Výfukový systém a zvuk

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandy007
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2016 21:59
Zdieľať na Facebook

Výfukový systém a zvuk

Príspevok od používateľa dandy007 »

Čaute všetci potrebujem poradiť, možno tu bola podobná téma ale fakt budem veľmi vďačný za poradenie. Chcel som zvuk pekný, chraplavy, ostrý. Mám tam výfuk športový ktorý robí basový zvuk ale nie moc výrazný. Taktiež sanie od KN, a miesto stredoveho tlmiča rezonator magnaflow a katalyzator original. Avšak zvuk je stále taký ako keby tlmený, nieje taký osstrý, prosím o poradenie čoby som moho ešte spraviť. Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Natrafit na pocujuceho policajta, co by ti tu kolotocarinu osolil :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zhod tlmic vyfuku
FadeRising
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 18.06.2010 16:42
Zdieľať na Facebook

Jednoducha odpoved

Príspevok od používateľa FadeRising »

Vyhod vsetky uni vyfuky a kraviny do zbernych surovin a daj si spravit vyfuk na mieru, ked to myslis vazne a nechces z toho robit duniacu kolotocarinu. Zajdi napriklad do Modry (firmu si najdes sam, neviem ci mozem napisat meno) a mas vyfuk ako lusk, presne podla tvojho zelania, s papierom a pokojom v dusi. Samozrejme za to zaplatis. Cakat ale nejake navysenie vykonu a zvuk ako ocakavas od niecoho ,,uni" je utopia. Nepises rozpocet a typ auta. Preco typ auta ? Lebo ak napises, ze je to na Fiat Punto 1.2, tak by som nic z toho, co som napisal vyssie ani nenapisal, pretoze je jasne, ze potom hra pre teba prím cena nuz a tam bohuzial ostane len ta kolotocarina :4012:
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

To sanie od K&N (predpokladám, že tam máš "šišku") by som na tvojom mieste vyhodil úplne, ak nechceš odrovnať váhu vzduchu. Bola tu prednedávnom téma o priepustnosti filtrov a na konci nej bol o tom veľmi pekný príspevok. Nepíšeš ani typ auta, takže ťažko radiť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vyser sa na to. To už ozaj niekto nemá čím zaujať že musí toto riešiť, lebo toto je vždy na úkor okolia (si to pusti do úší cez slúchadlá....) Výrobca sa snaží aby to išlo čo najviac potichu a potom sa vždy nájde zopár nevybúrených individuii čo si musia dunením hudby alebo motora dokazovať dačo. (Zrejme si kompenzovať malého v gaťách...)a hlavne v noci na križovatke tomu pridrbať aby celé sídlisko malo zážitok všakže....
Ja sa teším ak sa za toto budú brať papiere a nie že len za neoriginálny a neschválený, ale ak sa skrátka namerá viac hluku, ako píše výrobca v TP.
dandy007
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2016 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy007 »

jedná sa o Seat Leon 1.6 , 75 kw, výfuk mám prsne na mieru na typ auta od ulteru. Rezonator miesto stredu ale stále ten zvuj je taký dosť tlmený. Katalyzator je v háji takže ho chcem nahradiť športovým od magnaflow katalyzatorom. Alebo to bude tým koncovým vyfukkom od ulteru? Alebo tam nechať rezonator a koncový tlmič odstraniťa dáť len trubku s koncovkou ? fakt neviem prosím podarte čo zmeniť poprípade doladiť. či nechať rezonator, či kupiť ten športový katalyzator alebo ako to riešiť díky moc
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

dandy007 napísal:jedná sa o Seat Leon 1.6 , 75 kw, výfuk mám prsne na mieru na typ auta od ulteru. Rezonator miesto stredu ale stále ten zvuj je taký dosť tlmený. Katalyzator je v háji takže ho chcem nahradiť športovým od magnaflow katalyzatorom. Alebo to bude tým koncovým vyfukkom od ulteru? Alebo tam nechať rezonator a koncový tlmič odstraniťa dáť len trubku s koncovkou ? fakt neviem prosím podarte čo zmeniť poprípade doladiť. či nechať rezonator, či kupiť ten športový katalyzator alebo ako to riešiť díky moc
Ako ti bolo povedané vyser sa na to, daj to dokopy a predaj a kúp si auto kde je výkon a zároven aj zvuk
Máš dve možnosti :
1. Leon 1.8T
2. Leon 2.8V6

PS: nie je nič trápnejšie ako ked to niekomu reve, robí kravál a v skutočnosti puču ide. Koho chceš ohurovať s tými 75kW?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

dandy, treba skušať rozne kombinacie

od ulteru by som veľa neočakaval, koniec koncov

je to firma zamerana na biznis, efekt pre zakaznika je vždy druhorady

skombinoval by som nejaky tlmič určený pre TSi ,ten je určený pre vyšší prietok plynov

Pri laborovaní z vyfukom,je treba vedieť zvárať a dodržať určité zasady prudenia a prietoku plynu
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Si zabil s 75kw. Auto ti bude rachotiť jak športové a obehne ťa nejaké Punto. :d :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

laco1871 : uznaj sám či má zmysel do takého auta laborovať s výfukmi, stredovým tlmičom a podobne

Všetko stojí groše a skúšaním sa to iba predraží a reálny prínos NULA CELÁ NIČ
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Prínos z hľadiska výkonu - 0%.
Prínos z wow efektu pre laika - 70% - je to sportova masina... :d :D
Prínos z hľadiska ekonomiky - 100% - chlapec má peniaze, ktoré nepotrebuje a má ich uložené. Takto poputujú do systému, zaplatí sa daň a príde mi z nej výplata, zaplatia sa cesty, nemocnice...
Len nech skúša, laboruje, kupuje. Ivko1 - neodrádzaj ho - ak niekto robí verejne prospešnú vec, tak ho v tom treba podporovať a nie mu to znechutiť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi najbližšie k pravde bude cviro.Ak máš čistokrvného araba,tak máš,ale zo somára ho nevytvoríš.Ak to má mať zvuk ako Ferrari,tak si treba zadovážiť Ferrari.Leon ostane Leonom,len to bude bastard Leon ktorý stratí ešte aj z tej aktuálnej ceny akú má
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

A bude hučať ako piliňák. Ja by som bral čo najtichšie auto a nie, aby mi to hučalo jak svíň. Ale každý nech má, čo chce a kúpi to, po čom mu srdce piští...:)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

stale sa to tu s odstupmi niekolkych mesiacov rozobera, ale je to neuveritelne sprostost s tymi vyfukmi a svedci to len o urovni urcitych ludi, ich sedliackom rozume, vzdelani, respekte voci ostatnym a pod. Normalny clovek o takychto zbytocnostiach nemoze ani zauvazovat... Kupim si serbel a len nech to huci a reve, to uz je vtedy len auto... A rozum utek.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní