Vymena homokinetickeho klbu - VW Passat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Vymena homokinetickeho klbu - VW Passat

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry den, menili mi homokineticky klb a nedali do neho vazelinu.. Ale vsade na nete sa pise, ze to treba namazat. Ked som sa pytal ci ju tam neda, tak mi povedal, ze klb je uz od nova namazany a ze to netreba. Klb tam dali nejaky metelli, len sa bojim ci tomu nic nebude a ci je fakt od nova namazany. Ci radsej ist do ineho servisu nech to naspat rozoberu a namazu?? Auto je Vw Passat varriant 2006, 2.0 tdi.
Vobec ho netrebalo menit bola iba prasknuta manzeta a ked ju chceli vymenit tak nejako ze sa mu podarilo vybit ten klb a sa mu rosypali gulicky a ked to poskladal, tak vraj to buchalo.
Dakujem
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Už sa nepamätám, keď som ja menil či tam nejaká bola, ale doložiť aspoň kúsok mohol. Keď poškodil kĺb pri výmene manžety, tak ten kĺb mal zacvakať z vlastného. No a nakoniec je aj dobré že ten kĺb máš vymenený, lebo pri poškodenej manžete sa ti tam mohla dostať nejaká špina a neskôr by ti kĺb aj tak odišiel.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Tak mne najprv volal majitel, ze manzetu vymenili a klb klepe.. a ja som mu povedal, ze predtym nebolo pocut nic a on mi nato, ze to je bezne, ze ked sa meni manzeta, tak sa to vycisti a namaze a zacne klepat. A dnes pri vymene mi mechanik povedal, ze jak to menil tak sa mu to nechtiac rosypalo a ked to poskladal uz to klepalo. Ten klb sice nebol drahy stal 65e, ale zaplatil som aj 20e za manzetu ktora mi stoji v garazi, lebo pri novom klbe bola.. Som zvedavy kolko najazdi taky neoriginalny klb.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je mechanik,je to para z automechanického hovienka.Chyba a to velká je,že sa s týmto postupom zo strany objednávateľa súhlasilo.
Sú dve možnosti,klb bol v balení bez vazelíny,v takých prípadoch je vždy pribalená.Druhá že je uzavretý víčkom ako kompót a vezínu už obsahuje.Nech je akokoľvek,klb sa nemôže rozsypať "nechtiac"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.V plnom zalomení jedna gulička,potom by musel znovu zalomiť v zmenenom uhle a ďalšia gulička a tak až dovtedy kým nevyberie všetky
Čo si viem ale predstaviť že tĺkol na kraj a polámal veniec vnútry,ale ani to až také lahké nie je,takže umelec to bol na slovo vzatý
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Ten klb mal na vrchu foliu, prese ako sa vyjadril pan Hlavaty ako kompot. Je to znacka Metelli.
Clovek da auto do servisu, majitel sa tvari ako najvacsi odbornik a viac pokazia ako opravia. Ale pred tym nic nebuchalo, napravy boli tichucke, preto som ostal prekvapeny ked mi zavolal, ze klb klepe jak divy a predtym som vobec nic! A aj mne sa zdalo vela 20e za manzetu. A este menil hadicu k turbu za 80e, tiez sa mi zdalo dost vela.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

V respektive som mu zaplatil za jednu hadicu k turbu, jeden homokineticky klb a manzetu, ktoru ani nepotrebujem 210e aj s pracou.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

210e ta stala oprava, ale tie skusenosti budu na nezaplatenie... nabuduce si das vacsi pozor a nedas sa tak lahko.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

Tak on to objednava cez nejaku stranku elit, ci ako. Ale isto k nim viac nepojdem. Neviem ci to mozem napisat, ale je to servis Motofit v Michalovciach. A neviete mi poradit nejaky dobry servis, alebo mechanika niekde od Michaloviec po Kosice?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných