Výber auta Diesel

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

oco13 napísal:Ale pochopil a hneď max 60t km - zle, zle a znova zle. Autá sa nekupujú podla km, ale podla predchádzajúceho majitela. A k tomu ročníku?? Príď na exkurziu do automobilky, ale naozaj na linku do výroby a budeš sa báť aj oprieť o nové auto. :4012: Už chýba aby nakoniec napísal niečo - aby sa nekazilo,alebo aby vydržalo :40bd: :40bd: :40bd:
Ahoj viem, že auta sa nekupujú podľa km momentálne vlastním Volvo V70 2.4D päťhrnček a naša rodina pozná to auto odvtedy keď ešte nemalo na tacháči ani 3 cifernú hodnotu. Teraz má na tacháči 312k a musím povedať, že je to jeden z najlepších motorov aké kedy boli vyrobené. Áno niekto môže povedať, že 312k nie je veľa ale keď človek započíta, že to má odkrútene 4 stavby domu vozenie a ťahanie materiálu po kadejakých cestách sa cudujem, že ešte vôbec ide a stále sa na ňom nebojím ísť do Nemecka Rakúska. Motor je svetový len iné časti už tak trocha vynechávajú svoju funkciu asi to bude únavou materiálu čo človeka vedia niekedy prekvapiť. A už má nebaví riešiť také prkotiny. Trocha som odbočil ale preto by som už chcel niečo novšie viem, že nové autá s výdobytkami techniky a spoľahlivosťou určite nevyrovnajú tým starším ale aj tak si myslim, že keď doma už mám 18 rokov starú volvicu patrilo by sa niečo iné. A tie km zas neber nejak smerodajné len som to tak napísal určite na 1 mieste u mňa je prehliadka auta radšej zoberiem auto s vyšším nájazdom pri ktorom ale viem že vyzerá zachovalé plus jasná servisná história ako napríklad po každých 15k výmena oleja ako nejaké čo môže mat síce o 70k menej ale majiteľ jazdil na long intervaly a nebude s funkčného a estetického hľadiska v dobrom stave. Ale zas si povieme aj pravdu pri tých km ak má niekto doma auto s 200 alebo 300k tak to už je v povahe cloveka, že si nekúpi nové auto s rovnakým nájazdom ako to stare. :2f93:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Ale pochopil a hneď max 60t km - zle, zle a znova zle. Autá sa nekupujú podla km, ale podla predchádzajúceho majitela. A k tomu ročníku?? Príď na exkurziu do automobilky, ale naozaj na linku do výroby a budeš sa báť aj oprieť o nové auto. :4012: Už chýba aby nakoniec napísal niečo - aby sa nekazilo,alebo aby vydržalo :40bd: :40bd: :40bd:
Predchádzajúceho majiteľa poznáš málokedy a aj to nevieš ako sa k autu správal. Pár 10tok tis km je +-predpoklad, že vydrží to čo zadávateľ očakáva. Pokiaľ ide o výrobné linky, viac ako 10x som bol vo všetkých IVECO, 1x škodovka, 1x Volvo, 1xDAF,viac ako 10x Tatra, 1x LR a ako bonus som si doprial aj 1x Ferrari. Nebojim sa, že by ktorékoľvek z nich väčšine zakaznikov neplnilo očakávaný účel. Čo aj plní. A ako užívateľ už 3. auta jednej zo spomínaných znaciek môžem len potvrdiť, že patrím k drvivej väčšine spokojných majiteľov. Vlastne som bol doteraz absolútne spokojný so všetkými autami ktoré som či už vlastnil, alebo intenzívne užíval ako služobné. A vždy to boli autá zodpovedajúce +- aktuálnej dobe. Ak som mal niečo staršie ako 15r muselo to stať za to.

Zabudol som na 1x Citroën v TT
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

* A už má nebaví riešiť také prkotiny.
Tu kdesi sa začína celý proces ktorý vymení prkotiny za závažné starosti.Lebo stále platí zákonitosť - čo sa môže stať sa stane.Už nikdy sa nevráti technika kde spolahlivosť a výdrž patrila medzi základné ciele výrobcu. Verím že snaha stále trvá,ale ak sa jednotlivé diely aj renomovaných značiek vyrábajú od Bangladéša po K Argentínu,ak sa všetko rodí v pokluse lebo niekto iný nám zožerie koláč,kde si únia postaví ekologické podmienky len tak buchnutím na brucho,tam už zákazník dostáva auto kde isté nie je nič.
Lenže žena hučí,kolegovia sa uškŕňajú a v ulici vyzeráme ako bezdomovci,a takto padajú rozhodnutia.
Autá sa nekupujú podľa km.Ale malo by sa.Km je priama miera opotrebenia.To platí do prvého velkého servisu čo je v okolí 200 tis niekde skôr,niekde neskôr.Až tu začína hrať rolu obmena techniky,vymenené to a ono a teda tu začína platiť veta o staraní,údržbe.Že práve km sú na slovensku jedna z vecí ktorej sa dá veriť značne obmedzene,to prinieslo myšlienku o dôležitosti stavu pred km.Nikdy to platiť nebude,km sú zásadný údaj.Auto nie je iba motor,je to celok.Ak svieti slnko,takmer nevidieť cez predné sklo 15 ročného auta.Lebo ho 15 rokov škrabali...snáď sa začíname rozumieť.Do koľkých výmolov treslo auto z 30 tis km a do kolkých to zo 130 tis ??!! Rozhodne je kúpa auta z druhej ruky trauma a neraz končí tak,že už z únavy padne velmi zlé rozhodnutie,len nech už je tomu koniec.Kvantum tých kúp som opravoval,boli kúpené z únavy,z behania,dohadovania sa a sklamaní z x návštev a prejazdených km za obzeraním kde sa fatálne líšila skutočnosť od blábolenia v telefone a klamania na fote
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj teraz som dotiahol domov ďalší zgarb. V aute som sedel prvý krát až po odhlásení, kapotu som mal otvorenú až na prepise. Zato som visel pol dňa na krku chalanovi čo to predával. Rovnako ako pri všetkých 30tich autách čo som vlastnil doteraz. S majitelom Citroena AX sme sa tak zbratali, že z obhliadky som išiel domov na druhý deň po obede. lol Ako vravím sto ludí sto chutí. Ani ja nepoviem krivého slova na Iveco,Sprintera,Caddy a podobné služobné vehikle, len ich spôsob použitia je diametrálne odlišný od použitia auta doma.
Videl výrobné linky a spoznal spôsob fungovania firmy, je fakt kua velký rozdiel. Nás teraz predali jednej bankovej skupine z ďalekej cudziny a svet sa nám obrátil naruby. Učíme sa oebávať o inostransky.
Možno ty nemáš také životné skúsenosti ako ja , a teda ešte luďom kúsok veríš, ale neboj ono to časom prejde. :4012: Na oltár konzumu sme položili všetko to dobré čo sa nám snažili naši dedovia vštepiť a teraz už len rýchlo , rýchlo vyrábame - ODPAD :4012: A je celkom jedno či je to salama, kleber, televizor alebo auto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak je (reakcia na Milana)
Naposledy upravil/-a Acon v 12.12.2019 15:14, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja plne súhlasím s Milanom :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ...ale čo s tým ?! Nerozumieme svetu,a ešte častejšie svet nerozumie nám.Ale občas to má nie najlepšie dopady.Keď mi prišiel starý známy (spolužiak) ukázať nové SUV čosi značkové,tak som ho asi dorazil pretože miesto obslintania som sa opýtal - a toto ti je na aký k...t,čo si už úplne osprostel na staré kolená ?! No nič,už sme sa viac nevideli,len som vídal asi o dva roky auto s papierom v okne - na predaj.Takto som ho vídal asi rok a pol,stávať vždy nablízkaný pred barákom.Potom raz auto zmizlo.Dodnes nebola príležitosť sa opýtať,no čo starý somár,už si vyliečený ? Koľko ťa stála táto sprostosť ty mačo,dva dni pred tým že ti lekár už nepredĺži vodičák
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na Kýri tak vidím stávať Tiguana :40bd: :40bd: :40bd: už viac ako rok a pol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

Súhlasím so všetkými príspevkami uvedenými vyššie ale keď sa tak človek zamyslí tak čo si má kúpiť lebo v dnešnej dobe asi dobre auto neexistuje nové sa oplatí asi len po najazdeni niekoľko desiatok tisíc km a keď sa ozvú prvé problémy hneď odpratať úplne stará trieda človeku tiež nevonia keď vidí že pred vami ho malo už 4-5 majiteľov a vy nemáte šajnu ako sa kunmu správali. Teší ma, že sa táto diskusia rozprúdila ale stále som nenašiel odpoveď do akého dízla má teda človek ísť s tých novších ročníkov WV group Kia/Hyundai Ceed/I30 1.6 CRDI, Opel Astra 1.6 CDTI, Fiat Tipo 1.6 Multijet, Renault Megane 1.6 DCI alebo 1.5 DCI fakt neviem teda lebo pozeranie všetkých dotyčných má už nebaví človek raz nájde čo sa mu pozdáva o deň neskôr nájde iný inzerát stále mením názor ????
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ked už sa po dlhom váhaní rozhodneš a dvihneš telefon je predané. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ja som posledné auto kúpil 7 minút po zadaní inzerátu majitelom
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Snažil som sa to naznačiť...začína to celé liezť na nervy a je už iba krôčik od rozhodnutia kde všetky predsavzatia pôjdu do koša a "niečo" sa kúpi. Človek si myslí že s autami robí a chybu neurobí,predsa vie čo je z princípu dobré a čo blbé.Ibaže urobí,jednoducho preto lebo vyberá nové auto.Všetky sú pekné chrumkavé,ale všetky vznikajú v tom istom bláznivom svete biznisu narýchlo ako polotovar ktorý sa bude dolaďovať.Ani automechanik netuší že nejaký emisný systém na ktorom sa vyskytne prťavá chyba nebude opraviteľná inak,než v autorizáku prehratím softvéru.Neskúmajú nehladajú...zlé a výmena celku sem tisícka a chod do prdele somár,načo si kupoval naše auto.Ak už neviem opraviť vlastného syna len preto že chyba sa nemaže...nahráva sa softvér...nech idú do psej matere aj z tými chrumkavými sračkami.
Máš to úplne jedno čo si vyberieš,osud,štastie a náhoda bude rozhodovať o tvojej spokojnosti.
Iné by bolo ak by si chcel fakt dobré a spolahlivé...tam sda radiť dá,ale padneš min desať rokov do histórie.Inak ostáva iba jedna možnosť,našetriť a modliť sa
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

oco13 napísal:A ked už sa po dlhom váhaní rozhodneš a dvihneš telefon je predané. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ja som posledné auto kúpil 7 minút po zadaní inzerátu majitelom
To máš pravdu už sa mi to 2x stalo :40bd:
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

mhlavaty napísal:Snažil som sa to naznačiť...začína to celé liezť na nervy a je už iba krôčik od rozhodnutia kde všetky predsavzatia pôjdu do koša a "niečo" sa kúpi. Človek si myslí že s autami robí a chybu neurobí,predsa vie čo je z princípu dobré a čo blbé.Ibaže urobí,jednoducho preto lebo vyberá nové auto.Všetky sú pekné chrumkavé,ale všetky vznikajú v tom istom bláznivom svete biznisu narýchlo ako polotovar ktorý sa bude dolaďovať.Ani automechanik netuší že nejaký emisný systém na ktorom sa vyskytne prťavá chyba nebude opraviteľná inak,než v autorizáku prehratím softvéru.Neskúmajú nehladajú...zlé a výmena celku sem tisícka a chod do prdele somár,načo si kupoval naše auto.Ak už neviem opraviť vlastného syna len preto že chyba sa nemaže...nahráva sa softvér...nech idú do psej matere aj z tými chrumkavými sračkami.
Máš to úplne jedno čo si vyberieš,osud,štastie a náhoda bude rozhodovať o tvojej spokojnosti.
Iné by bolo ak by si chcel fakt dobré a spolahlivé...tam sda radiť dá,ale padneš min desať rokov do histórie.Inak ostáva iba jedna možnosť,našetriť a modliť sa
Aj som čakal tento typ odpovede a ďakujem :) Pravdepodobne to bude ten Renault 1.6 DCI alebo Astra už som aj volal vďaka Bohu predané ešte nie sú tak už len ostáva obhliadka vďaka :300f:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:...
Videl výrobné linky a spoznal spôsob fungovania firmy, je fakt kua velký rozdiel
..
:d :D tak mal som sa pozrieť na výrobnú linku. Už to mi malo stačiť aby som sa bal o auto oprieť. Keď som ich videl niekoľko tak už to nestačí, treba do kuchyne. Ako produkt manažér nemenovanej automobilky, som do kuchyne nazeral možno až príliš často. Len na rozdiel od teba nemám na veci tak pesimisticky pohľad
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Na Kýri tak vidím stávať Tiguana :40bd: :40bd: :40bd: už viac ako rok a pol
To nie je SUV a už vôbec nie prémiové. Je to len trochu komfortnejsi caddy :d :D

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných