821 743
inzerátov
Pridať inzerát

VW 2.0 TDI CR 103kw - po výmene EGR svieti kontrolka motora

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
bikerx7
Založený: 22 máj 2011
Nabehané: 6 hod 51 min
Predmet: VW 2.0 TDI CR 103kw - po výmene EGR svieti kontrolka motora PríspevokZaslal: 22.09.2018 23:12   
Zdravím, potreboval by som pomoc nakoľko som už zúfalý, asi tak týždeň a pol dozadu sa mi rozsvietila kontrolka motora s chybou P0401 - nedostatočný prietok výfukových plynov - sporadická.
Išiel som za mechanikom ktorý mi to vymazal a povedal že je to EGR a ak sa ukáže znova tak to budeme riešiť.. za dva dni som naštartoval a začala blikať kontrolka žhavenie s nápisom auto do dielne.. šiel som znova za mechanikom a povedal že EGR nakomplet odišlo vrátane elektroniky... pred dvoma dnami som si bol po auto s novym EGR ventílom s tým že mi povedal že je to všetko v pohode ale že to môže zasvietiť znova a že potom bude kontrolovať kabeláž.. auto šlo parádne a zdalo sa mi že ešte lepšie a aj sa lepšie zohrievalo. Včera som ešte na voľnobeh pekne dokončil regeneráciu DPF.
Dnes som na aute behal a ked som si don večer sadol tak sa objavila kontrolka motora s rovnakou chybou P0401.
Viete mi s tým prosím Vás niekto pomôcť prípadne povedať zo skúsenosti s čím môže byť problém? Ďakujem pekne.
Auto je PASSAT B6 rv. 2010 kód motora CBAB a má nabehané 204k, a je chipnute.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (587)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 1 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 22.09.2018 23:20   
peniaze vyhodene, auto neopravene, reklamovat sa bojis ?

Citovať
bikerx7
PríspevokZaslal: 22.09.2018 23:26   
Nebojím, samozrejme že v pondelok s tým letím naspäť, ale nedá mi to spať tak sa zatiaľ snažím zistiť čo by to mohlo byť skrz forum
Citovať
avelmak
Obľúbený člen - Bawo (84)
moderátor fóra
Založený: 25 december 2008
Nabehané: 1 mes 12 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 23.09.2018 08:12   
Fuseracka robota,oprava bez hlavy.Keby som ja tak opravil auta uz by som davno nemal klientelu.Co to znamena najprvvymenime egr a potom skontrolujeme kabelaz.Toto je co?A vonkoncom nemusi byt ani egr zly,chyba moze byt kludne inde.Stale sa cudujem,ze taki mantaci a este maju robotu.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2135)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 23.09.2018 08:29   
Možno o tom nie iba zmienka,ale to že je problém z prietokom nemusí nutne spôsobovať EGR samotné.Už pri vyčítaní chyby sa zrejme nevyužili možnosti,pretože k danej poruche je aj zápis ktorý upresńuje za akým okolností z zápisu prišlo,to už samotné dá pátraniu nejaký presnejší smer.Ale tu je použité EGR plne elektrické z hlásením pozície ventilu,čo ale rozmýšlajúci človek asi vytuší že rozpor môže byť práve tam.RJ môže dostávať mylné hlásenie,a to hrozí aj po výmene nového EGR. U motorov kde sú jednak eektronické systémy,kde sú chladiče z elektronickou reguláciou,kde sú použité vírivé klapky,kde sa ukladá bordel ktorý je pri 200 tis najvyžší čas vyčistiť tam takto pristupovať k oprave je ozaj mantáctvo ako písal avelmak.Tu iba potiahnuť ešte chvilku tú babrácku robotu a dôjde (celkom iste) ku kolabovaniu regenerácie FAP filtra a to bude onakvejšia zábava.

avelmak ...mantáci robotu majú,a zo dňa na deň viac,pretože sa navonok správajú ako majstry sveta a do odbornej diskusie sa v živote nepustia,takže riziko odhalenia blbosti nehrozí.Jednak aut je sra...ek a tak jeden odíde a druhý príde dokonca aj vtedy,ak všetkých ten lump pokazí.
Citovať
bady555
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 12 marec 2010
Nabehané: 23 hod 19 min
PríspevokZaslal: 23.09.2018 16:07   
aku znacku egr ste pouzili?
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (209)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 8 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 23.09.2018 16:26   
avelmak napísal:
.Stale sa cudujem,ze taki mantaci a este maju robotu.
ale ludia nebudu cakat kym sa pan dobry mechanik rano zobudi potom posomre s paratkom medzi zubami pol dna kolko ma on vela roboty+malo penazi a potom cakat ci sa mu bude chciet.dneska to musi byt hned.opravit za lacno ako sa da a dalsi.
Citovať
bikerx7
PríspevokZaslal: 23.09.2018 16:35   
No moc ste ma teda nepotešili páni ale ďakujem za povzbudenie :D uvidím zajtra čo s tým spraví dúfam že nájde chybu ktorú rýchlo vyrieši a bude pokoj, novy EGR je značky VALEO - vraj kvalitná náhrada
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2135)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 23.09.2018 16:42   
seven549 napísal:
avelmak napísal:
.Stale sa cudujem,ze taki mantaci a este maju robotu.
ale ludia nebudu cakat kym sa pan dobry mechanik rano zobudi potom posomre s paratkom medzi zubami pol dna kolko ma on vela roboty+malo penazi a potom cakat ci sa mu bude chciet.dneska to musi byt hned.opravit za lacno ako sa da a dalsi.

Napísal si peknú volovinu.Pán dobrý mechanik nie je dobrý preto,lebo si o deviatej vyberá špáradlo zo zubov.Hneď môže byť iba smrť a hlupák
Citovať
seven549
Ľudový rozprávač
PríspevokZaslal: 23.09.2018 22:07   
to je tvoj pohlad ako dedincanom je fuk neponahlaju sa ale my v meste koho auto zivi rano donesiem auto a poobede musi dalej gulat kilometre.jedina moznost kedy auto bude v servise viac ako den je ak odide motor prevodovka.take ze rozvody tesnie hlavy valcov to musi dat do 8 hodin a nie paratko v zuboch po olovrante parky a kavicka.dnes je rychly svet kto sa neprisposobi nezaraba.dnes sa robi na kvantitu.nic take ze aj toto mate zle aj toto.dnes to ludia nechcu pocut.opravit co treba a dalej.naucili sa aj ti co za nieco stali.dnes uz nikto nemasti hrdzavy srob dnes sa zaraba.5-6 aut za sichtu.

tebe to mozno staci zarobit tisicofku ale mechanici co ich poznam a robia sami na seba musi mat mesacne pre seba 2 litre.ak to neda odchadzaju na stavby do nemecka.
Citovať
xentry
Povedomá tvár - Favorito (26)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 6 dní 0 hod 41 min
PríspevokZaslal: 23.09.2018 22:36   
Tu to vidite ten svet opravarenstva na vlastne oci. Aby automechanik nemusel ist robit do nemecka na stavbu musi vymenit turbo, egr a vahu vzduchu za 8 hodin a zarobi a potom ked to auto stale nejde musi prist ku mne aby som za pol hodinu nasiel problem, prasknutu podtlakovu hadicku za par centov :) Presne tu co nemecky stavbar nevidi, nechcem si ani predstavit tie nemecke stavby budovane slovenskymi automechanikmi :)
Citovať
seven549
Ľudový rozprávač
PríspevokZaslal: 23.09.2018 22:44   
Neboj kvalita tam je radšej by som sa bál u nás a v CZ kde to robia ukrajinci.plus bonus nikto sa do dielne už nevráti to není ako u nás stavba ani mozole nemáš ruky od oleja už niesu tam sa nenosí nech cementu alebo lepenka na chrbte 3tyzdne porobia po 10_12 hodín denne zarobia 3litre čisté a ten posledný týždeň sa valaju doma horepupkom a majú kopec času na svoje veci.
Citovať
bikerx7
PríspevokZaslal: 24.09.2018 21:21   
Kabeláž je vraj v pohode a potrubia niesu nadmerne znečistené, dnes mi bol vymazaný chybový kód a nanovo nahrané údaje do RJ, v prípade že sa to znova objaví tak bude nutné spraviť FLASH riadiacej jednotky. Niekto nejaká skúsenosť s týmto scenárom?
Citovať
xentry
Povedomá tvár - Favorito (26)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 6 dní 0 hod 41 min
PríspevokZaslal: 24.09.2018 21:57   
Aky je rozdiel medzi nanovo nahranymi udajmi do RJ a "flashom"h RJ?
Citovať
seven549
Ľudový rozprávač
PríspevokZaslal: 24.09.2018 21:58   
pises ze auto je cipnute.tu koncia vsetky rady.nikto nevie co sa tam vsetko upravilo.moja rada odcipovat to.

zvysovat vykon nema cenu jedine ak ti nestaci vykon s pedalom na podlahe.jazdis tak?to je to ako ked tou upravou mas ten vykon na polovicnom stlaceni pedalu.nic ine v tom neni.kazde jedno cipnute auto ma problemy.ziadne nebude jazdit 50000km bez poruchy.
Citovať
Odpovedať Nová téma
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Volkswagen fórum