Vyber pneu na leto 2019

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ešte by som tam pridal Nokian a Hankook, aby bol výber širší a ťažšie sa vyberalo :-)

Každý Ti môže odporučiť inú značku s ktorou bol reálne aj spokojný, takže nakoniec to bude len na Tvojich sympatiách k značke. Ja som bol spokojný so všetkými pneumatikami, ktoré som mal (Semperit, Hankook, Continental, Firestone, Nokian, Michelin atď) okrem jednej značky a to GoodYear. Po dvoch rokoch a asi 20 000km praskla za veľmi horúceho počasia (39 v tieni) a to na diaľnici medzi TT a BA... Viem, že ju mnohí ľudia vychvaľujú a sú s ňou spokojní, ja som mal však asi vadný kus. A aj to sa môže stať u každej inej. Takže rozhodni sa, ktorá je najlepšia podľa seba. Každá nová je dobrá pokiaľ je to trošičku známejšia značka.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

michelin energy, stojim v rade za lubom :2f93: , ze stoja viac je nic, vydrzia neskutocne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja ti poradím Matador hectora 3 používam v tomto rozmere už dlhšiu dobu a som nesmierne spokojný keď uvazim cena kvalita nieje sa o čom rozprávať
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Ak by som mal vybrat s tych 7 moznosti, jednoznacne Uniroyal.. preco, bolo by na dlho, a ze je pod vyrabanou pneu, podpisany premiovy koncern...marketing.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja to tiez tak mam, vidim matador a porad ma napne, tiez to bude marketing :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Bajo, preco?? Hovori sa, ze conti, je len prezleceny matador... no na conti pojdem dlhodobo 200, bez obav, ale na matador, mam obavy aj nas dialnicny limit, uplne ina stavba pneu.. kordy.. material..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lebo uz som nejaky ten marketing v praxi na ceste zazil, tak preto :zga28: , keby som tu pisal zazitky, tak sa iba opakujem, treba hladat na forume , ale ceresnicku tu dal jeden co tam robi, max tyzden dozadu, ze on by si tie gumy neobul, tak to je recenzia za vsetky recenzie a testy :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

bajo to je tak so všetkým ak robíš u mäsiara tak by si si paštétu už nedal a rovnako je to aj pneu. neviem teda ale bravuris si chcem kúpiť na leto na prskavku (fabia2).barum polaris jazdím už 3 sadu a vôbec sa nechystám zmeniť značku,za tie prachy je to parádna voľba,a ešte k tomu na môj nájazd na prskavke cca 6 a na druhom 10tis /rok.
určite tie micheliny sú super,no doteraz mal premiovky a nebol spokojný možno mu tie tzv. lacaky poslúžia rovnako.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Jeden moj znamy bol priamo pri vyrobe letnych pneumatik Continental a Matador. Po urobeni pneumatiky Continental sa len prehodil vzor dezenu a bol z toho Matador :)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

chlapci moji mate komplex voci matadoru vasa chyba a platite zbytocne za ine znacky ja pouzivam uz druhu sadu na zadnom nahone dialnicne limity a daleko viac nerobia ziadny problem a stavim sa ze ked vam potajomky v noci prezujem gumy tak nebudete vediet nacom jazdite ,kedysi som tiez zbytocne oplacal dunlop , uniroyal a pod. a ked som presiel na matador nepocitil som vobec rozdiel jedine v mojej penazenke ja ked ich doderiem pojdem jednoznacne opat do matadoru , dokonca pikoska znamy roby v continental puchov a z vyrobnej linky pre nakladne auta schadza viacero znaciek z jedneho pasu ktore si kazdy najde sam , okrem ine Matador Hectora 3 sa vyraba vo Francuzsku Continental
Barum
Semperit
Uniroyal
Matador
Mabor
General Tire
Gislaved
Viking toto vsetko patry pod conti
Naposledy upravil/-a braga v 10.11.2018 19:54, upravené celkom 1 krát.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

bajo777 napísal:lebo uz som nejaky ten marketing v praxi na ceste zazil, tak preto :zga28: , keby som tu pisal zazitky, tak sa iba opakujem, treba hladat na forume , ale ceresnicku tu dal jeden co tam robi, max tyzden dozadu, ze on by si tie gumy neobul, tak to je recenzia za vsetky recenzie a testy :40bd:
v zivote nekupuj rozvodovu, spojkovu sadu LUK,INA,Fag ja tam tiez robim , no ale asi aj v tvojom aute su orig, loziska INA byt tebou hned sa ho zbavim
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

šak od fabie ta 1.6 tdi ďaleko neuteká... a k tomu že matador je conti ... to je asi tak že octavia je golf a superb je passat - je aj nie je.
ja mám protektory so vzorkou nokian a netvrdím že sú to "skoronokiany".
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Ano chlapci presne tak, ci obujete conti.. matador.. uniroyal, je to to iste...lebo jeden znami povedal, kamarad tam robi, do certa netarajte, nerobte z fora debatu po 9tom poldeci....
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Ja som jazdil roky Matadorky letne aj zimne. Bez problemov 220km/h!
Moj rocny najazd asi 70000km,teda pneu poriadne preverene.
Aj na mokrej ceste v pohode-samozrejme podla podmienok na ceste.
Ak maju rychlostny index h210,alebo v240 nemas problem.
Pouzival som ich na Passate 235/45r17 aj na Mercedese ML 255/55r19.
Teraz som vyskusal na Passate tie FULDY-su trochu tichsie a spotreba asi o pol litra dole,sedia v zatackach asi rovnako.
Ak jazdis podla predpisov,alebo o trochu rychlejsie,kludne obuj Matadorky.Vsetko ostatne je len o vyssej cene.
Najradsej mam tych rely jazdcov,ktory chodia ako slimaci ale potrebuju drahe znackove pneu Conti Pirelli Goodyear,hoci nedokazu vyuzit ich potencial ani na polovicu.Od tych si nedaj radit.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

... zbytočne vyhodené peniaze. Pri takých slovách ťažko argumentovať. Priznám sa, jazdim pre mňa s navzacnejsiou posádkou na svete - ročným synom a manželkou a nikdy by mi nenapadlo obuť gumy, ktoré nie sú v prvej päťke pri testovaní (dtest napr).
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných