Vymena komplet chladiacej zmesi -1,9 TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alvis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2009 21:32
Zdieľať na Facebook

Vymena komplet chladiacej zmesi -1,9 TDI

Príspevok od používateľa alvis »

Zdravim, potrebujem radu. Mam Octaviu 1,9 TDI a chcem vymenit komplet vodu v chladici za nemrznucu. Skusal som to ale voda mi vytiekla len z chladica a z vyrovnavacej nadobky. Mal som otvorene kurenie a aj zohriaty motor koli termostatu a aj auto som nahol na stranu. Ale vyslo len 3 litre. A tusim komplet tam je 6,8 litra. Ako dostanem ten ostatok von? Je niekde na bloku nejaky vypustaci srob? Za radu dakujem.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

vytiahni cidlo teploty a vytecie ti dost vody...zbytok nechaj tak lebo ajtak cistu g12 by si nemal dat do auta ale riedenu z vodou..bude to ok :2f93:
alvis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2009 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alvis »

Ide o to ze v aute je tam asi voda ale je slabucko dozelena neviem ci tam nebola pouzita ta G11 zelena a chcel by som tam dat tu G12 ruzovu. A najracej by som to vymenil vsetko. Myslel som si ze to bude jednoduchsie.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

ved jasne chces mat auto v poriadku ale asi to bolo aj tu pisane ze cista g12 neje velmi vhodna lebo je agresivna a môze rozozrat hadicky...takze ked ju malinko zriedis podla navodu nebude to na skodu. ked ti tam polka ostane polku ulejes g12 tak to bude ok neboj sa
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som to pochopil tak ze nechce zmiesat zbytok nevytecenej g11 s novou samozrejme zriedenou g12. skus povolit spodnu hadicu od chladica,malo by to vyjst von
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :40bd: :d :D

G11 SA NESMIE zmiesavat s G12!!! :41c2: :41c2: :41c2:
alvis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2009 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alvis »

Presne o to mi ide. Nechcem pomiesat to stare cudo z G12. A je mi jasne ze ciste G12 tam nedam. Naspodu chladica je taky vypustaci ventyl. Ale cezen aj po otvoreni vyrovnavacej nadobky mi vytieklo len 3litre cuda. :41c2: A mal som otvorene aj kurenie. Tak potom ako to robia v servise? Ci to len tak odflaknu??
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Všetko to von asi nedostaneš, skús nechať otvorený ten vypúšťací ventil na chladiči a dobre fúkni do vyrovnáčky. Poprípade odpoj tú tenkú hadičku a fúkni do nej s kompresorom. Slabím tlakom. Dolej vodu, pretoč a znovu. A znovu....
Volvovnik
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 19.09.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Volvovnik »

A keď už tak sa opýtam: Tiež by som chcel vypustiť celú tu zelenú zmes čo mám v chladiči "je to asi Castrol Antifreeze NF G11" a neviem či ju môžem nahradiť G12kou alebo ostať radšej pri G11?

Je vhodne nalievať zmes G12 do všetkých novších motorov alebo je určená len pre TDi? myslím to tak že nalievať do prázdnej chladiacej sústavy, nie miešať so starou.

Jedná sa o PSA motor 2.0 HDi 100kw = 2.0TDCi z roku 2005.

Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pokiaľ vymieňaš celú náplň (najlepšie s preplachom) tak pokojne môžeš namiesto zelenej (modrej) zmesi dať červenú (ružovú). Červená má dlhší interval výmeny...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných