1 043 535
inzerátov
Pridať inzerát

Výmena auta za auto

   Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
uwa0948448952
Založený: 24 júl 2017
Príspevky: 1
Nabehané: 4 min
Predmet: Výmena auta za auto PríspevokZaslal: 11.08.2017 23:54   
Zdravím chcem vymeniť auto za auto .. ako to vlastne funguje ? Hľadal som vzory tkzv zámennej zmluvy, ale našiel som kadejaké len nie auto za auto , buďte dobrý a hoďte nejaké dobré rady , vopred ďakujem
Citovať
wilz
Vážený člen - Gallardo (247)
Založený: 04 január 2008
Príspevky: 2729
Nabehané: 15 dní 3 hod 8 min
PríspevokZaslal: 12.08.2017 18:23   
Predpokladám teda, že s niekým iným si chcete vymeniť autá, ty získaš je auto a on tvoje.
Čo keby si namiesto hľadania po internete skúsil použiť vlastný (tzv. sedliacky) rozum. A konečne keď som si zadal do gugla "zámenná zmluva" tak mi priamo našlo takú ako hľadáš. To si ako hľadal ?
http://www.onlinezmluvy.sk/zam.....utomobily/

Veď sa vlastne z obidvoch strán jedná o kúpu a predaj auta.
Takže dá sa to urobiť tak že sa urobí kúpno-predajná zmluva, kde namiesto platby v peniazoch bude druhej strane poskytnutá úhrada druhým autom.
Aby však bola minimalizovaná možnosť že jeden z Vás sa bude cítiť nespokojný, že za svoje auto nedostal primeranú náhradu, tak pri spisovaní takého voľačoho bude treba popísať podrobne stav obidvoch áut, prípadne v zmluve popísať aj podmienky pre takú možnosť, alebo zmluvne vylúčiť možnosť vrátenia. Treba si uvedomiť že čím menej jasne budú podmienky tejto transakcie popísané, tým je viacej možností pre neskoršie nedorozumenia. Pretože to auto, hoci by aj bolo v čase transakcie ohodnotené povedzme na 5000 euro, tak sa nespráva ako 5000 euro ale v prípade napr. poruchy sa jeho hodnota znižuje a ak sa také niečo stane krátko po transakcii, je problém na svete.
Odpovedať Nová téma

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia