat..zadavatel sa viac neozval, tak riesi vodu v kosi...

vsjo..

P.S. pre tych, co sa pasuju, ze kod motora( alebo cislo teda), moze byt aj ine, len nech to fachci, este jedna poznamka...pri dopravnej nehode sa moze stat, ze v pripade zistenia nezhody z toho budu riadne problemy..

teraz vsjo...
mirrrko
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 19.11.2008 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirrrko »

kludne tam daj ten motor pokial bude pasovat aj elektrika a setko tak neni o com a kod motora ach poznam x ludi a kazdy druhy ma iny motor a ze by bol nekedy problem ci na stk abo inde v zivote nikdy
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

dobra rada nad zlato... :d :D
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

ja ti poradim je to sice drahy motor ale je garancia ze to ma tolko kolko pisu....ale musis ist do nemecka tu mas ten AKL ..maju tu aj prevodovky v super stave ako nove aj motory inych typov.....a znaciek .nie sroty slovenske zaolejovane. http://www.ersatzteilmarkt.de/VW/BORA-1 ... b576664611
Preddy8284
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.05.2007 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Preddy8284 »

Zalezi ake auto asi mas a motor, moja skusenost tyzden dozadu, fiat funto 1.9 JTD motor polka kaput, menil sa tam blok, kluka ostatne slo z povodneho, novy blok mal ine oznacenie TYPU, ale bol to uplne na 100% roznaky ako ine Typove oznacenie na povodnom, auto bol dovoz taliansko, mam cerstvu Ek/EST/ !KO!
cislo motora a typ vyrazene vedla seba, trosku sme to prebrusili a zaspinili, chlap povedal, ze ku motoru ked nezistia cislo daju nezistene a ked nezistia typ tak napisu aky je tam origina, ale vravim, ze tento sa na 100% zhodoval s povodným typom, mal len iny drziak na alternator (pravdepodobne mohol byt v nečjakej multiple) vsetko slape na 100% cakam na blbe potvrdenie z recyklacneho fondu :/ :3c90: . Pisem len moju aktualnu skusenost a pocit, ze ked je raz motor nahradny diel a je 100% zhodny s povodnym tzpom tak nie je problem ani prejst cez KO...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: wmb a 87 neregistrovaných