Výber letné pneu 245/40/R19 (2018)

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

H1tM4nCoRp
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2009 11:34
Zdieľať na Facebook

Výber letné pneu 245/40/R19 (2018)

Príspevok od používateľa H1tM4nCoRp »

Ahojte, prosím potrebujem menšiu radu, resp. realne skusenosti s letnými pneu s rozmerom 245/40/R19. Auto je 4x4 a 238Kw. Predchádzajúci majitel auta mal na letnej sade nahodené Dunlop SP SPORTMAXX, ale co som pozeral maju asi 6 rokov, takže to už nie som ochotný obuť, lebo aj ked majú relatívne normálny dezén ale nechcem sa zabiť kvoli starym gumam.

S autom nechodím na okruh ani nelámem rychlostne rekordy, nejazdím čo to dá do zákrut. Jazdím mesto do 110km/h ( obchvat ) a dialnice 150km/h max. s nájazdom na letnych gumach do 6.000km ročne.

Premýšlam teda že ake pneu zvoliť, naozaj, sú od 60€ nejaké kormorán ulta super total mega performance až po michelin pilot sport 4 za 150€ ktore sa tvaria ze vyhrali testy a su naj naj naj.

Peniaze nejak extra nehrajú rolu, len zbytočne nechcem kupit "overperformance" gumy.

Dik moc za pomoc a tipy!
H1tM4nCoRp
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2009 11:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa H1tM4nCoRp »

všimol som si ale ze na jednej gume je odlupnuty kus boku, takze tam riesit novu gumu urcite a zas to nechcem mixovat ze 3 stare a dve nove.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja myslím že keď som okolnosťami donútený mať jednu rezervnú pneumatiku pre prípad prerazenia ďalšej pneu, nie je vôbec zlá alternatíva.
Takže nevidím problém v kúpe 2 kusov pneu a vo veku 6 rokov už vôbec nie. Smerodatný je aktuálny stav pneumatík.
A čo sa týka výberu, určité vodítko môžu byť dosiahnuté výsledky v jednotlivých parametroch v testoch, napríklad ja pozerám brzdenie na mokrej ceste a hlučnosť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

1. keby si mal 2kolku, tak 2 ks kupis a 2 pouzijes + mas pre pripad rezervu :41c2: , 6 rokov u letnych neries, ries stav, to uz musis vediet ty ci drzia, az by boli v hajzli prve to zistis za mokra...

2. ale, kedze mas 4 kolku, musis sa zamyslet jaky to je typ, pri permanentnom pohone by som osobne menil 4 naraz...az mas volaky pripojitelny pohon, smelo sa mozes riadit podla bodu 1.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

6r na letných je nič, je foto toho poškodenia? Dnes som na mojej dodávke na zimnej 5r pneu našiel kus bočnice odpadnutej veľkosti mentosky
H1tM4nCoRp
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.05.2009 11:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa H1tM4nCoRp »

bajo777 napísal:1. keby si mal 2kolku, tak 2 ks kupis a 2 pouzijes + mas pre pripad rezervu :41c2: , 6 rokov u letnych neries, ries stav, to uz musis vediet ty ci drzia, az by boli v hajzli prve to zistis za mokra...

2. ale, kedze mas 4 kolku, musis sa zamyslet jaky to je typ, pri permanentnom pohone by som osobne menil 4 naraz...az mas volaky pripojitelny pohon, smelo sa mozes riadit podla bodu 1.
Štvorkolka je perma.
Zajtra poslem fotky :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zadavateľovi témy :

Pre tvoj štýl jazdenia budu vyhovať BF Goodrich , pokiaľ su dostupne v 19'

Ja ich mám obuté na 1700 kg ťažkom aute a predtým tam boli Michelin Primacy 215/60 R16

Moje skusenosti z BF Goodrich G-grip:

Na suchej ceste držia dobre , pri rychlejšom prejazde zákrut maju tendenciu uhýbať zo stopy,avšak bez pískania...Micheliny držali ako pribité...
BF Goodrich su excelentné za mokra , dobre odvádzajú vodu a dobre držia aj pri brzdení
V minulej sezone som na nich najazdil okolo 15 000 km a dosť rýchlo sa opotrebovavajú , predpokladam,že maju za sebou tak 1/3 životnosti...
Micheliny vydržali 70 000 km a 4 sezony, daroval som ich ešte bola na nich 3 mm vzorka....
Takže za mňa vyber z týchto dvoch :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných