VW Touran - výmena motora 1.9 tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno, rovnako ako by si mal mať obutý rozmer pneumatík taký ako je napísaný v dokladoch od auta, tak aj typ motora by mal byť taký, ako výrobca do auta namontoval. Nehovorí sa tu o výrobnom čísle motora, hoci aj to je na motore vyrazené, ale v súčasnosti sa už nesleduje.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ešte raz, po piatich mesiacoch je dokazne bremeno na kupujucom. Mam kupno predajnu zmluvu, kde je odsek o stave vozidla. Zhasla fajka, a mechanik nie je tupec ale idiot. :4012:
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Reklamácia -vrátenie vozidla

Príspevok od používateľa andrejd »

Pozdravujem.Chcem sa spýtať ako sa môže riešiť následovný problém:Dotyčná osoba ktorá kúpila auto po 5-tich mesiacoch zavolala predávajúcemu,že zistila,že vo vozidle je úplne iný motor aký tam má byť.Predávajúci ale o tomto probléme nevedel a odvolával sa na kontrolu originality kde bolo všetko v poriadku.Na vozidle sa normálne počas 5 -tich mesiacov chodilo...Aké má právo predávajúci sa brániť a aké právo má kupujúci sa dovolať pravdy.Pre úplnosť motor označený správne štítkom na "dekli" od rozvodov presne sedí s vin číslom ale po demontáži deklarácia je vyrazený iný typ...ĎAKUJEM
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Takže podľa teba(pokiaľ by to chcel dať kupujúci na súd)je percentuálna šanca predávajúci versus kupujúci aká???
AVAM
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.03.2011 20:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AVAM »

Pokial je podpisana zmluva v ktorej sa kupujuci oboznamil so stavom vozidla... tak vie ze auto v case predaja bolo podla zmluvy v poriadku. Co s nim potom robil to vie len kupujuci. Podla VIN nevedia objednat diely ani v Original servise... vlastna skusenost
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

A čo znalecký posudok??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kto zaplatí znalca???? :40bd: :40bd: :40bd: A čo znalec dokáže??? :40bd: :40bd: :40bd: Že bol motor menený? dobre, ale ako dokáže ,že som o tom vedel. a kto ho kedy menil ??? žeby odtlačky prstov a databáza FBI ???? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Znalca by mal zaplatiť kupujúci pokiaľ má tendenciu podať žalobu.A čo sa týka motor bolo povedané mechanikom,že tam je úplne iný typ motora aký by mal byť podľa papierov.(nepasuje skoro nič čo sa týka rozvodov,uloženie olej.filtra je úplne iné ako u 77kw 1.9 TDI.Podla neho je tam motor zo Scharana 2003,2004 a mal by tam byť 1.9 TDI 77kw r.v 2008
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki to si myslíš ty , ale nie mechanik kupujúceho. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Však toto....Mal by tam byť motor 1.9 TDI 77 kw ale podľa toho majsterka je tam narvany motor zo sharana r.v 203,2004 74kw....Lebo kupujúci sa teraz vyhráža predávajúcemu,že to celé postúpi právnemu zástupcovi a bude sa to riešiť právnou cestou...On tam chce mať taký motor,aký tam má byť..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Blok motora rovnaký,čo je asi to najpodstatnejšie
Hlava motora rovnaká
Rozvody som ti tu naskenoval ale je to aj volne dostupná informácia u predajcov
[img]https://s14.postimg.org/eojzac8e5/image.jpg[/img]
a tu je malý výber do čoho všetkého to sedí,vrátane Tourana
[img]https://s14.postimg.org/qexwrnob1/image.jpg[/img]
S týmito motormi robím desať rokov,a držím základné veci na sklade ako rozvody blok motora či hlava valcov vačkovice klukovice rozvody atd.Ak chceš je tu rozobratý motor 77 kW originál môžeš si porovnať všetko,ale je to nezmysel.Tam je hlupák akurát ten mechanik.Čo sa filtra oleja týka,držiak existuje vo viac variantách a mohol byť menený napr pre strhnutie závitu,ale to nič nemení na ničom.Mohol sa použiť,viac vartiant existuje pre potreby prispôbobenia kedže ten samý motor sa montuje do štyroch značiek aut a do dvesto ich variant.Pokojne ho pošli tam odkiaľ prišiel na svet.
Klasický motor PD je tu zo strany filtra z vyznačením montážneho miesta
[img]https://s14.postimg.org/aohfcbcl9/image.jpg[/img]
Namontovať tam môžeš ktorúkoľvek variantu,je jedno či bol motor pozdlžne alebo priečne,pasuje to tam a bude to v poriadku aj keď tie varianty nie úplne vzhladovo totožné.Funkčne totožné sú
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Ďakujem za radu a Váš čas od Vás všetkých....Len dotyčná osoba(t.j kupujúci)sa stále domáha,že tam chce mať ten motor ktorý od výroby tam patrí.To je 1.9 TDI r.v. 2008 BLS...Inak,že to bude riešiť právnou cestou.Ale najväčšia sranda je v tom,že predávajúci tiež nevedel o Tom,že tam je iný typ motora.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

lamino:ja to všetko plne chápem.Tam je celý problém v tom,že kupujúci si postavil hlavu(veľmi zásadový človek)Aj keď sa mu povedalo,že nech sa teda objednajú diely podľa toho čísla aké tam REÁLNE je..On to tak nechce.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Jednoducho,že ten motor tam nemá čo robiť..A chce od predávajúceho nech to dá na poriadok.(buď vrátením peňazí alebo nech predávajúci uhradí všetky náklady čo sa týka kúpy motora aj jeho výmeny)Ale pritom kupujúci auto 5 mesiacov používal...
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

lakinooo ja si to tiež myslím.Jednoducho nech si to už rieši ako on chce....Len ma mrzí celá situácia,lebo som fakt o tom nevedel..Ale ja mu nemám ako pomôcť,keď neviem,čo s tým autom za 5 mesiacov porobil....

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných