Vybava auta pri jazde na dovolenku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Vybava auta pri jazde na dovolenku

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chcel by som poznat Vase nazory na obsah vybavy auta pri ceste dlhšej ako 1000 km a tiez uzitocne tipy, co sa oplati pribalit pri takychto cestach.

Mozete uviest ČO zaradujete do vybavy auta pri takejto dlhšej ceste,
myslím tým všetko NAD povinnú vybavu auta, hlavne ake náradie,prip. pomocky, campingove vybavenie , alebo nejaký matrac na nudzove prespanie v aute a pod.
Tiez ci pouzivate navgaciu alebo idete len podla mapy,prip.či si pisete nejaky plan cesty na papier.

Ďakujem Vám za vase prispevky.

Laco.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Cielene planujem vylety hlavne do vyspelych krajin (D)
takym sposobom že prespim v aute a tým ušetrim za ubytovanie

preto sklopim sedačky a vznikne plocha dlha 180 cm ,kde sa dá vyspať , davam tam matrace + spacak alebo paplon,
je to určita vyhoda zdriemnut si na mieste,kde na človeka pride unava,
a aj pri ceste na dovolenku,kde je rezervované ubytovanie
je nutnost po prejdeni určitych km si odpočinut

čo sa týka vybavy auta samozrejme kompletné rezervné koleso
+ kĺuč + zdvihak ,kompresorik 12 V a tiež nejaká mala sada naradia
to znamena kluč na sviečky, srubovak , kombinovane klieste,nejake spona-pasky a uvazujem ze pribalim aj kusky gumovych hadic roznych priemerov,tiez aspon jednu náhradnu ziarovku /H4/ skusacku a tiez nejake poistky (zatial nebola nutnost ich použiť)
Tiež ručna baterka sa mi osvedčila.
A samozrejme aspon 3L bandaska s vodou nejaka karimatka,rezervne oblečenie hlavne nohavice a mikina
a rolka papiera XXL, tu mam vždy v aute...
Navigaciu nepouživam,nemusim ist presnou trasou,davam prednost poznavaniu krajiny, tiez dialnice používam len vtedy ak nie je ina možnost.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Takuto cestu som absolvoval minuli rok a tento rok sa chystam na 3000km. V prvomrade by som skontroloval hladinu prevadzkovich kvapalin, dalej stav pneu, pruzenie a na motore tesnosti, co sa tyka vybavy hlavne aby obsahovala predpisane veci krajin cez ktore pojdes , skontrolovat aj tlak rezervneho kolesa, zobrat do zalohy autoziarovky, poistky , liter oleja , destilovanej vody malu sadu naradia a baterku na svietenie a aj do bandasky 5litrov pohonnych hmot. Dalej niejake to jedlo aspon susienky a vodu ci uz na pitie alebo popripade na umytie ( nikdy nevies ci neostanes pol dna v kolone stat) a aj mikinu/lahku bundu ked tak posluzia ako podhlavok :d :D \ . Riadil som sa navigaciou s tym ze v zalohe som mal telefon s ofline navigaciou. Dobre je mat aj hotovost pri sebe viac bankoviek nizsiej hodnoty a mince ( platenie na mytnich branach ) a dobre si aj vytlacit na A4 zakladne info o krajine ako max povolene rychlosti ( clovek ked ide cez viac krajin tak moze sa pozabudnut ze rychlostne limity su nizsie ) , tel cislo na policiu, hasicov, zachranku, ambasadu a pri tych uvadzaju aj cisla na prekladatela ( pre menej jazykovo zdatnych ako som ja :40bd: ) a to je asi tak vsetko. A hlavne doklady skontrolovat ci od auta alebo osobne. A to je asi tak vsetko :2f93:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nezabudol by som na nejaké lieky napr:na žalúdok,bolesti,teplotu,alergiu a pod,tiež poistenie na cesty do zahraničia a niečo na svoju obranu,či už slzák,baseballovú pálku...Utečenci tu predtým neboli... :38eb: :2f93:
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Ja keď idem na daleku dovolenku, tak si predplatim asistencnu službu cca 30e na rok :).
A pozor na tie obranné veci, slzak atd... V niektorých krajinách je to zakázané! V nemecku som tak dostal pokutu za vyskakovaci nôž...hodinu mi prehladavali auto...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Mne sa autom 1000km nezda ako štreka, hlavne ak ide o krajiny v EU- normalne vyspele. Isteze normalna plnohodnotna rezerva a naradie k vymene. Ostatne veci su k dostaniu na 99% benziniek.
Napr. Talianske alpy - nabalili sa veci, pozrel olej, natankovalo, a vystupilo sa na mieste. Nic zaujimave. Ale ked sa ide motorkami do krajin ako rumunsko a tym smerom, tak tam sa tych veci berie viacej ak by sa nieco poje..kazilo.
michaltalabka
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.11.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltalabka »

Na 1000 km a naradie na vymenu sviecok merak a podobne? To idete na s120? Ako nic v zlom ale 1000km je nic.Sadnem a idem.Bol som v nemecku na jeden den a 1100km bez problemov.Samozrejme skontrolovat auto ako naplne a tak to je jasne.Ale hento?Len co to bude zavadzat
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

1000km? 2000? To mnoho áut prejde na 2-3 nádrže. Nemyslíš, že panikáriš? Pokial ide o rady ohľadom nejakého kempového vybavenia, tu máš inšpiráciu od mojho kolegu s LR klubu ;-) http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 5&start=60
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Cauko. Ono to aj podla toho kam ides na tu dovolenku a cez ake krajiny. Ak by si isiel nebodaj cez Rumunsko alebo Bulharsko tak tam minymalne do kufra si pribal jednu brokovnicu a k spolujazdcovi do priehradky Glock alebo devinu. Ked si niekedy cez tie krajiny isiel tak ti hadam nemusim vypisovat, ze preco. A pre istotu aj celu sadu gum letnych na diskoch to pre pripad keby ti na parkovisku ukradli elektrony aj zo srobami. Ked niekto napise, ze staci mat bezpecnostne skrutky tak ho sklamem lebo bratovy v Bulharsku takto cmajzli z A8 celu sadu a dost drahe kusky.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak Ty si cez tie krajiny zjavne nikdy nešiel. Inak by si nevypustil také žvásty
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Isiel Do Rumunska ale uz nikdy viac.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Rumunsko je nádherná krajina s krásnou a nekonečnou prírodou a so skvelými ľuďmi.
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

od svokry susedovi v bulharsku šlohli pre istotu celu 2 octaviu, ktorú si zakupili 2 mesiace pred tým. Samozrejme na poistku nevydalo...a splacať treba.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Otec pracuje v cechach v brne a dokonca aj tam si brava zakladne naradie ako malu sadu klucov , malu golu 2-3skrutkovace a kombinacky a vzdy mikinu navyse aspon a uz sa mu stalo ze to vyuzil , a to chodi len do brna. Nik nevravy ze v privesnom voziku si mas clovek nosit profi naradie a pol auta ako nahradne dieli ale v pripade potreby je dobre taketo veci mat nikdy nevies a popripade ci niekto iny nebudr potrebovat ak by som v zahranici videl auto na blinkroch so sk spz tak minimalne zastavim ci vsetko je ok , liter oleja a destilovanej vody to nezabera tolko miesta dokonca 2roky dozadu sa mi stalo ze ma nechalo auto v ziline na krizovatke , zavada ? Prasknute tesnenie na spojkovom valceku , nesla zaradit rychlost , prisiel tatko dolial brzdovku a vydalo do PB domov. Su to prkotiny ale dokazu pomoct aspon sa dostat s opustenej cesty na bezpecnejsie miesto odkial da zavolat pomoc , nastudovat aspon max rychlosti v danej krajine ako napr. vo svajciarsku povinnost dat chodcom prednost lebo to je celkom drahe a aj povinnu vybavu doplnit podla krajiny a mat po jednej rezervnej ziarovke to snad tiez tolko nezabera miesta. Ale tak nova doba :d :D priprava na jazdu ziadna potom to na tych cestach tak vyzera lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

jozzo71 napísal:od svokry susedovi v bulharsku šlohli pre istotu celu 2 octaviu, ..a.
lebo na Slovensku sa koktávky nekradnú, však? Presne tieto krčmové bláboly znehodnocujú tému

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných