Vymazanie údajov o spotrebe v servise

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
Patoooo
Založený: 11 január 2019
Nabehané: 4 hod 13 min
Predmet: Vymazanie údajov o spotrebe v servise PríspevokZaslal: 27.10.2019 12:46   
Zdravím, bol som v servise s autom octavia 3. Menili na ňom olej, filtre a obal na batériu. Po príchode domov som zistil, že mi vymazali údaje o celkovej priemernej spotrebe auta. Chcem sa opýtať, či je nejaký dôvod to vymazať pri prehliadke. A ci sa prípadne dajú obnoviť pôvodne údaje. Vďaka.
Citovať
avelmak
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (136)
Založený: 25 december 2008
Nabehané: 1 mes 20 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 27.10.2019 13:12   
Povodne udaje o spotrebe nie je mozne obnovit.Pri prehliadke sa nestaraju,aspion by nemali starat o spotrebe,o udaje na pristrojovke.zaujima ma jedna vec.Preco to prave teba zaujima ze preco to vymazali?
Citovať
Patoooo
PríspevokZaslal: 27.10.2019 15:54   
Sledujem si takéto informácie o aute, tak ma to zaujalo. Tak to je škoda. Zaujímalo ma, že z akého dôvodu to vymazuju, či je to ku niečomu potrebné pri prehliadke. Doteraz som servisoval auto v autorizaku a posledný krát som už šiel do iného servisu, keďže auto už nie je v záruke. Práve som pozeral v informáciách o aute, že tam nastavený ďalší interval prehliadky o 2 roky resp. 30000km. Štandard je rok.
Citovať
FERO 321
Známa tvár - Feldo (56)
Založený: 27 január 2011
Nabehané: 5 dní 11 hod 55 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:52   
Píšeš robili niečo z batériou, možno ju na chvíľu odpojili a vymazalo sa to samo.
Citovať
Patoooo
PríspevokZaslal: 27.10.2019 17:55   
Dávali na ňu nový obal, starý bol poškodený. Museli ju odpojiť na chvíľu . To je ten dôvod, že sa to vymazalo?
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (318)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 19 dní 5 hod 39 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:10   
Najskôr áno.
Tvoje starosti by som chcel mať.
A čo sa týka intervalu servisnej prehliadky, tých 30 tis.km je v poriadku, nie je to však zároveň aj interval výmeny motorového oleja, ten je doporučený maximálne polovičný, hoci by aj bolo niekde napísané tých 30 tis.

Naposledy upravil wilz dňa 27.10.2019 18:15, celkom upravené 1 krát.
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1291)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 4 mes 6 dní 11 hod
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:14   
Na sledovanie dlhodobej spotreby slúžia bločky z tankovania a nie BC! angry
Nová tvár - Trabanto (19)
Založený: 23 september 2004
Nabehané: 1 dní 21 hod 43 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:16   
Patoooo napísal:
Sledujem si takéto informácie o aute, tak ma to zaujalo. Tak to je škoda. Zaujímalo ma, že z akého dôvodu to vymazuju, či je to ku niečomu potrebné pri prehliadke. Doteraz som servisoval auto v autorizaku a posledný krát som už šiel do iného servisu, keďže auto už nie je v záruke. Práve som pozeral v informáciách o aute, že tam nastavený ďalší interval prehliadky o 2 roky resp. 30000km. Štandard je rok.

určite štandard nie je rok
Citovať
undertaker007
Nová tvár - Trabanto (19)
Založený: 01 máj 2013
Nabehané: 2 dní 21 hod 6 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 18:18   
Štandard nie je rok a z Octavie III vyberám v práci akumulátor zhruba 5× do týždňa na dobu dlhú až šesť hodín a spotreby zostávajú... ...teda myslím si, že oboje je dôsledok zámerného konania...
Citovať
jaster-83
Známa tvár - Feldo (63)
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 15 dní 8 hod 8 min
Predmet: Re: Vymazanie údajov o spotrebe v servise PríspevokZaslal: 27.10.2019 19:29   
Patoooo napísal:
Zdravím, bol som v servise s autom octavia 3. Menili na ňom olej, filtre a obal na batériu. Po príchode domov som zistil, že mi vymazali údaje o celkovej priemernej spotrebe auta. Chcem sa opýtať, či je nejaký dôvod to vymazať pri prehliadke. A ci sa prípadne dajú obnoviť pôvodne údaje. Vďaka.

ano, daju sa obnovit.....najazdenim dalsich km, ak chces presne udaje, zapisuj si km a tankovania ale je to aj tak zbytocne, km co prejdes.... prejdes, palivo co spalis.... spalis a peniaze co zaplatis.... zaplatis, ci si to budes zapisovat alebo nie tak ta to bude stat rovnako a len zabijes cas, a ak patris k tym co celu cestu cumia na palubak prepinaju medzi kratkodobou spotrebou, dlhodobou, aktualnou a snazis sa dosiahnut co najmesie cislo tak ti rovno poviem ze nic neusetris akurat si znicis auto alebo z toho cumenia na palubak niekde do niecoho narazis
PríspevokZaslal: 27.10.2019 21:02   
undertaker007 napísal:
Štandard nie je rok a z Octavie III vyberám v práci akumulátor zhruba 5× do týždňa na dobu dlhú až šesť hodín a spotreby zostávajú... ...teda myslím si, že oboje je dôsledok zámerného konania...

Čo myslíš tým zameraným konaním? Čo by mohlo byť za tym?

Olej mením každých 15000km, max. 20000km, ako mi to časovo vyjde. Len vravím, že daný servis mi na palubnom počítači zaznamenal nasledujúcu výmenu oleja za 2 roky, resp. 30000km. Je mi to trochu čudne. A ešte som vam nevravel o rozklepanych, poškodených kontaktoch na baterke.
Citovať
Patoooo
PríspevokZaslal: 27.10.2019 21:04   
Spotrebu vôbec neriešim, či 5 alebo 9 litrov, ale rad si zo zvedavosti popozerám info o nej a podobných veciach. Mam rad prehľad.
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (318)
PríspevokZaslal: 27.10.2019 21:32   
Asi je načase navštíviť svojho psychotika, ako ich nazýva môj vnuk.
Fabrika pre to auto doporučuje servisný interval 30 tis. km alebo 2 roky, , čo je štandardne používaný interval.
Čo sa týka výmeny oleja, tiež je od škodovky predpísaný tzv. LL interval, t.j. 30 tis.km.
Takže v tom servise to nastavili na čas od poslednej servisnej prehliadky, vykonanej u nich, na výrobcom auta doporučený interval.
Možno omylom, možno naschvál zmazali aj údaj o nejakej celkovej priemernej spotrebe. V tom servise ten údaj nie je na nič, tebe takisto absolútne nič neprinesie, ak ti je za ním ľúto, musíš sa s jeho stratou zmieriť, ale nič podozrivé by som v tom nehľadal, nie je dôvod na akékoľvek konšpirácie.
A dlhodobú spotrebu sleduj podľa bločkov za tankovanie, nie je to zase až taká zbytočnosť ako píše jaster, zistená zmena spotreby môže zase signalizovať nejaký problém s autom. Nedá to ani veľa roboty raz za čas zobrať bločky zo šuplíka v aute, naťukať údaje do excelovskej tabuľky a je to. Ja si tam dokonca píšem aj čas a miesto tankovania a tiež všetko čo sa prípadne v tom čase s autom dialo, ak sa teda niečo dialo, mám to dlhodobo prehľadne na jednom mieste aj ako servisnú históriu auta a zároveň aj drobnú pomôcku pre budúcnosť že kde som kedy s autom bol.
No a čo sa týka tých rozklepaných kontaktoch na baterke, svedčí to o tom že pri nasadzovaní káblov na batériu si mechanik niečím pomohol, to svedčí o jeho amaterizme, ale zase autu ani batérii sa pravdepodobne nič vážne nestalo.
Citovať
anonymous-astra
Nová tvár - Trabanto (17)
Založený: 31 máj 2015
Nabehané: 1 dní 8 hod 12 min
PríspevokZaslal: 27.10.2019 23:33   
Ani excel netreba vyrabat, staci to sypat do www.spritmonitor.de - ked tam clovek vyklika par ikoniek (pneu, klima, prives, okresky/dialnice/mesto), tak to generuje krasne prehlady. A ak tam clovek nie je lenivy nahadzat aj STKcky, dialnicne, diely... tak z toho vypadne aj rozpisany prehlad celkovych nakladov.
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (318)
PríspevokZaslal: 27.10.2019 23:53   
Čiste technicky máš asi pravdu, ale nie každý má potrebu dávať všetky údaje verejne k dispozícii. (Tak ako nie každý má potrebu na fejsbuku referovať čo práve jedol a čo robil s manželkou).
Zadanie výpočtového vzorca v Exceli je trivialne, takže to naozaj nie je problém a ja osobne si rád svoje údaje uchovám pre seba. Aj keď samozrejme samotný údaj o spotrebe by som do spritmonitoru kľudne zadal, lenže to sa mi už duplikovať nechce.
Zároveň sa preto ospravedlňujem všetkým, ktorí majú rovnaké autá ako máme doma a ich údaje si teda nemôžu porovnať na spritmonitore.
Citovať
Odpovedať Nová téma
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut