VW Touran - chybové hlášky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

intercoller
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2012 10:26
Zdieľať na Facebook

VW Touran - chybové hlášky

Príspevok od používateľa intercoller »

Ahoj, mám problem ,ze sa mi stava ked idem nastartovat auto zacne vypisovat chyby od ESP, brzdy, front asist, park asist atd. a nenastartuje. Zamknem auto a odomknem a uz nastartuje bez jednej chyby.

Napada Vas nieco? Dakujem za rady.

Rozmyslal som ci to nesposobuje akumulator. Ma 4,5 roka ale startuje bez zavahania.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ako to môže spôsobovať akumulátor, keď štartuje bez zaváhania ? V tom prípade má batéria zrejme dostatočné napätie a aj je schopná dodávať dostatočný prúd.
Aj keby snáď neboli dobre pripojené káble ku batérii, tak by asi neštartovalo bez zaváhania.
Aj keď skontrolovať či sú silové káble dobre pripojené nie je nikdy na škodu.
Asi by si mal ísť na riadnu diagnostiku, ťažko ti môže niekto na diaľku v takejto veci presne poradiť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mňa napadá taká vec,že keď mi odchadzal akumulator,samozrejme nevedel som o tom,len som niečo tušil...,tak bol taký priznak,že smerovky nenabehli hneď potom ako som zapol páčku,ale z asi sekundovym oneskorením,čo mi pripadalo čudné a nevedel som si ti vysvetliť..lebo štartovalo "na šupu"
až keď akumulator nadobro odišiel a po otočení kľučikom ss ozvalo len zabzučanie som všetko pochopil..
Ale aj v takom pripade sa da benzinove auto s manualom nastartovať,jazdou z kopca alebo ked vas niekto roztlačí
a na II.prev stupeň po citlivom uvoľnení spojky,motor musi naskočiť.
:4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných