Výber ďaľšieho Mercedesu - Jazdenka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Výber ďaľšieho Mercedesu - Jazdenka

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Ahoj, nastal čas znova poprosiť o radu, chcel by som si zaobstarať ďaľšie auto, snáď pre radosť.
Moje podmienky sú trošku urvané zo sci-fi (slovenské cesty), ideálny by bol Mercedes - a verzia karosérie Kabriolet, alebo SUV, zvykol som si na pohodlie spojené s veľkým objemom.
Ideálne by bolo oboje, ale nakoľko už teraz mám 3 autá, už 4 odstavené by boli nezmysel.
Tým pádom sa rozhodujem reálne medzi Mercedes SL55 AMG 2002-2005 alebo Mercedes ML63 AMG r.v. 2007-2009. V12 už mám, takže momentálne sa uspokojím s V8.
Spotreba a servis ma nejak extra nezaujíma.
Ide mi skôr o spoľahlivosť a rozdiely medzi 6.2L a 5.5L.
Ďakujem za skoré odpovede k téme. :3035:
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Pokiaľ neriešiš peniaze, ber SL s motorom 55AMG, zadný náhon a s vetrom vo vlasoch to musí byť zábava a aj zvuk motora si viac užiješ. Výkon od 476 do 500 koní a 700NM točivý moment je na roadster lákavý výkon. Navyše SL má dlhšiu tradíciu ako nový módny hit zvaný SUV, ktorých je všade kopec. Síce bude starší ako to ML, ale zase to nie je bežný voz
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta už keď ťa nezaujíma cena servisu ta ani tá spoľahlivosť ťa nemusí ta ne? Všecko sa dá opraviť... Kabrio abo SUV? Je v tom vôbec rozdiel?
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ak sa chceš dozvedieť rozdiel medzi 63 a 55, napis mi ss. Roky sa pohybujem len medzi AMG-ckami, sám som majiteľom 55-ky. Tu ti každý napíše len dohady a teórie a rozprávky. Poznám na tých mašinách detailne každý srob, viem čo ta čaká s jedným alebo druhým, viem koľko stojí prevádzka, servis, diely atd.
Veľmi rad ti pomôžem, pokecám s tebou o týchto autách, žiadnu inú tému nemám radšej...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem teda čo máš tie tri súčasné autá, ale keby bolo na mne tak jedno by musela byť nejaká kultovka (že by tá V12) čo už netratí na cene, ale si ju drží či dokonca stúpa a tam moderný Mercedes nepatrí.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Čviro, sám dobre vieš, ako to tu funguje. 99% prispievateľov spochybní aj tvoj nos medzi očami. Mam sem písať konkrétne fakty a čísla aby som svoje tvrdenia musel následne obhajovať pred neveriacimi Tomášmi? Napíšem nejaký fakt a skúsenosť z prvej ruky a následne mi ju dalších 25 pisateľov spochybní, takí, čo ani 63-ku ani 55-ku nevideli ani na obrázku...
Veľmi rad pomôžem zakladateľovi tejto témy, už niekoľkí sa na mna cez ss obrátili a pomohol som im, ale osobne, nie verejne tu na fóre, toľko času a nervov nemám.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

ivko1, aj medzi "modernými" sa nájdu modely, ktoré už netratia na cene. Sám mám auto, ktoré v momentalnom stave (žiaden zhumplovany zlepenec...) stojí toľko isto, za koľko som ho kúpil pred rokmi. Kamarát pred mesiacom predal model, relatívne mladý, ktorý už niekoľko rokov drží stabilne cenu, ba v poslednom čase trochu porastla. A nejedna sa o veterán, povedzme že "moderne" auto... Tu sa nejedna o fábie...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

leonNL: no keby som to mal porovnať trebárs ML vs G-éčko, tak logicky to G-éčko si tu cenu bude držať lepšie

Ale bral som to aj z pohladu že mať 4 autá, tak sa na niektoré neújde vela jazdenia a má mi také auto stáť v garáži a tratiť na hodnote tak to by som moc nechcel - ked už tak nech si tú hodnotu drží a trebárs to ML no neviem...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Výber ďaľšieho Mercedesu - Jazdenka

Príspevok od používateľa seven549 »

jerry.di.96 napísal:
Ide mi skôr o spoľahlivosť a rozdiely medzi 6.2L a 5.5L.
spolahlivost u tych aut taka akeho mali gazdu a rozdiely kolko to ma koni pise aj v tp alebo ventilov na valec to pise aj googel.pokial si to nebudes opravovat sam je ti to zbytocne vediet.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

leonNL napísal:Čviro, sám dobre vieš, ako to tu funguje. 99% prispievateľov spochybní aj tvoj nos medzi očami. Mam sem písať konkrétne fakty a čísla aby som svoje tvrdenia musel následne obhajovať pred neveriacimi Tomášmi? Napíšem nejaký fakt a skúsenosť z prvej ruky a následne mi ju dalších 25 pisateľov spochybní, takí, čo ani 63-ku ani 55-ku nevideli ani na obrázku...
Veľmi rad pomôžem zakladateľovi tejto témy, už niekoľkí sa na mna cez ss obrátili a pomohol som im, ale osobne, nie verejne tu na fóre, toľko času a nervov nemám.

V tom je čaro diskusie.Vedieť napísať jasné argumenty,ale taktiež ich vedieť obhájiť.Ano,samozrejme v zdravej miere kým máš pocit že nepresvedčuješ úplného blba čo za ten svet nevie a nechce rozumieť.Ale dobrý príspevok sa dobre číta a rozumný si v ňom vždy čosi nájdu.Ak by sa človek riadil vyrývajúcimi krčmovými bitkármi tak fórum opustí aj posledný trochu inteligentný človek.Musíš si povedať že píšeš tým čo vedia čítať a rozumieť.Hlupáci ti môžu byť ukradnutý aj keď sú vždy v presile
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

leonNL, mhlavaty to veľmi presne napísal, nie každý tu musí byť hneď za rýpala, je tu kopec ľudí, čo to tu radi čítajú a radi sa niečo aj nové dozvedia alebo priučia, nemusíš hneď všetkých hodiť do jedného vreca. Myslím si, že pokiaľ vieš niečo viac k danej téme, môžeš to tu smelo hodiť. Pán zadal tému, že sa rozhoduje medzi R230 a W164 s motormi M113 a M156. Jasne napísal, že spotreba a servis ho veľmi nezaujíma, čiže rozdiely mu už viacmenej napísal Čviro. Ten motor M113 máš aj Ty v svojom aute, v R230 bol neskôr nahradený tuším okolo roku 2008 alebo 2009 motorom M156. ktorý je vlastne v tej W164. V Affalterbachu tiež nevypúšťajú na cesty smetiaky, naozaj záleží od toho, akého mal bývalého majiteľa ten voz. Čiže viacmenej mu tu môžeme povedať len náš subjektívny názor na daný voz a ako sa vraví, 100 ľudí - 100 chutí. Nemusíš sa preto hneď hnevať a všetkých osočovať, samozrejme že väčšina ľudí tu by sa rada dozvedela aj nejaké nové skúsenosti a postrehy. :2f93:
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

leonNL palec hore,velmi dobre si to vystihol a mam tiez podobne skusenosti na tomto fore,ze v dobrej viere chces dat niekomu informaciu ktoru mas z vlastnej skusenosti a ludia ktori su tu najmudrejsi a vsetkemu rozummeju ale nedisponuju reálnymi skusenostami Ta zacnu osocovat a urazat,takze sa to cele v konecnom dosledku obrati proti tebe a popritom nemas potrebu nikomu vnucovat svoj nazor,len si chcel niekomu poradit a pomoct,venoval si jeho problemu svoj cas a málokedy sa stane,ze sa Ti tu niekto vôbec podakuje,skor Ta budu viaceri urazat,lebo maju iny nazor.Takze jurajcls,nemam pocit ze by leonNL vsetkych osocoval,ako si napisal,len vyjadril svoj nazor na zaklade skusenosti ktore ma zrejme z tohto fora ho plne chapem a je ochotny poradit a pomoct zadavatelovi temy,pokial bude mat zaujem a zvysnych 99% ludi tu asi aj tak nebude riesit podobnu dilemu pri vybere auta,lebo sa radsej vozia na svojich htp,tdci..tatosoch.A teraz ludne vsetci do mna,je mi to Fuck.
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Prepáč axer, ale leonNL doslova napísal: " Tu ti každý napíše len dohady a teórie a rozprávky." U mňa slovo KAŽDÝ proste znamená KAŽDÝ, neviem ako u Teba. A mimochodom, je to tu už 17-ty príspevok a zatiaľ sa priamo k téme, ktorú zadal jej zadávateľ vyjadril len Čviro a ja, zvyšok riešite nejakých rýpalov, čo sa tu chodia odbavovať, kašlite na nich a basta. Čiže pokiaľ niekto vie niečo aj viac, nech to kľudne napíše, určite sa všetci, ktorí majú normálny softwér v hlave radi dozvedia aj niečo nové. Veď nie všetky autá a motory majú rovnaké závady ako cez kopirák, môžu sa samozrejme opakovať, ale nemusia.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

za mna urcite sl55...kabrio, vona jari,teply vzduch mi fuka na krk, vyborny zvuk motora, to je pre mna motorka v kabate..... mna bohuzial ziadne ML-ko nenadchlo...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vždy ide o OBSAH ,

ale ĺudská povaha je už taká, že si všíma FORMU ... :..:


S tým sa nič nedá robiť, len ozajstní machri vedia oddeliť zrno od pliev... :4012:

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných