Výber auta - benzin , cena do 6000-10000e max.5-6rokov stare

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Výber auta - benzin , cena do 6000-10000e max.5-6rokov stare

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Ahojte, chcel by som nove auto, no zial mojim poziadavkam moc toho nevyhovuje...
Chcel by som benzin, nakolko jazdim kazdy den cca 1km do prace a naspat, plus dalsich 6km a 6km naspat na chalupu, samozrejme obcasne vyjadzi.

Moje poziadavky by boli max. 5-6 rocne,benzin, vykon nad 110 koni, spotreba cca. 8+- litrov. 5 dverove, cena prvy strop okolo 6-7tis.eur, druhy strop 9-10000e.
Nechcem aby to bolo auto typu ako napr. SX4 , mal som vyhliadnute Golfi, 1.4 TSI, len tam mi nikto z mechanikov neodporucal pokial to nechcem nove..problemy s rozvodovou retazou...To Golf je moja srdcovka, ale tak kupovat diesel asi je blbost na moje jazdenie momentalne..
Je tazko najst nieco vykonovo - spotreba - vkus . Jedine co mi vyhovuje vykonovo je Honda Civic 1.8 benziky, len tie sa mi moc nepacia..
Ak mate nejake skusenosti a rady , tak budem rad .
Dakujem
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Spytam sa ako uplny debil. 1km denne 2x, cize 2km denne? Skutocne? Akoze, nic v zlom, na taketo jazdenie by som bral ja nieco ako Feliciu, ak jazdis sam...


Ale predsudky nabok - Golf kupis aj v 1.4i, bez turba. Samozrejme ma nejkaych 75 koni, ci kolko. Napadol mi Fluence, ale ten ma tiez v 1.6i ma 81kW/110koni. Skusal som hladat podla parametrov tu v inzeratoch, naslo mi kopu SX4, kopu 1.4 TSI motorizacii, obcas nejaky Chevrolet Orlando 1.8i v bazari roka, Astry, nejake C4, ale aj zopar korejcov...

Nejde mi to do hlavy, kde sa tych 110+ koni dokaze vysantit na tych 20-30km za tyzden. Pozeral si na servis tebou vybranych automobilov, co to tak stoji, ci chces do toho vlastne investovat? Moderne vykonne motory si vyzaduju servis, a to som pochopil aj len z toho, ze som cital toto forum.

Ak chces "pekne" auto za lacny peniaz, s turbomotorom... tak neviem, mozno ti poradia skusenejsi pouzivatelia... Ja len krutim hlavou...
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Ja byt invalid tak berem automat a 2 litre odlozim bokom na prerobenie auta na plyn a brzdu na volante :2f93:
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Auto

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Nie najazdim mesacne okolo 600km. Len som podotkol ze pravidelne do prace dokopy 2km.
Feliciu mam...budem ju mat uz 8 rok,ale chcelo by to novsie lebo ist stym niekde na vylet nieje bohvie co...
A ked kupit auto tak zaa ho chcem mat aspon nejaky ten rok niesom z tych ze kupia a o pol roka predaju a chcu nieco insie...
Ano v mojich kriteriach spada vela sx4 ale pre 27 rocneho chalana to nieje auto mi pride take rodinne...preto źozity vyber,hladanie daneho typu...
Najradsej by som bral 1.4 tsi ale co ked rozvodove retaze na prt...nechcem kupit nieco o com sa pise ze mali chybu vo vyrobe...
Nemyslel som pekne auto za lacny peniaz...nape tie Hondy civic 1.8 boli motori ako vysite ani niesu kazove..
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

To si mal povedať hneď že ti ide o image. Máš pravdu s SX4-kou žiadnu kočenu nezbalíš. Potom tu máme priamu úmeru - viac image pýta viac peňazí... Budeš musieť priplatiť pretože cenovo dostupné autá striktne slúžia svojmu účelu, tj: sú spoľahlivé, praktické ale zovňajšok + interiér nieje vec za ktorou by ľudia šaleli. Ale ani sa nekradnú. Tá honda by do výberu ako tak sedela. Spoľahlivá je viac než dosť - len či za tú cenu zozenieš kvalitný kus... nuž ale keď nemá tvoj vysnívaný golfový dizajn, tak to je na ťažko rozdýchať...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked chceš auto na viac rokov tak sa vyhni autám kde je kopa techniky.

Ten Civic je z tohoto pohladu ideálna volba. Ono nepáči sa... Treba si sadnúť previezť sa a možno zmeníš názor. A možno aj nie...
Ono nie všetko je super čo aj super vyzerá na fotkách

Další taký adept by bola Mazda 3, volil by som 2.0i, dalej napríklad Lancer Sportback, zasa by som hladal staršiu 1.8 Mivec, z novších bude v ponuke len 1.6 Mivec

Hlavne by som zabudol na tú požiadavku veku max. 5-6 ročné.
Vek auta nehovorí nič konkrétne o stave a taktiež neplatí že čím novšie tým spolahlivejšie/menej nákladné na servis. To vždy záleží od množstva techniky pod kapotou.
By som povedal že ked budeš tlačiť na vek za dané peniaze tak sa sám dotlačíš ku kúpe vydojeného auta. Zapamätaj si že auto v super stave nikto pod cenu nepredáva, čiže najlacnejšie kusy z ponuky daného auta smelo ignoruj - určite nekupovať štýlom ved už za 7000€ viem kúpiť "XYZ" rv2010 - to sú presne tie vydojené kravy, pretože priemerná trhova hodnota tých "XYZ" je napríklad 8500€+

Inak za pár rozumný peniaz sa dá kúpiť Focus 2.0i, designovo je to taký štandard, určite neurazí, respektíve nie je tak výstredný ako Civic. Akurát bude trochu problém ho u nás kúpiť, lebo ponuka je mizerná

Trebárs http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=next
Alebo http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Si kup ten dieselovy golf a nevymyslaj. Si myslis, ze tie golfy jazdia ludia iba dlhe trasy? Vsak to jazdi 80% kolo komina.
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Popravde som prave pozeral tie Focusi, ale 1.6 , no je ich fakt ze minimum... tam pisu aj v teste spotreba do 8 litrov, a 150 koni. , co aj aj moc..ale tak to prekazka nieje...

https://auto.bazos.sk/inzerat/71360386/ ... TANIUM.php

A k tomu Golfu..ano chodi dieslov XY , aj v praci maju vsetci diesle pomaly , a chodia stym tak ako ja ..ale nejako mi to nevonia..
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pozri, ked kupis na nic kus a nedas si pozor, tak vsetky teoreticke veci co tu boli napisane a budu napisane budu fuk.

Ides dat 10 litrov za vergel na 2 kilometre (prifarbujem, prepac), takze mas na to, servisovat aj to prekliate tsicko. Kup si co sa ti lubi, su to tvoje peniaze.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tomu Focusu nič nechýba, akurát ja teda niesom zástanca malého objemu a vysokého výkonu. Tam už je pod kapotou moderná technika čo nie je ideálne pre toho kto chce mať auto dlhodobo a zároven nizke servisné naklady - jednoducho to je moderný turbo motor

Ale tak aspon to nebude pre zlodeja tak zaujímavé ako Golf
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Tak moja volba bola jasna golf 1.4 tsi, len potom pri studovany a aj od mechanikov som sa dozvedel, ze kupit nove ano, ale jazdene nieje moc dobry napad....

A pri tom kradnuty, tak urcite by som mal poistku proti kradezi..hoc to by to bolo ine auto aj ako Golf..

A preto som sa pytal na konkretne modely,lebo napr. aj tych focusov je viacej modelov benzinovych a a kazdy ma urcite svoje plusy a minusy, len to by som musel detailne pozistovat ake modely sa vyrabali a kazdy nastudovat podrobne ci je to dobry napad kupit alebo nie...ked ide o jazdenku...
palius89
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.10.2013 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palius89 »

Som v takom istom veku ako ty Peter, mam 27, a reagujem zaroven na Ivka. V žiadnom prípade preboha sportback, ked uz tak lancer sportsedan v packete, to aspon vyzera. Sam som nad nim rozmyslal, ale sportback som ani v zlom sne nechcel. Deti nemam, a este chvilu nebudu+by som sa citil ako keby som si od otca požičal auto...takže :3020:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo ti ja viem...
Mám svoje auto sedan a keby som ho nekúpil pred 6 rokmi za super peniaz ako havarovaný tak ho nemám.
Niet väčšej blbosti ako kúpiť sedan pokial to má byť ako jediné auto a to mám autá teraz dve.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ivko ja som doteraz zo 7 aut mal 6 sedanov a nikdy mi nic nechybalo okrem toho že v kombiku vozis vzduch bývam na chalupe a vždy sa da vykluckovat ďalšie auto bude opat sedan
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Tak ja mozem za civic povedat ze je to najlepsia volba co mozes spravit. Za tie peniaze kludne posledny rok vyrobi 8generacie alebo 9generaciu ktora je pohodlnejsia. Co sa tyka motoru tak 1.8 i-vtec je nezmar. Je to ukazka japonskej dokonalosti . Motor s ktorim dokazes jazdit svizne pod 6litrov ale spotrebu po meste neurobis cez zimu viac ako 10litrov. Absolutne spolahlivy motor. A co sa tyka priestoru to auto ma najvacsi kufor vo svojej triede klame karoseriou, v kombinacii so sedackami magic seats. 8generacia je auto ktore brazdi nase cesty uz 12 rokov ale ten dizajn je nadcasovi a stale sa za nim ludia otacaju. Po soferskej stranke je to zabava. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných