...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lawazaa1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.04.2010 17:22
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa lawazaa1 »

...
Naposledy upravil/-a lawazaa1 v 21.11.2016 11:43, upravené celkom 12 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano je,pretože minimálne v jednej z vytýkaných vecí to vyhráš u každého súdu.Auto z odstráneným DPF je totiž nespôsobilé k premávke a práve nespôsobilosť je základná požiadavka oprávňujúca požadovať vrátenie,odstúpenie atd od vozidla.Pri prvom náznaku nezáujmu zo strany predávajúceho dávaj súdnu žalobu a čím rýchlejšie si daj vypracovať posudok servisu a najleošie v náväznosti aj posudok súdneho znalca.Veci ako búranie z minulosti a stočenie sú neistejšie pre napadnutie na súde.Ani sekundu by som nečakal a už aj doporučeným listom ideálne cez právne zastupénie odstupoval od kúpy a žiadal vrátenie peňazí v plnom rozsahu.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Vinu ma v tomto pripade LEN A IBA servis, ktory si si vybral na pozretie pred kupou. Skor mi to pride ako spekulantstvo po tyzdni ziadat auto naspat. V zakone v CZ je tak spravene, ze za pritomnost/nepritomnost DPF zodpoveda TERAJSI majitel, ty si si to chcel overit a servis povedal, ze je to ok, servis teda pochybil a on musi znasat nasledky, nie byvaly majitel, ci ty.

Je to tvoj problem, byt predajcom, ziadne peniaze naspat s tebou neriesim, mozno o tom nevedel ani on. To, ze je auto burane, je tak isto tvoj problem, mal si si to pred kupou poriadne skontrolovat. Ak su tam airbagy a neboli vystrelene, tak by som to neriesil, na slovensku tak jazdi 50% a dalsich 20% aj bez airbagov :D

Kilometre stocene stara pesnicka, tak isto tvoj problem. Kurnik nechapem ako niekto pri kupe nic taketo nezisti ale az po tyzdni? Chod do servisu kde ti kontrolovali auto pred kupou. Podla mna ani na sude neobstoji, to, ze auto nema DPF filter, nie je dovod na vratenie auta, este k tomu ked je zmluva taka aka je... Ak si chcel neburane, nestocene a s DPF, mal si si kupit nove!
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Jasné že na súde neobstojí,ako im dokáže že dpf vymontovali oni,alebo že ho kúpil bez filtra??
Ešte aj servis potvrdil že auto je v poriadku,filter si mohol kľudne vymontovať aj kupujúci,takže tady cesta nevede,pretože to predajcovi nedokáže.
Jediné čo môžeš je vyhrážať sa súdom a vybúchať od toho podvodníka prachy.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Podvodnika? Ehm, tebe pride niekto kto predava auto, ide este aj do servisu pred predajom ako podvdonik? Skor to citim u kupujuceho....
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja mam auto bez dpf egr vonku + nachipovane ...
Ak to budem predavat bud napisem do zmluvy ze to je vonku aby som bol kryty alebo mu namontujem spat vsetko nahram tovarensky software a je ...
Ci ma auto dpf alebo nema stacilo pozret na vyfuk ..
A co robite strasiaka z toho dpf minuli tyzden som bol oficialne na stk bez dpf bez egr + chip a auto preslo a malo este velke rezervy .
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Wiky - EU a výrobcovia zase raz predbehli o pár rokov slovenské STKčky. U nás ešte nemajú systém na to aby rozlíšili auto upravené a neupravené , ale neboj sa tvoje deti už ani nenapadne niečo upravovať a chip budú poznať len z chipsov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja len nerozumiem ako sa tieto vady po týždni zistili, ked auto "prešlo" predkúpnou prehliadkou.
Či len tak sa šlo znovu do servisu?

Ako dá sa to reklamovať, ale bude to na dlho...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 20.08.2016 11:23, upravené celkom 1 krát.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Mozno nasiel nieco lepsie v rovnakej cene, tak len spekuluje :D
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vidím že tá kupujúca auta môže byť z toho čo tu kto popísal veľmi múdra.
Vieme veľmi málo na to, aby sme mohli dávať takéto jednoznačné rozhodnutia.
Na súde môže uspieť aj nemusí, záleží na dôkaznej situácii a tú nepoznáme.
Tiež nevieme, či kupujúca nie je len veľmi útlocitná a či náhodou nie je iba pod vplyvom nejakého premúdrelého radcu, ktorý jej nakuvikal že auto bolo búrané a pritom možno bol vymenený blatník alebo nárazník a bola prelakovaná kapota. Tiež, ako zistili že tam nie je DPF ? Ako zistili že bol o cca 100 k stočený tachometer ?
Vôbec sa nestotožňujem s blábolami od misokgb4, že vraj kupujúca by mal byť ten podvodník, ale ani si nemyslím že hneď vieme nájsť vinníka v predávajúcom.
Javí sa mi že v tomto konkrétnom prípade sa jedná o okamžitú stresovú situáciu, keď nejaký múdry z rodiny zistil, že s autom, nemusí byť všetko celkom v poriadku a nová majiteľka je z toho na infarkt.
Ale zase podpísať takú zmluvu, kde ako napísala, nie je nič podstatné o aute uvedené, to je 10x horšie ako žiadnu zmluvu nepodpisovať. Veď auto sa dá predať a kúpiť aj bez písomnej zmluvy.
Ak chce uspieť s prípadnou žalobou, musí nespochybniteľne vedieť že čo naozaj bolo s autom robené, potrebuje to dokázať znaleckým posudkom alebo podrobným a zdôvodneným vyjadrením od kvalifikovaného autoservisu. Pretože inak treba rátať s tým, že aj protistrana, keď už bude žalovaná, sa bude brániť.
Preto myslím, predtým než by som sa súdil, zistil by som si reálny stav auta, ak sú tam naozaj reálne problémy, podľa toho aké sú, by som sa pokúsil dohodnúť s predávajúcim.
Súdne konanie stojí veľa peňazí, trvá to dlho a obvykle je výsledok neistý, to by som volil až ako poslednú možnosť.
Niekedy je lepšie oželieť drobnú finančnú stratu, lebo veď napríklad skutočnosť že auto prekonalo drobnú haváriui, alebo že má stočený tachometer, inak vôbec nemusí znamenať že auto je v zlom stave a že nebude ešte dlho a dobre slúžiť.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Hej, lebo špekulant isto nevie, že skrátka filtra pevných častíc je dpf a nie pdf. A normálne si auto mohli dať len tak zbežne pozrieť pred kúpou a po týždni v servise na bežný pokúpny servis (oleje, filtre, rozvody, barsco.)

A tiež si nemyslím, že špekulant sa potrebuje radiť ako špekulovať v takomto prípade. Skôr vo vašich príspevkoch cítim špekulantstvo predajcov čo sa krútia ako hadí keď do nich niekto pichne. Lebo však je normálne predávať búranú, vykuchanú, stočenu šopu hen učiteľovi hudobnej výchovy čo vie len, že auto má 4kolesa. A veď je to jazdenka, zodpovedá svojmu veku, tak čo čaká, podobné frázy znesú veľa.

Ja vidím chybu v predajcovi, kontrolnom servise aj kupcovi. Nech za chyby platia všetci. Inak špekulantstvo nebude mať nikdy konca.
Naposledy upravil/-a kazimir v 20.08.2016 12:17, upravené celkom 1 krát.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

No jo, Kazimir je aj v politike, takze ruka ruku myje... Co ste vsetci mimo? Na slovensku je kopa podvodnikov, preto si treba davat pozor pred kupou a nie vyplakavat tyzden po kupe!
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

oco13 napísal:Wiky - EU a výrobcovia zase raz predbehli o pár rokov slovenské STKčky. U nás ešte nemajú systém na to aby rozlíšili auto upravené a neupravené , ale neboj sa tvoje deti už ani nenapadne niečo upravovať a chip budú poznať len z chipsov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Tak mam 21 nez budem mat deti tak do 10 rokov dufam ze do vtedy budem mat doma teslu S a mat v pecku cele dpf pdf egr amoniakove katy adblue turba rozvody trysky ... Potom zistia ludia ze ono za 7 rokov dat za baterku cca 3000-7000€ neni vela :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ani s tou Teslou to nebude také jednoduché.Niekde v azii už prišli na to že elektromobily treba zdaniť a prepočítať kolko emisíí vypustia elektrárne na výrobu 1kwh energie. No a chlapíkovi práve na Tesle naparili 9 tisíc dolárov ročnú daň - za "ekologický" elektromobil. Alebo tebe porastie elektrina na čerešni??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wikyxxx napísal:Ja mam auto bez dpf egr vonku + nachipovane ...
Ak to budem predavat bud napisem do zmluvy ze to je vonku aby som bol kryty alebo mu namontujem spat vsetko nahram tovarensky software a je ...
Ci ma auto dpf alebo nema stacilo pozret na vyfuk ..
A co robite strasiaka z toho dpf minuli tyzden som bol oficialne na stk bez dpf bez egr + chip a auto preslo a malo este velke rezervy .
Prešiel si pretože bol slabučký technik,nemaj obavy že by si prešiel ak by som to robil ja,už aj nahrávaš pôvodný soft a montuješ DPF

Čo sa týka vrátenia,tu sa argumentuje tým že - majiteľ nevedel,a teda kto mu to dokáže.Nemá mu kto a čo dokazovať,nie je tak to čo je podmienkov a to stačí.Ak vám odoberú vozidlo o ktorom tiež pôvodný majiteľ nevedel čo je zač,aj tak oň prídete a budete si nárokovať vrátenie a súd vám garantovane vyhovie.Prečo píšete kraviny ?!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných