VW Touran - buchanie zadna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

VW Touran - buchanie zadna naprava

Príspevok od používateľa matocihi »

Vie mi niekto poradit co moze buchat na zadnej naprave .je to taky kovovy zvuk.vzdy jako auto prejde spomalovac .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To radšej nechci vedieť.Je tam mnohoprvok,takže jedinú rozumnú vec urobíš vyhodiť von celú nápravu a naraz vymeniť (lisované) všetky silenty,dať do poriadku excentre a urobiť geometriu,má štyri nastavenia.Riešenie po kúskoch je to najhoršie,ak je dnes vymlátený jeden silent,zajtra to bude druhý.Len ich je celkom dosť, už si nepamätám možno 12 či 14 ks
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dovolím si poopraviť, aby nebol majiteľ z toho vystrašený.
Predpokladám teda, že ste myslel nie vyhodiť, ale vybrať nápravu.
Ale nakoniec možno je to iba tlmič pruženia.
A pokiaľ to je niektorý silentblok, tiež nemusí byť tak, že všetky ďalšie uloženia musia nutne byť na konci životnosti, možno bude stačiť iba ten jeden čo sa porúčal, vymeniť, prípadne celé príslušné rameno.
Aj keď samozrejme, keď je všetko nové, tak je nové.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako obvykle,prečo by boli základné informácie o km ? Lebo dosť napovedia o tom či je reálnejšia jedna vada alebo už je celé vylietané
Áno myslené bolo demontovať.Keby sme sa ale držali iba otázky,tak by odpoveď na tej istej úrovni bola----čokolvek !
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď áno, aká otázka, taká odpoveď.
Ja mám na Tourane takmer 240 tis.km, sem-tam som mu aj dosť nakladal, pred 2 týždňami som menil zadné pružiny, obe sa zlomili, ale inak je podvozok vpredu aj vzadu tichý, bez znateľných vôlí.
Preto si aj myslím, že ak niečo zrazu začalo búchať, tak to skôr bude jednotlivá havária niečoho.
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Tak doplnim ze auto ma 240tisic a neviem co tam bolo menene leno ho mam tak rok.ale co ppzeral chalan pred pol rokom tak ze tlmice su uz nove.diky za odpovede.dam to niekam kuknut a dufam ze toho na vymenu nebude moc.a tie zlomene pruziny ste jako zistili.podla nejakeho zvuku ci?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz napísal:No veď áno, aká otázka, taká odpoveď.
Ja mám na Tourane takmer 240 tis.km, sem-tam som mu aj dosť nakladal, pred 2 týždňami som menil zadné pružiny, obe sa zlomili, ale inak je podvozok vpredu aj vzadu tichý, bez znateľných vôlí.
Preto si aj myslím, že ak niečo zrazu začalo búchať, tak to skôr bude jednotlivá havária niečoho.

Vylietané silenty robia auto velmi plávajúce,nestabilné,akoby bol aj vzadu jeden šofér čo si robí čo sa mu chce.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď áno, chvalabohu zatiaľ u mňa vyzerá všetko OK, no samozrejme keď to bude treba, nepomôžem si.
Ale zase musím pochváliť, nech si odporcovia grupy hovoria čo chcú, zatiaľ na žiadnom z áut čo som jazdil podvozok tak dobre nedržal.

No a tie zlomené pružiny som poznal podľa toho, že zrazu som výfukom chytal všetko čo trčalo nad cestou a o čom som predtým nevedel, napríklad aj prah na vjazde do garáže.
Ono boli ulomené iba konce pružín, ale stačilo to aby auto bolo iba podmienečne používateľné.
matocihi
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03.11.2010 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matocihi »

Aha....no ja zatial nechytam nic tak to bude nieco ine bud ticky stabylizatoru alebo nejaky silenblok.viem ze to sem nepatry ale mas dsg?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tyčky stabilizátoru to asi nebudú, keď si písal že kovový zvuk. To ale od počítača nezistíme že kde je chyba, choď pokiaľ možno do servisu kde majú pohyblivé plošiny pod kolesami, tie zaručene zistia všetky vôle v podvozku čo tam máš.
Ja mám obyčajnú mechan. prevodovku a pohon CNG, teraz mi VW zadarmo vymenil plynové nádrže, takže vyzierá to že to auto doderiem až do úplného konca, ešte nejakých 9-10 rokov, ak dožijem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných