VW Touran - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

VW Touran - brzdy

Príspevok od používateľa lacinak »

Ludkovia poradte vw touran 2.0 tdi r.2014 menene koplet brzdy ale komplet a 5x kotuce max 1000km kotuce krive a od roznych vyrobcou co nieje menene su truky a inac vsetko vsetko vsetko este al pneu nove uz neviem co dat aby to nechvelo
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

V prvom rade nového mechanika, až potom nové kotúče.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi naozaj nebude niečo v poriadku, keď u štvorročného auta boli vymenené brzdy a problém nezmizol.
Ja mam na 10 ročnom tourane pri 250 tis.km zatiaľ len druhé kotúče aj platničky.
A ten mechanik možno má úchylkomer, ale potreboval by odchýlkomer.
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

Mechanik ja fakt na urovni prve bolo ze sa menili loziska aj naboje ci ako sa to vola tak sa menilo vnutro v brdicoch tie valceky dosky kotuce aj pneu som kupil nove co tam ostava uz len trubky aj ten merak ma to bolo ako prve premerane
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Z vlastnej praxe mozem potvrdit ze podobne pripady sa stavaju, dokonca som zazil pripad kedy sa urobila komplet naprava vratane riadenia, hadzavost = 0.01mm a aj tak po 10-15 000 km kotuce KO.
ATE, Textar, Brembo vsetko krive, nakoniec TRW (najlacnejsie) a odvtedy bolo dobre. Sofer tiez OK, nakolko to bol profesional ktory mal uz za sebou nejaky ten milion a auto bolo jeho.
V druhom podobnom pripade sa dali original kotuce a problem sa vyriesil.
Dovolim si tvrdit ze minimalne 50% problemu je kvalita materialu zvysok kvalita montaze.
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

Taktiez je moje auto a tiez som profesional na brzdy na zaciatku opatrne ziadne prudke brzdenie viem ako aspon si myslim nie jedni som uz zabrzdil a bolo v poho no teraz cisti problem takze uvazujem nad oreginalmi len je problem kupit prvovyrobu alebo presnejsie nemozne
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Typická choroba VW koncernových bŕzd. Tiež som s tým svojho času podobne zápasil na O2 a v mojom prípade nakoniec pomohlo vymeniť pryžové púzdra vodítok strmeňov. Vymenil som to pre istotu aj s vodítkami a bol pokoj. Skús, tie púzdra s vodítkami stoja len zopár drobných, následne nechaj zrovnať jednu sadu kotúčov z tých čo si už nakúpil a malo by to fungovať.
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

No tie puzdra boli menene pri 2hom pokriveni tak aj to UZ Sme skusali
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

erik a stretol si sa s tym aj inde ako u koncertu ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Skontrolujte pryžové púzdra uloženia ramien - silentbloky ramien, tieto som menil tiež, predné aj zadné.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a urcite su krive kotuce? Ak hej, treba ist za tym, ako sa mohli pokrivit. Trochu neverim tomu, ze niekto fakt menit 5krat kotuce po par tisic km.
By som hodil kolesa do luftu a pozeral, co je vlastne krive a co tam hadze.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Hej typicka choroba vw ale z casu g4, octavia1... teraz mozno nejaka zaludna zrada .možno by stalo za pokus prezriet brzdove hadicky, voditka strmene pises ze s valcekom vymenene ale kontrola opat. Kontrola olozeni ramien. Dotiahnutia polosi a aj kontrola poloosi.netrase pri rozbiehani a jazde?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

- ze najaky eshop preklada ako preklada nemusime vsetci opakovat hluposti. Je to odchylkomer.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

jazykove okienko:
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik ... 3%BAchylka

cize uchylka/uchylkomer je (prekvapivo) tiez spravne
lacinak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2010 17:08
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinak »

No menene su aj ramena tlmice ulozenia tlmica aj polosi aj klby je to sucast poloos cca 30tisic aj puzdra v strmenoch jedine co tam moze ze je ten strmen co je tam piestik neako uz volni aj ked sa dali nove tak po sviatkoch davam komplet nove brzdice a zasa kotuce aj dosky samozrejme lebo tam uz vazne niet co menit a co sme spozorovali skoro rovnako je jeden pas do modra na vsetkych kotucoch takze som zvedavi ci to bude to ak nie tak neviem predam a basta

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných