Výber moto pre začiatok

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

suzuki GS 500F
3
60%
Kawasaki ninja 250r
2
40%
 
Celkom hlasov: 5

miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Výber moto pre začiatok

Príspevok od používateľa miky266 »

zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu ohladom výberu moto

Mám VP na moto do 25kw po novom roku do 35kw
Hladal som niečo viac menej z výzorom SS alebo niečo športovo cestne. Ako prvé som sa pozeral po moto
Honda CBR 250r a po podobnej Kawasaki ninja 250r
ale keďže môžem mat aj do 35kw rozmyšlam aj o suzuki GS 500F
tak by som chcel poradiť ktorá je lepšie alebo niajaku moto na ten štýl aby bola do 35kw

hľadám skôr niečo novšieho ojazdeného cenovo tak do 5000€

rozmyšlal som aj nad škrtenou 600kou ale keďže som začiatočník moc som tam nepozeral a navyše je asi dosť problém nájsť niajaku škrtenú

tak ak by ste prosím mohly poradit ktorú alebo niajaku podla vás dobru

vopred v daka za rady
Naposledy upravil/-a miky266 v 30.10.2012 21:03, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Škrtených sa predáva habadej, pri tej cene sa oplatí aj dovoz - na všetko máš času do leta habadej, za dalšie neplatíš nič extra za registráciu vdaka smiešnym kW.

Aj ked si akože "netrúfaš", zabiť sa môžeš aj na 250ccm , moje odporúčanie : kludne si kúp 600ccm ktorá je priškrtená, či máš GS500F alebo 600ccm je to v podstate jedno. Čo sa týka budúcnosti, tak škrtenú moto môžeš dať otvoriť na štandartný výkon a nebudeš musieť meniť motorku ako v prípade 250R

Linky sú tu zakázané , tak posielam cez SS
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

tak 500 alebo 600 je len objem nieje to vykon napr ta 500 ma len 34 kw pričom pri škrtenej 600 môže bit real výkon aj 70+ kw

a ta cena zas čim lacnejšie tým lepšie :D budem rad ked ostane môžem kupit veci okolo moto

a čo som napr. hladam škrtenu moto mal som problem aspom na SK serveroch
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako som písal hladaj v CZ tam je toho viac (za dovoz a prihlásenia zaplatíš do 500€), ved si kludne kúp staršiu cca 3000€ +- , kludne obetuj na poriadnu prilbu do ktorej nefučí a v ktorej nehučí = 150€ + (ked budeš hladať po UK Ebay tak natrafíš aj na novú prilbu vo výpredaji za 50-80€ alebo Lazer Vertigo Stroke za ktorú u nás pýtajú v pohode do 200€) , tak tiež rukavice - dá sa kúpiť aj kvalita za rozumnú cenu (Richa Spur), bundu som bratovi splašil z USA vtedy za 120€ v prepočte (Xelement za ktorú v CZ pýtali v akcii 8000,- Czk), k tomu čižmy iné ako značkové by som nekupoval, radšej značkové a minimálne použité, ale to je aj tak cca 100€...

Ak budeš kupovať oblečenie u nás kúpiš "šuviks" za nehorázny peniaz.
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

ono počítam že zato čo ostane kúpim tieto veci okolo
+ prilba spolujazdec ale to neskôr :D

k moto
ale aj tak račej by som na začiatok kupel niečo snažho trhu počitam SK/CZ :D

ked tak 24 daleko takže pár sezón sa povozit na niečom menšôm a potom kludne kupim aj niečo večie kde by som už možno rozmýšlal nad cestnim endurom ale ešte uvidím to až neskôr :)

a inak môžte aj poradiť portály kde sa dajú pozrieť niajake tie moto naj kde sa da niajak lepšie najsť tie škrtene ja som skúšal len tie čo som našiel cez google

potom tie škrtene su večinou škrtene na 25kw a podla noveho zakonika nesmie bit výkon veči ako dvojnasok toho na kolko je škrtená

napr. ak je škrtená na 35kw nemôže bit real výkom večí ako 70kw, pri škrteny na 25kw asi nesmie bit veči ako 50 to už neviem

takže aj další dôvod prečo sa tie škrtené teraz horšie hladajú
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

ked tak 24 daleko
Podľa pravopisu hóóóóódne ďaleko...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najviac ma pobavila veta : najradšej by som kúpil niečo z nášho trhu (SK/CZ) no CZ trh nie je náš a je to dovoz ako odkialkolvek z EU !!!

K výberu, to na čom chceš jazdiť si ujasni teraz, a nie že si teraz kúpiš "ušoplesk" tak nazývam superšporty a potom prejdeš na turistické enduro. Len tolko napíšem že nič nepohodlnejšie ako superšport neexistuje, ale ten tvoj výber zo začiatku som bral tak že každý ma "horúcu hlavu" a hladá len výkon a zrýchlenie na 100km/h ale že ťa bude po 100km jazde bolieť zadok nerozmýšla nikto.

Určite by som nekupoval "social" verziu a kúpil iba škrtenú moto napríklad Suzuki DL 650 V-Strom, sú verzie upravené na 25kW, Kawasaki Versys, Honda CBF 600S
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

tak zas ta suzuki nieje žiadny čisty SS a ta kawasaki 250r ma to bit ako superšport ale to sedenie tam tomu moc nenasvečuje

a ktomu žeby ma zaujmal hnet výkon, tak hneť na začiatku som písal že do niajakej 600ki by som nechcel ist lebo som začuatočník


a za chyby sorry som dysgrafik nechcel som to písat človek sa zato dost hamby ale tak aby sme sa vyvarovaly komentárom od témy
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak potom sorry...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zabiť sa môžeš aj na Babete...
Rob ako chceš, ale ja by som kupoval takú motorku s ktorou by som bol dlho spokojný a ver že s 25kW spokojný nebudeš a u 250R ich nijako nezvýšiš, u škrtenej motorky to vyriešiť ide, prečo meniť celú motorku , ked chcem iba väčší výkon. Taktiež, spolahlivosť 250R ktorá pri 25kW bude dostávať za uši sa skôr zoderie ako uškrtená 650

Za dalšie nevidím rozdiel či sa niekto zabije na 250R 25kW alebo na škrtenej 25kW 650ccm
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

tak potom otázka na teba :D

aku škrtenu moto odporúčaš ???
mna tak napada Suzuki SV 650 ktora ma niečo malo nad 50kw takže škrtená verzia na 25kw nesplna ten dvojnasobok na real výkon 50kw jedine ak by bola škrtena na 35kw

čo viem na SK sa moto neškrtia v CZ možno ano ale na SK určite nie
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ked má raz v TP moto 25kW tak nevidím problém v tom aby si na nej jazdiť nemohol, ako neviem komu by načo bol údaj o tom kolko má neškrtená verzia ???
Keby chcel nuiekto skúmať že či je aj reálne uškrtená tak áno ...

Stačí pozrieť bazos.sk dať rubriku motocykle a do vyhladávania zadať 25kW
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

proste ale od 2013 to je v zakone prešiel som viac stranok aby som si to ujasnel a je to tak proste po tom roku sa neda jazdit ak je napr škrtena na tich 35kw a real vykon je viac ako 70 kw

aspom teda pokial nemáš nad 24 rokou
miky266
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.05.2012 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky266 »

skopčene zo zakona - podstatna čast je len ten druhi odsek

(3) Do skupiny motorových vozidiel A1 patria:
a) dvojkolesové motorové vozidlá bez postranného vozíka alebo s postranným vozíkom vybavené motorom s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou vyššou ako 45 km.h-1, ktorých zdvihový objem valcov motora nepresahuje 125 cm3 a výkon nie je väčší ako 11 kW a pomer výkon/najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 0, 1 kW/kg,
b) motorové trojkolky, ktorými sú vozidlá s tromi symetricky usporiadanými kolesami, vybavené motorom, ktorý má zdvihový objem väčší ako 50 cm3, ak je to spaľovací motor, alebo s najvyššou konštrukčnou rýchlosťou vyššou ako 45 km/h-1, ktorých výkon nepresahuje 15 kW.


(4) Do skupiny motorových vozidiel A2 patria dvojkolesové motorové vozidlá bez postranného vozíka alebo s postranným vozíkom vybavené motorom s výkonom nepresahujúcim 35 kW, s pomerom výkon/najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahujúcim 0, 2 kW/kg, ktoré nie sú odvodené od vozidla s viac ako dvojnásobkom ich výkonu.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ja som si ako zaciatocnik kupil horneta S. Je to 600vka, je to 4 valec a v nizkych otackach to nerobi ziadne divy, takze som s prebytkom vykonu nemal ziadny problem, ale na predbehnutie uplne staci. Ak nemas rozum, budes zmykat aj tu 250tku a problem je na svete.
Za ten rozpocet by ti vysiel aj V-strom, CBF600 a pod. Z takycho nema ani jedna v originale nad 70 kW. Vacsina moto je skrtenych asi aj tak len na papieri.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných