vw touran-kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

33racik33
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.07.2009 23:02
Zdieľať na Facebook

vw touran-kúpa

Príspevok od používateľa 33racik33 »

Dobrý deň,ahojte.
Môžete mi poradiť pri kúpe vw touran? Hladám od roku 2009-2010,diesel s manualnou prevodovkou.Mám 10 rokov golf 5, 1,9tdi 77 kw.Bol som s ním spokojný.Celkom sa mi páči vzhlad tourana,no ide mi najmä o priestor pre rodinu,pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie a ukladanie dieťaťa do sedačky ( vyhovovala by mi výška).Potrebujem väčši priestor,kufor a pohodlie.Na čo si dať pozor,ktorý typ motora,poruchovosť...atď.Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplne ideálne by bolo ostať u toho istého motora,90% Touranov má práve ten.Budeš mať priestorné auto aj výborný a velmi dobre servisovatelný agregát.
33racik33
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.07.2009 23:02
Zdieľať na Facebook

vw touran

Príspevok od používateľa 33racik33 »

Dávali tento motor aj od r.2010 ? Ak novší,tak 1.6 tdi alebo 2,0 tdi? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

BXE išiel do 2010,novší prečo ? Dlho si mal pohodu ?
33racik33
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.07.2009 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 33racik33 »

Máš pravdu.S tym autom som mal 9 rokov pokoj a najazdenych 250.000 km.Menil som rozvody,kotúče,tlmiče,1x ložisko,napinák remeňa,oba homokinet.klby+manžety,stabilizatory,drobnosti na náprave,teplý štart a samozrejme olej,filtre...spojka ešte stále pôvodná.ak sa nemylim,tak teraz mam kod BKC.No chcel by som niečo novšie.Pozerám aj 2012-2013.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý deň nemôže byť sviatok,človek musí v živote porobiť aj čo to hlúpostí aby sa mal z čoho poučiť
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Dotiahni sem niečo také http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 47189.html a budeš zahojený na poriadne dlho.
samsoon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2017 11:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samsoon »

tak tourany su dobre auta kamos ho ma tiez a co spotreba je dobra moc na nom nemenil len take ti bezne male opravy no nic zavazneho amiesta je v nom kopec
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

touran co sa tyka priestoru je fajn aspon teda kufor a predne sedacky co uz sa tyka zadnych sedaciek tak zrovna pohodlnym sedenim by som to nenazval ale tak kazdemu vyhovuje nieco ine mame ine priority pri vybere auta zrejme :)
odbornikos
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.11.2016 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odbornikos »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten mechanik je obyčajný blbeček.Pretože to čo urobil je na hlavu postavené celé.Zlý postup,ale úplne zlý.Nadáva na Tourana,ale neoprávnene,pretože olejová vaňa z Tourana je cca za 20 min dole a to sa budem špárať v nose.Kto neverí,nech donesie kameru a stopky.Potom to môžme dať na YouTube
A takýmito kravinami sa krmia ľudia na nete.
Ano jedna generácia 77 kW PD-čiek mala problémy,ale nie z ojnicami ako trepe ten magor,ale zo skrutkami,ktoré boli ťahané za medzu sklzu,to jest väčším než dovoleným momentom.Tam už sa materiál začína správať ako žuvačka,odtrhne sa jedna skrutka,druhú ohne a otrhne sa celé oko,pri smole ho vyrazí cez bok motora.Roky sa o tomto vie,náprava je lacná čo do materiálu aj čo do práce.Myslím že každý kto má aspoň toľko inteligencie že pri stolici si sťahuje gate to urobila a problém s tým nikdy nemala.
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

Kamarat si pre nedavnom tourana hlavne kvoli tomu ze sa mu narodili dvojicky takze ma kvantum veci ked niekam s nimi mzsia ist bal ho hlavne kvoli tomu priestoru ale myslim ze to bola dobra volba ono kazde auto ma svoje muchy ale tak je to podla mna dobre auto
mbart
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2012 21:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbart »

Co by ste povedali na Tourana s benzinovym motorom? Naftove motory sa dost prebrali. Ale co benzinaky? Po akom motore by som sa mal pozerat?
ladislav555
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.04.2016 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladislav555 »

Touran sa nekupuje s benzinovym motorom iba ak clovek nevie co zo sebou. Slovacisko kupi 1.9tdi tie idu ako teple rozky :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úprimne poviem aj ja by som mal človeka čo si to kúpy v benzíne za čudáka.Ak si už také auto zadovážim,tak na tom mám záujem natlačiť brutálne km,takže preto nie.Neviem z čoho pochádza predstava o jednoduchšom benzíne a lacnejšej prevádzke,mám to za velký blud a storáz potvrdené ako nezmysel.Ak benzin povie dosť,je to ďaleko väčší problém,a u mňa osobne nemôže vyhrať motor zo životom skráteným na polovicu resp až tretinu.Obe autá mám síce benzinové,ale...nemám chuť jazdiť a mimo nutnosti nejazdím,takže za 2005 - 2017 cca 50 tis km,pritom som dávno prejazdil milion km v minulosti.V systéme raz za týždeň 5 km a druhé auto raz za mesiac 200 km,to nemá zmysle inak.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných