VW Touran 1.9 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Oco13 a ked sa niekde oplieska chlapec,alebo niekto pleskne donho,tiez budu nanho lacne diely?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapec už urobil budku do role a bolo to s Citroenom AX , vystúpil bez škrabanca.
[img]https://i.postimg.cc/8sB1pDT0/P270315-08-53.jpg [/img]
A vieš čo hovoril vajda , keď horela cigánska osada? Ženy zachraňujte - deti budú :40bd:
A ja hovorím normálne je nebúrať - kto sa zabije v aute tak ten by rovnako umrel aj v posteli. Hovorí sa tomu aj OSUD. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24981
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že slováci sú tak špeciálny národ,že vedla každého fóra by malo existovať antifórum pre múdrych.Tým myslím tých,ktorý vedia všetko s čím sa nieže profesne nestýkajú,ale ani nečuchli k veci.Poznajú všetky negatíva kedže internet poskytuje nekonečno informácií.A chválenie čohokoľvek je zhruba stopový prvok z kritiky,takže dočítať sa iné než nadávky na to a ono je takmer nemožné.Pritom každý jeden prípad je sakra špecifický,a min v 90 % sú si za problémy zodpovedný majiteľia tým že nemajú pokryté výdaje na údržbu alebo kým to ide,neriešia nič. Dielne sú kapitoľa sama o sebe,a táto kozmická kombinácia veľa chváli neposkytne.

Kolkokrát som to napísal.Píšte v dobrom o dobrom,je jedno či benzín či diesel,poradte,pomôžte,pochválte ...čo vám hergot bráni niekomu dať dobrú radu ktorú viete aj podložiť
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 08.03.2019 16:39, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

@mastik29, si tu dosť dlho na to, aby si vedel, že o TDI sa nediskutuje, to je proste nadpozemská kvalita, nič lepšie nebolo a už ani nebude. A keď ti to napíše mhlavaty tak sa už vôbec neopovažuj nič negatívne napísať, lebo síce to v pravidlách nie je, ale kartu za to dostať môžeš.

By ma zaujímalo v čom sú majitelia starých rotačiek alebo niektorých 1,9 TDI PD iní, keď im motor vydržal a hentým nešťastníkom nie. Ale tak keď mhlavaty povie, že je to majiteľom tak je to tak a hotovo, on s tým robí a my vieme howno...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rada vyhni sa potenciálne problémovému motoru nie je dobrá rada?! Aha, ty máš patent už aj na to čo je dobrá rada a čo nie, tak potom sorry, zasa na dlho držím hubu...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:v 90 % sú si za problémy zodpovedný majiteľia tým že nemajú pokryté výdaje na údržbu alebo kým to ide,neriešia nič.
Cico - pod toto sa aj podpíšem - 30 rokov robím s luďmi (lebo musím),a teda o tomto som diskutoval hádam aj s tisíckami ludí.Nikto pri kúpe auta nepočíta so servisom.Po druhé možno aj polovica aut je vo vlastníctve žien , ktoré o potrebe nejakého servisu ani len netušia. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobre a? Preto je zle radiť neznalému radšej sa vyhnúť takému motoru, ktorý má viac vrodených predispozícii ako iné?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je to zle, lenže to potom vlastne všetky motory od určitého roku výroby (alebo skôr od určitej Euro normy) majú takéto preddispozície. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, niektoré viac, niektoré menej. Lenže hentie ich mali už o x rokov skôr a nie kvôli emisiám. Lebo skrutky ojnice alebo deb.ilná hriadeľka náhonu olejového čerpadla nemá s emisnou normou nič spoločné.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Milana si vazim, ale toto je diskusne forum a toto je diskusia, nie hadka.
Avsak v tomto pripade mi nedalo oponovat a spomenut aj dost zasadny problem, ktory moze nastat. A nik nedokaze presne povedat, ze tento, ci tamten s tym problem nebude mat. Bolo to u "novych" a aj u aut z druhej ruky s uz mnnozstvom km. Na toto ziadna udrzba vplyv nemala, ani sposob, styl jazdy.

Kedyze je rec o 1.9 TDi AWX, tak drzim hubu a tisko sucham nohami. To bol podla mna dobry PD motor.
Mozno prave koli tomu, ze este neovplyval tymi inovaciami a optimalizaciou, co koncern nadelil inde.
Avsak dnes uz su to skor historicke skvosty a restaurovat nieco take bude nie lacne, obzvlast ak by sa malo robit auto, ako celok.
Otazka, ci by nieco take malo vyznam, kedze je tu nova doba zakazov, regulacii, obmedzeni a poplatkov a da sa predpokladat dalsia gradacia.

Jeden mechanik to zhodnotil celkom vystizne:
"Pravda je že na každým šprochu pravdy trochu, ale před rokem bývalý kolega koupil OII, protože si přečetl na netu spoustu recenzí že 1,9 je nejlepší varianta do tohodle auta. V hospodě to řešili každou sobotu asi rok s místními odborníky,všichni slyšeli o nějakých problémech s dvoulitry,čím víc se o tom bavili, tím víc ho utvrdili ve výběru 1.9.
Tak si koupil za každou cenu 1.9. Fakt krásný aut, jako nový ale BLS a sere se mu na tom pořád něco. Při 150tis ometená vačka,neustálý problémy s DPF,turbo KO a nakonec padnul motor celej. Vím že to je 2007 a BLS, víc podrobností o těch problémech nevím, jestli motor padnul kvůli turbu,nebo ojnici, ale jeho vysněný auto ho pěkně sere.
Možná měl smůlu na kus, možná kdyby mu všichni v hospodě a na netu furt nemleli do hlavy že 1.9 je nejlepší volba, to mohlo být jinak. Ale kdyby se poradil se mnou, určitě bych mu vymluvil PD s DPF a půlku problémů by měl vyřešenou.."
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Zase sa to tu zvrhlo. Toto je asi najrozhádanejšie fórum, ktoré poznám.

Ja mám 1.9 TDI bxe z roku 2007, ten motor do momentu, kedy som ho kúpil, mal len raz menené rozvody pri 108000km. Ja som ho kúpil pri 203000km. Za 11 rokov nebolo robené s motorom absolútne nič. Servisné intervaly klasicky každých 30 000 km a dokonca aj na diagnostike bolo auto prvý krát a aj naposledy vtedy, kedy bolo vyrobené. Pán Hlavatý spravil veľký servis v decembri a odvtedy je ten motor ako nový.

Nechápem, čo je nepochopiteľné na tom, že spomedzi veĺkej väčšiny motorov je 1.9 TDI PD v pomere údržba/výkon asi najlepší. Jazdím veľa km denne, plyn zrovna nehladkám, nechcem byť ani o sekundu dlhšie na ceste, ako je nutné. Nehovoriac o tom, že tu na severe je trošičku iný vietor, ako na SK. A furt je spotreba pod 6.

Ale dám vám dobrú radu - ak niekto dováža autá, tak dieslové si NIKDY nedajte doviezť z Dánska. Je tu najdrahší servis na svete, každý šetrí, aby nemusel do servisu a stav tých áut aj tak vyzerá. Aj na aute, ktoré 7x bolo ošetrené proti hrdzi za 20 rokov, som videl hrdzu...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

gnagy napísal:Nechápem, čo je nepochopiteľné na tom, že spomedzi veĺkej väčšiny motorov je 1.9 TDI PD v pomere údržba/výkon asi najlepší.
Keď to napíše mhlavaty, ktorý s nimi a žiadnymi inými robí, tak sa to dá ešte s privretými všetkými očami pochopiť. Ale keď to napíše užívateľ, ktorý vlastnil jedno jediné také auto tak je to už na zamyslenie. Čítal si niekedy niečo o motoroch JTD alebo HDI? Asi nie, lebo hento by si nemohol napísať! Ak, tak o niektorom konkrétnom kóde motora z tých mnohých TDI, ale určite nie paušálne o všetkých!

A zvrháva sa to tu preto lebo niekto si furt melie to svoje o svätých TDI a nechce vidieť/počuť o nich nič negatívne aj keby to mala byť 100x pravda.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

No, je zaujímavé, že ty vieš presne, koľko takých áut som mal, alebo nemal a čo som čítal, alebo nie. Síce neviem, kde berieš tú istotu, ale nemáš pravdu ani v jednom.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Je úplne fuk či jedno alebo päť, stále je to irelevantné množstvo! Skrutky alebo hriadeľka na TDI sú jednoducho fakt rovnako ako sitku na hadici turba pri 1,6 HDI a pod. Kto toto nechce vidieť nemá zmysel sa s ním ďalej baviť. Pre bežného človeka, ktorý o motoroch nevie nič a nemá známeho DOBRÉHO mechanika, je jednoducho lepšie sa niektorým motorom rovno vyhnúť ako sa spoliehať na šťastie, že jemu sa ten problém vyhne.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.9 TDi

Príspevok od používateľa gnagy »

visior napísal:Dobrý večer. Mám záujem kúpiť auto Volkswagen Touran 1.9 TDI 77kW ročník 2007 a vyššie. Moje otázky sú: 1. Aký motor kúpiť s akým kódom
2. Ako ste s autom spokojný čo sa týka spoľahlivosti motora
3. Rady a tipy pri kúpe

Auto budem používať na rodinné účely, výlety.
Vďaka za každú radu. :300f:
Toto je autorov príspevok, ktorým začal tému. Pán Hlavatý odpovedal na otázky a vy ste sa doňho obuli, že prečo vychvaľuje TDI? Však si trošku vstúpte do svedomia.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných