Vymena brzd - obe napravy naraz ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Vymena brzd - obe napravy naraz ?

Príspevok od používateľa pby »

zdravim, ak su brzdy v predu alebo v zadu na vymenu a naopak na druhej naprave este OK je lepsie aj tak vymenit alebo moze to ostat tak ? (ze je to este OK posudene v servise)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

meni sa naraz kazdopadne lava a prava strana, predna zadna naprava sa meni podla potreby, casto maju dramaticky rozdielny najazd, najma ked mas vzadu bubny...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ano P + L spolu je jasne, ten predok a zadok som myslel, zadok vymena predok ze je OK tak len ci to netreba menit naraz vsetky 4 brzdy pre istotu (zadok su kotuce)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lepšie je brzdy vymeniť len na jednej naprave ,ak myslime vymenu kotúčov aj platničiek , z viacerých dovodov :

- nutnosť zabehávania brzdovych komponentov vs. učinné brzdenie

ak by sme vymenili na všetkych štyroch kolesach brzdy komplet, zakonite príde citeĺný pokles učinnosti brzd,v prvých 100-200 km jazdy, čo može viesť až k havarii /nedobrzdeniu/ v krízových situaciach
- veľká pracnosť a nutnosť časovej rezervy pre nepredvidane komplikacie
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

pby napísal:ano P + L spolu je jasne, ten predok a zadok som myslel, zadok vymena predok ze je OK tak len ci to netreba menit naraz vsetky 4 brzdy pre istotu (zadok su kotuce)
Ja som teraz tak urobil, vymenil som na zadnej naprave kotuče + platničky a na prednych kotučoch len obrusil ostrap, tu hranu na obvode kotuča,
a brzdy brzdia dobre , aj ručna ma kratší chod
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Individuálne podla stavu.Ale je jedna vec ktorá sama osebe rozhodne že sa brzdy predsa robiť budú aj keď funkčne ešte plne robia dobrotu.To sú páčky na brzdičoch vzadu ktoré síce koleso uvolnia po vypustení ručnej,ale páčky sa už nevracajú do základnej polohy celkom späť do dorazu a vrátia sa úplne iba pomocou ruky.Vtedy sa robia,pretože ten stav je počiatok pre budúci problém hlavne pri príchode zimy.Potiaľ je to OK kým sa to plne vráti,na odbrzdenom je to vidieť stačí sa zohnúť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

malokedy treba obe napravy... ja bud len platnicky, alebo ked menim kotuce, tak vzdy aj nove platnicky... ale vzdy a vzdy na naprave obe strany...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 84 neregistrovaných