Výfukový systém a zvuk

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak on si možno myslí že keď tam dá športový filter, športový KAT + ďalšie úpravy na výfuku že mu to dvihne výkon o 10-15kW
Pri tom reve z výfuku to u mladých vyvoláva pocit že to ťahá lepšie

Pri troche šťastia to pridá toť 5kW čo za tie investície rozhodne nestojí

Druhý problém je hluk v kabíne, jedna dlhšia cesta a bude z toho aj hlava bolieť
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

neviem ako tam mas rieseny vyfuk, ci su casti srobovane dokopy alebo to je cele jeden kus, tak skus dat dole koncovy tlmic. Ak musis rezat, nevadi, potom to spojis sponou za par eur. Na skusku zvuku sa netrap nejakou koncovkou, nechaj vyfuk niekde pod autom.
Neprajnici nech sa kludne vozia v modernych sportovych tichuckych autach, ktore musia mat umelo produkovany zvuk z autoradia. Pri jazde nemusi ist o rychlost, jazda s upravenou seatkou moze byt zabavnejsia ako na unudenej bezpohlavnej limuzine.
Zvuk vyfuku nie je iba o hlasitosti, mozu sa objavit aj chrapcania a jemne strielania pri radeni.
Chlapec je teraz mlady, urcite bude o 10 rokov uz len s usmevom spominat, ako zhadzoval vyfuk na seatke. Neskusi, nezazije.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ma to aj plus...nepocut vrzganie, klepotania a ine pazvuky .. :40bd:
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Tak tých 75kw nie je najmenej, horšie keď ťa obehuje niekto na 1.3 Felde hore kopcom, 6000rpm 130dB a blažený pohľad v očiach - keby ale vedel, že som musel pol plynu ubrať aby ma konečne predbehol tak by sa možno aj zamyslel nad sebou...
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ja som zvykol púšťať vtedy, keď ma obehuje nejaká "pretekárska" traktorová dymovnica z prelomu tisícročia a oproti autá, predomnou kamión, nech ma ten Fittipaldi nesundá.
Potom rýchlo prepnúť na vnútorný okruh, aby som sa nezadusil, keď "pretekár" vyštartuje po prejdení áut z protismeru a z výfuku mu začnú vypadávať brikety... :d :D
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

jednoduche a lacne, kladivo a klinec... lahnut pod auto a narobit do tlmicu zopar dier... :d :D :40bd:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To nie - to nám, ani ekonomike nepomôže.
Ja by som skúsil kúpiť pretekársky kat, rezonátor, nový bavlnený, alebo uhlíkový K&N filter dal to spraviť niekomu a nakoniec to zmerať na brzde, že čo sme dosiahli.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a kto to zaplati? A brzda ti zmeria kvalitu zvuku? To je dobra brzda. lol
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Však majiteľ.
Brzda je na zmeranie výkonu od úprav. Zvuk merať netreba - tú vieš zmerať podľa toho, koľko susedov s malými deťmi sa s tebou nerozpráva, keď chodíš autom ráno do roboty a večer sa vraciaš.
Efekt je lineárne narastajúci, takže aj graf si podľa toho môžeš nakresliť... :40bd:
Poprípade ak chceš exaktný výsledok prestavby a bývaš pri BA, tak sa stačí chvíľku povoziť v AT a tamojší pomáhači ti veľmi ochotne pomerajú úroveň "zvuku" tvojho tátoša... :d :D
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja mám namieru spravené zvody, komplet od motoru, nerezová rúra v strede mám spravený XPIPE a iba koncový diel mám s certifikáciou (AKRAPOVIC) ale aj ten je 100% priechodný...
ak chceš poriadny bordel, tu máš tip

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných