Výklad dopravných predpisov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Uzatvorim to aj ja,ziadny zakon mi nezakazuje vysrat sa na navsteve v obyvacke na stole ale aj napriek tomu mi zdravy rozum hovori ze pojdem na hajzel.

V tejto konkretnej situacii cuvania a aj presunu vzv zo zakona je dost paragrafov aj zdraveho rozumu aby si to nerobil :zg282:

Oco otazka, ze si tuto temu zalozil z recesie a ta spominana prihoda s mestskym sa vobec nekonala :) . Nemyslim na cuvanie len o zasahujucom drábovi.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

VZV-predpokladám že bez špz, po vlastnej osi, zdá sa že u vás v NZ neovládaš zákony nie len Ty ale ani policajti.Už od roku 2013 musia byť špz Zetkové-zelené aj na pracovných strojoch, v robote máme 5 bagrov na všetky sa museli vybavovať špz-tky v roku 2013-dovtedy neboli potrebné, dokonca povolenie vjazdu na cesty 1. triedy bolo potrebné vybaviť výnimku na Krajskom Dopravnom Inšpektoráte, ani na cestu 1.triedy nemôžu ísť kedy sa im zachce, nemôžu ísť na cestu 1. triedy v čase od 07:00 do 09:00, a od 16:00 do 20:00.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo , bol som sa pýtať na jednorazový presun , na ktorý dáva DI povolenie na základe žiadosti. Odmietli s tým ,že ide o príliš velkú vzdialenosť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

To vazne? Ty si o tom skutocne uvazoval? Cely cas som to vnimal ako taku pikosku ze cim si dokazal zaskocit DI. Nikdy by ma nenapadlo ze existuje niekto kto by sa vobec zamyslal nad presunom s VZV na vzdialenost 100km. Toto nema opodstatnenie ani v logike, bezpecnosti, ekonomickosti, casovo, nakladovo, v nicom... no nechapem... By som chcel vidiet kto by to odsoferoval. Oco prosim ta povedz ze si taketo cosi riesil len ciste v teoretickej rovine.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco nastuduj si co musi splnat vozidlo po vlastnej osi na "ceste", kto vydava povolenie ,komu vsetkemu sa to nahlasuje a kto moze robit doprovod :)

Scendo onoho casu sa presuvala polnohosp.technika z juzneho Slovenska az na hranice z NSR , nehladelo sa na ekonomicnost,casovost... tak aj ten vzv by to zvladol. Akurat spolu s nim aj oco s plnym vozikom pb flias :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scendo - v 1990tom som išiel s partiou čo viezla kombajny E 514 z Drážďan do NZ a ako inak po vlastných.
Autolaik - vzhladom na to že nemám náladu hladať na nete, a ešte aj lúštiť čo platí a čo už je neaktualne , čakal som že na DI mi dajú žiadosť a povedia toto k tomu doložíte. To sa aj stalo ,až kým neprišla otázka na vzdialenosť. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ludia prosim vas... polnohospodarska technika ci kombajn, je dost rozdiel oproti vzv, ktory nema ziadne tlmice, vybehol si uz vozikom niekedy na dreveny spalik? Ti to zuby vybije. Ten clovek by na konci 100km jazdy vypadol z vozika dobity ako pes (ak by to ovsem malo vobec kabinu) Mozno nejaka 5tonka modernej konstrukcie ma ako tak porieseny komfort vodica, v drvivej vacsine je to motorovy paletak... a kolkoze km/h ide ten konkretny vozik?
By som chcel vydiet ten stroj s ktorym sa to malo absolvovat, mozno zmenim nazor...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak aspoň už viem, že keď uvidím na diaľnici VZV alebo v meste pôjde auto cez križovatku pospiatky, tak to oco.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz, neviem už kolko rokov dozadu to je, ale vozil som garážové brány pre f.Lomax.(aj montoval) Na dialnici o 6tej ráno som prebehol odbočku do Trenčína a tak som sa pichol do odstavného a na smerovkách som si to odcúval. Zrazu sa zobudil aj spolujazdec a hovorí mi - dávaj bacha lebo okolo Trenčína nejaký .... cúva po dialnici,hlásil to Expres,a spal ďalej. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:Scendo - v 1990tom som išiel s partiou čo viezla kombajny E 514 z Drážďan do NZ a ako inak po vlastných.
Oco v 1990 až dajme tomu do 1997 sa u nás v okrese bežne jazdilo na autách s Nemeckými alebo Rakúskymi špz bez stk a zákonnej poistky, samozrejme naliaty.Tie časy sú dávno tatam, ak nepočítam našu najpočetnejšiu menšinu, po Východe sa jazdí v Angličákoch s pravostranným riadením úplne normálne, a pochybujem že tie autá majú nejakú zákonnú poistku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bolo to myslené tak, že keď som sa v 1986tom pustil s malou R5kou ,len tak do tureckého Izmiru, a v 1990 zase s kombajnom z Drážďan domov, tak ani dnes by som nemal problém vybrať sa na jašterke aj do Kyjeva. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zase nerob z toho kombajnu hrdinstvo, kombajny sa na 90% presúvajú po vlastnej osi, z nemecka to asi bola oštara, ale to je asi všetko.
A k tomu uvádzanému prejazdu VZV sa vrátim, zrejme máš nepotlačiteľnú potrebu vzbudzovať pozornosť minimálne na tomto fóre, pretože ako ti už jasne vysvetlil aj scendo, je to technický nezmysel, takže si to dúfam myslel len ako vtípek, v opačnom prípade je to o tebe.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

oco13 napísal:Witz, neviem už kolko rokov dozadu to je, ale vozil som garážové brány pre f.Lomax.(aj montoval) Na dialnici o 6tej ráno som prebehol odbočku do Trenčína a tak som sa pichol do odstavného a na smerovkách som si to odcúval. Zrazu sa zobudil aj spolujazdec a hovorí mi - dávaj bacha lebo okolo Trenčína nejaký .... cúva po dialnici,hlásil to Expres,a spal ďalej. :40bd: :40bd:
Ty si uplne chory m@gor.Taki ako ty patria do blazninca a nie na cestu.Tvoje reci a hrdinstvo je hodne kopy hnoja.Je skoda ze si nenatrafil na poriadneho chlapa v uniforme.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vilaanalka napísal: bla bla bla
A nebudeš sa teraz báť sadnúť za volant? Lebo mňa môžeš stretnúť hocikde :40bd: Jazdím vela, pretože plyn je lacný.
A na ceste som značne nepríjemný :3c90: rád robím zle rozprávkovým bytostiam lol :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných