Vyhorene radio - da sa opravit ?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Vyhorene radio - da sa opravit ?

Príspevok od používateľa bossix »

Pred par dnami mi pocas nabijania telefonu "vyhorelo" radio. Zacitil som len zapach spaleneho plastu a radio uz neslo zapnut. Jedna sa o klasicke cinske 2 din radio za 50€. Uz som si objednal nove, ale ak by to bolo mozne, chcel by som toto stare opravit, no do elektriky sa az tak nerozumiem a neviem co je ta vecicka, ktora vyhorela a preto prikladam fotky. Nic ine nevyhorelo len tieto dva cierne veci (druha fotka).

https://imgur.com/a/4kr1wGs


Otazka znie, co je to za "suciastku", aka je jej cena a ci sa da vobec kupit samostatne. Spajkovanie by mi nemalo robit problem.

Vdaka za odpovede.
tomkocur
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.06.2019 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomkocur »

Modelove cislo z toho integraca neprecitas? Bez tohto, alebo bez servisneho manualu, sa nepohnes...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Aj keby teoreticky mal suciastky,nedokaze to bez robota poletovat a matecna doska bude urcite vyskratovana.Nie vsetko v tejto dobe sa da opravit.
tomkocur
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.06.2019 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomkocur »

So spajkovanim by som az taky problem nevidel (staci spajkovacia stanica, tavidlo a odsavaci pasik), no poskodenie PCB je dost pravdepodobne. Druha vec je, ze zlyhat mohlo nieco uplne ine a odnieslo si to prave toto (predpokladam ze to je zdroj).
Nevieme co vsetko tam odislo a pre cloveka, co by to vedel zistit, je nakupna cena toho radia hodinovou taxou...

To, ze cina sa neopravuje, som chcel napisat hned na zaciatku, ale tiez som chcel byt trochu konstruktivny.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sú aj serióznejšie čínske rádia, ale vážia 2 kg a nie 0,2. A sú aj troška drahšie...
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nechaj si ho na suciastky, mozno na tom novom vyhori nieco ine :4012:
Za 50e ta namaha nestoji, velke riziko, ze to vymenis a aj tak to nepojde. Ina situacia by bola, ak by slo o nejaku riadiacu jednotku v cene cez 1000eur.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Bol som prec, tak som nemal cas odpisat. Vdaka za vsetky odpovede. Tiez som si hned od zaciatku myslel, ze to nebude mat (pravdepodobne) cenu opravovat, len som to chcel potvrdit od niekoho, kto sa do toho rozumie. Ono to radio fungovalo ozaj perfektne, bez sekania, zvuk bol tiez velmi kvalitny, cize ak by bolo funkcne tak by som ho ber problemov predal. Mozno sa ho aspon pokusim predat na suciastky.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nepredas ho ani na suciastky.Kazdy si radsej kupi nove.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný