Vyhody a nevyhody kempovania...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

Obrázok

Sezona kempovania sa začala a tak sme uprostred tyzdna vyuzili počasie .Do auta sme sadli skoro rano,nemali sme ziadny tip/naslepo/ a po obideni par jazier a rybnikov sme skončili na Dubniku.Na placi stalo par oktavok a esuvečiek z BA a samozrejme čechurov...V prvom rade som siel skontrolovat soc.zariadenia /pomerne čiste Wc,sprchy,umyvarka,dostatok toal.papiera/.Na luke boli pripojky na vodu a elekriku ku karavanom,cena a noc 7 eur/osoba,čo je prijatelna cena.K bufetu a k vode je pomerne daleko /kca 300 metroff/.Ale nasim zamerom bol hlavne relax,opalovanie a grilovanie.Stan sme postavili pomerne rychlo /2x2x2m/,matrac tej samej velkosti sa nafukal asi za 10 minut.Mal som aj nahradny matrac do auta v pripade burky,alebo zleho počasia,2x deka.Vo vybave nesmie chybat stol a stoličky /v Kauflande stoji stolička skladana okolo 10 eur,treba len prečitat,aku ma zataž/,k tomu treba dokupit matrace,stolik ma vysiel na 40 eur,takze pomerne lacna zalezitost...Samostatna zalezitost je stravovanie.My sme doteraz vyuzivali restauracie a bufety,tentokrat sme sa rozhodli pre samostatnost.Dvojplatnička na kartuše a grilovacia platna urobila svoje.Mam grill aj na uhlie,ale smradit nim v kempe nepovažujem za rozumne...Hrnce,taniere,naradie sme mali v bedničke,v chladiacom boxe potraviny a medzi sedadlami velku autochladnicku.Potravin sme mali viacero,od Vifon-iek,polievok suchych,az po zelievane sačky.../maju 3-ročnu trvanlivost/.V boxoch špekačky,oravska slanina,razniči a naložene kridielka...2 druhy kavy /zena pije rozpustnu/,pochutiny...S grillom bolo radost pracovat.Samozrejme,ze v aute vozime aj hry,karty,kocky,badminton/ človek by nemal len sediet na riti/.Takze vyhody ...
-v tyzdni pekny relax-pomerne ticho...
-slušne soc.zariadenia
-slušna cena za den a noc
-ak idete na 3 dni s vlastnym materialom,nizke naklady...

Nevyhody...
-pomerne daleko bufet a miesto na kupanie.../nie kazdy vari a griluje/
-areal nieje oploteny a ani strazeny /čechuri sa isli najest a poprosili nas,či sa im nemrkneme na stany...
-zabudol som na 2 zakladne veci pri stanovani...moskytieru,a obyčajne,fakt obyčajne lehatko.../bez toho tam vobec nelezte!!!/
- vikend uz je hlučnejsi
-velmi dlhe fronty v bufete...
Doporučujem ludom,ktori nepozaduju luxus a nevyzaduju vysoke naroky v sluzbach...V 5-hviezdičkovom hodnoteni...davam...2...
rudolfo68
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.06.2022 11:47
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo68 »

Este som zabudol, zoberte si nahradnu bateriu do auta.
Naposledy upravil/-a rudolfo68 v 25.06.2022 20:22, upravené celkom 1 krát.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To si bol v Dubniku okr.NZ?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nie,pri Starej Turej...su tam 2 rybniky označene ako Dubnik 1 a Dubnik 2...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Tiez ma heglo,kde v Dubniku chodia kempovat Cesi,elektricke pripojky,bufety atd atd... mam to k dubnickemu rybniku co by clovek kamenom dohodil :)

Rudolf k stanovaniu. Mam kupeny novy stan,nafukovacku,kemp vybavu atd no prisiel som k zaveru ze kdekolvek sa da ubytovat v sukromi na private za cca 10-12-15e/ osoba a clovek spi normalne v posteli , nezobudi sa mokry od rannej rosy ,neriesi bolave krize ... stanovanie jednoducho je cenovo priblizne rovnake. No ak ide o romantiku tak to beriem... asi nie som romanticky typ :)
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...autolaik...,doteraz /kvoli foteniu/ sme vymetali len hotely.Zena objednavala len apartmany se vsim všudy,teda s plnym komfortom.V tejto chvili sme mali byt v Helpe/folklorne slavnosti/,ale zena je pozitivna/zrejme to schytam aj ja/ a tak sme hotel zrusili...Peniaze v tom rolu nehraju,chcem zene ukazat aj druhu stranku,tu romantickejsiu...Bolo dost tazke ju na to nahovorit.Bola dost skepticka...,je zvyknuta na svoj komfort.Ked ma zbadala len v slipoch v červenej zastere s bielymi volanikmi a tesarskym pasom okolo pasu kde som mal grilovacie naradie /ostatne kapsičky som zaplnil fran.klučom,šrobovakmi a kliestami/,tak chcela aj utiect,ale nejak to prežila...
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:300f: :300f:

Nahodou, je to super téma.
Kempovat v stane..., je vynikajúci zážitok.

Ale ideálne je, keď je nablízku bufet, aby človek nemusel pracne variť, dobré sprchy, WC, blízko k vode.

No a samozrejme, aby neboli nablízku ľudia, ktorí ešte aj o 03:00 majú potrebu revat niečo z produkcie black metal, či ľudové odrhovacky..
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...my hladame miesta,kde nieje vela ludi...Pri Plaveckom Stvrtku v lese v chatovej oblasti je krasny rybnik,pieskova plaž,minimum ludi,krasne prostredie...,chladok...stvorene na relax...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Duchonka...vlani tam bol cez leto svagor s karavanom... tak ako tam bolo za sociku popularne a preplnene,tak je tam teraz skoro prázdno.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...na Duchonke sme boli 3x/naposledy pred 3 rokmi/,ale v penzione /3 dni/,a nikdy viac !!! Taky ramus som nezažil nikde...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Fakt? Ja som tam za nim vybehol na motorke na jeden den,bolo tam vtedy mŕtvo.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa autolaik »

Inak,ja som mal velke plany nabalit sa na motorku,navecer len tak nadivoko niekde pri potoku v stane prespat atd... ze uzivat si dochodku. A jak rychlo ma to preslo :)

Teraz vkuse rozmyslam o karavane do 750kg, naozaj malom obratnom.. no prejde ma aj to.
Klaudiu 79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa Klaudiu 79 »

no ak ste na komfort tak to nie je ono za mojich mladich cias padol napad a uz sme balili veci a vypadli na par dni nieco jedla a stany na chrbat a islo sa :b:
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Najlepši spôsob je zrejme dodávka, prerobená na karavan.

Ideálne je polepit ju nejakými reklamnými cačkami, napríklad žuvačiek, aby mal človek pokoj v mestách, či parkovisku na pumpach.
Napríklad v Rakúsku, Taliansku ľúbia policajti buzerovat za nocovanie s karavanom na pumpe, či parkoviskach, alebo niekde na ulici.

O vykradačoch ani nehovorím. Kto cestuje v noci a vidí Indiánov ako sa obšmietaju okolo turistov, až mu cvrkne.

Tá romantika prejde, keď si človek porovná ceny za mýto, poplatky za trajekty, ceny v kempoch.
Niekedy vyjde lacnejšie ubytovanie v 4* hoteli so všetkým komfortom.
Niektoré krajiny sú vyslovene nepríjemné voči karavanistom, len tak zastaviť ako u nás, neexistuje, hneď volá majiteľ pozemku policajtov.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhody a nevyhody kempovania...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...za mladych časov sme čundrovali na Machovom,Lipne,Domaši,Sirave...,stačila nam gitara,bedna čuča...a zagrcane stany...Som po 60-tke,človek si uz potrpi na nejaky ten luxus,ale sa aj rad vracia do mladsich rokov...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Igi Igi a 87 neregistrovaných