Výber auta - combi, benzín, ročník od 2003, do 4000 eur

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

Výber auta - combi, benzín, ročník od 2003, do 4000 eur

Príspevok od používateľa erikaj »

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi pri výbere auta. Hľadám auto najlepšie combi - pre 2 detské autosedačky a samozrejme pri deťoch veľký kufor, benzín - jazda hlavne po meste. Ročník 2003 a mladšie, cena do 4000 eur. Prosím Vás, ktoré benzínové motory sú jednoduché a najspoľahlivejšie, hlavne čo vydržia. Náklady na opravu a náhradné diely čo najlacnejšie. Prosím Vás o serióznu radu, čítam fóra, ale mám pocit, že sa do toho viac a viac zamotávam. Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pre dve detské autosedačky neexistuje lepšie riešenie ako MPV, ideálna voľba je Renault Scénic do rv2003 1.6 16v (ten guľatý od 2001)
Ľahké nakladanie sedačky, takisto decka do nej, v kufri miesta habadej.
Za 3000€ kúpiš už top stav a čo sa týka vonkajších rozmerov tak je to kratšie ako bežné kombíky
erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

renault

Príspevok od používateľa erikaj »

Dakujem za rychlu odpoved, do combi nemam problem dat dve sedacky, dokonca aj tri, ked chodime so sestrou na vylety. Mali sme passata a sestra ma octaviu, oba combicka. Combi by som hlavne aj kvoli lyziam.
Tie renaulty nie su moc poruchove? Na francuzov, nie su moc dobre recenzie a v testoch ojazdenych aut vysli na poslednych miestach.
Vobec nemam skusenosti s renaultami, ale ten motor som hladala a vysiel ako velmi kvalitny.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri tých peniazoch spolahlivosť závisí hlavne od stavu.
Pri tých Renaultoch najčastejšie hnevá snímač otáčok, ktorý za tie roky býva uanesený a v 95% prípadoch ho stačí očistiť, sem tam potrápi zapalovacia cievka, lambda,... Asi ako u iného auta

Ide o to že pri tých peniazoch sa dá kúpiť auto v TOP stave

Čo sa týka miesta na lýže tak po vytiahnutý strednej sedačky tam je miesta celé dve kopy
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

na vyber je toho dost, kedze by to malo byt hlavne do mesta (tak jedine maloobjemovy benzin)a pre dve detske sedacky, obcasny vyletik, ci lyzovacka, tak podla mojho subjektivneho nazory najidealnejsie mansie MPV typu: Ford C-MAX, FUSION, Citroen PICASSO, Renault SCENIC, ci MODUS, Opel MERIVA, Š-ROOMSTER, Mercedes A, Nissan NOTE, Fiat IDEA ... teraz sa uz len rozhodnut: ktory-aky design,aky motor a hlavne aky stav. Pochodit vsetky autobazare a pozriet cely net, aj auta z vonka je dost zdlhave a auto vyberat cez fotku s nie vzdy pravdivym popisom sa sice da, ale sa pren aj rozhodnut je vac-menej nemozne. Preto by som ti radil, ze ked mas tosku casu, zastav sa v nezavazne v bazare, popozeraj si tie auta, pripadne sa prevez. Musis sama zistit, ktore Ti najviac sedi, ci uz posed, ci batozinovy priestor, ci priestor deti. Motoricky tie maloobjemove benziny nemaju az tak vela zavad,ako naftovy bratia. Nebudem sem pisat poruchy jednotlivych znaciek, vies to velmi rychlo vygooglit aj Ty. Vyberaj si aj podla toho, ako daleko mas servis danej znacky. Moj vyber pada pre auticko s max 1600ccm typu Meriva, Modus, Scenic, Picasso, C-Max.
erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikaj »

Dobrý deň, ďakujem za všetky rady, po preštudovaní rôznych fór som prišla na motor 1.6 16v 80kw, písali o ňom väčšinou ako veľmi spoľahlivom, lenže keď dám tieto parametre, takmer žiadne auto rodinného typu, alebo combi. Francúzske a talianske používané autá boli vždy na konci rebríčkov spoľahlivosti v testoch. Ja teda fakt už neviem. Scenic mi odporučili, ale len do roku 2003 a je v ňom aj dosť elektroniky. Ja by som radšej jednoduchosť a hlavne spoľahlivosť, aby ma to nenechalo niekde aj s dvoma malými deťmi.
erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikaj »

dala som do vyhladavania, podla mojich kriterii a vyslo toto jedine auto:
http://chevrolet-nubira.autobazar.eu/16 ... 25381.html

co poviete na to?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V starom Renaulte dosť elektroniky? To hádam nie...
Keby novší Scénic tak tam áno, tam sa to aj dosť sypalo

Či chceš alebo nie do MPV sa vždy nakladá lahšie sedačka aj dieta, lebo to má jednoducho vyššiu stavbu karoserie a aj sedačka je o niečo vyššie položená, teda ty sa nemusíš hrbiť

Nevyberaj podla obrázkov, či ročníka, ale chod sa na dané autá reálne pozrieť. Kludne chod pozrieť na prvé auto čo je na predaj v tvojom okolí

Tá Nubira by nemusela byť zlá volba, ale MPV je MPV, zvonku menšie z vnútra väčšie
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

erika, bez urazky-pravdepodobne sa v autach nevyznas. Ja tiez nie som carexpert :-), ale autami sa zaoberam asi 25 rokv. Never prosim vselijakym rebrickom a testom. Su vacsinou subjektivne a nevypovedaju casto realny stav. Ten kto napise, ze benzinove francuzke a talianske auta v globale nie su spolahlive, vie prd o autach. Benzinove auta, ci uz japonske, nemecke, talianske, francuzke, korejske ... su viac menej bezproblemove, cim jednoduchsia konstrukcia a koncepcia, tym menej problemov. Tento rebricek vedu japonci, o tom sa asi nemusime bavit, koreajci su tiez ok, ale MPV týchto vyrobcov v tej cene, s malym objemom bude zohnat trosku asi problem. Vela mojich známych ma "francuzov" (kolegovia, dokonca aj manzelka) Peugeoty a Citroeny. Neviem o jedinom vacsom probleme...iní "talianov" Fiaty a Alfy ... nic, ziadne staznosti ... Ten Scenic? neviem sa vyjadrit, s Renaultom nemam skusenosti, len dvaja kamarati maju tuto znacku, jeden Scenic, druhy Clio. Neviem o nicom, co by ich ohladom auta trapilo. Ta NUBIRA? Nie je to uplne zla volba, ale na tvojom mieste by som predsa len volil MPV.
erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikaj »

mate pravdu, v autach sa absolutne nevyznam, cisto googlim aky je najspolahlivejsi motor a potom hladam. MPV sa mi az tak nepacia, skor combi. No ved uvidime pozrieme aj tie.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

no ked sa zameriame len na kombi, tak by som sa vôbec nebal riesenia typu Peugeot 207/307 SW 1,6 88/80kW, Ford Focus 1,6i 85kW, Opel Vectra ci Opel Astra Caravan, tie 77 kW motory keby este aj s LPG su uplne v pohode...Renault Megane Grandtour 1,6i 82kW, je to uplne na tvojom posudeni, posede za volantom, designovom rieseni vozidla, atd... vyskusaj, zajazdi, zelam pri vybere vela stastia :hero:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

erikaj : ja som také MPV mal a ver tomu že sú to nedocenené autá. Nastupuješ si bez hrbenia, skladania sa za volant, či občasného trieskania hlavy o strechu. Detské sedačky, či decká nakladáš jedna dve.
Vdaka ovela menšej dlžke ako bežné kombíky - Chevrolet Nubira 4580mm vs trebárs ten Scénic 4169mm sa lahšie parkuje pozdlžne, človek sa vopchá aj tam kde sa kombík nemestí. Taktiež sa omnoho lahšie cúva, lebo menšia dlžka

Kvôli tomu že sedíš sama vyššie máš neskutočný prehlad o tom čo sa pred tebou deje, z bežného osobáku cez iný osobák nevidíš skoro nič, vdaka velkým oknám vidíš na všetky strany.

Priestor je tiež iná liga, vpredu placu habadej, vzadu ani nevravím, tam môžu hrať decká nahánačku. Na predných sedačkách zozadu sú vyklopné stolíkyAk človek potrebuje niečo odviesť tak vytrepe zadné sedačky behom 1 minuty a môžeš sťahovať celý barák.

PS: ideš obetovať 4000€ tak pohladaj niekde 10€ ktoré obetuješ na to aby si sa na také auto šla reálne pozrieť
erikaj
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2016 23:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikaj »

Dakujem Vam vsetkym za rady nakoniec asi vyhrali tieto modely:
-citroen c4 1.6 16v 80 kw
xara picassa 1.6 16v
-daewo nubira 1.6 16v 80 kw
-renault megane 1.6
scenic 1.6
-peugeot 307sw 1.6 16v 80 kw
-fiat stilo 1.6 16v

Mozete mi prosim napisat, vase odborne nazory? Prosim vas aky je rozdiel medzi motormi 1.6 75 kw, 80 kw a inymi kw okrem sily? Moze byt napr. motor 1.6 16v 88kw kazivejsi ako napr. 1.6 16v 75kw? Nasla som, ze 80 kw je najlepsi, ci to kazdy mechanik preferuje iny motor?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mne je jasne, ze ti ten scenic smrdi... inak by si ho uz mala odskusany. Ak teda tomu vobec nerozumies, tak najprv skusaj toho scenica a potom este c4 picasso a dovi-dopo, ked si z nich pre svoje potreby nevyberies, alebo to este budes porovnavat s nejakym daewom nubira, tak uz nie je rady, ani pomoci.MPV je pre teba ovela lepsie, ako combi.A uz vobec nespekuluj nad tymi kw.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 0 neregistrovaných