VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Dobrý deň, sú tu majitelia vozidiel 1.6 tdi 77kw ? Akú má životnosť tento motor? Zaujímam sa o vozidlo VW Touran 1.6 hdi CAYC kód motora km do 200 tis. Hľadám rodinné auto dvaja dospelý, dve deti. Aké má prevádzkové náklady tento motor? Čo treba meniť tzv. preventívne? Ďakujem za odpoveď.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pokial viem, tak 1.6 TDi bolo viac verzii, ktoré sa dosť výrazne odlišujú.
Z mojej skúsenosti s typom myslím clha alebo tak nejako, tak na všetkých odíde vodné čerpadlo. Výmena rozvodov je 210 000 km ale toľko sa nedožije.
Takže ideálne vymeniť skôr rozvody a aj s vodným čerpadlom.

Ďalší problém je egr. Tam asi záleží na štýle jazdy. Mne sa nepokazilo.

Ďalší problém je zlá chladiaca kvapalina od výroby.

Potrebné preventívne vymeniť inak odpáli celý chladiaci okruh.

Dá sa to vygooglit, Vaculík to dosť obsiahlo rozobrral v nejakom svete motorov.

Inak v pohode. :-)

Na dnešnú dobu už zaostalé riešenie kupovať diesel, ale možno na to máš nejaký dôvod.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa miroslav114 »

K motoru sa nevyjadrim ,pri mojom štýle jazdy bol užraty , 7,5-8 l mal som to požičané 10 dní na dovolenke , nepohodlné , vzadu len pre malé deti , síce 3 sedačky ale úzke a nepohodlné . Ak máš len 2 deti tak si vyber niečo iné a nie s delenímy zadnými sedačkami . Kufor bol veľký musím uznať ale nič iné ma na ňom nezaujalo. Berte to ako môj osobný názor
lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Ďakujem za odpoveď, tak sa teda opytam čo mi poradíte, aké mpv benzínové rv kľudne od 2008 do 2010 najlepšie vhodné na LPG, je ten turan tak finančné nákladný na opravy ako egr vodná pumpa?
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Načo veľkú krabicu, keď ste štyria??
Ja viem, každý máme iné nároky na auto, ja som zasa skôr na menšie autá, ale motor musí byť poriadny. Dvaja s jedným dieťaťom sme si v pohode vystačili s BMW E30, čož bola stará malá trojka. Naozaj malá, nie ako tie kravy veľké dnes. S dvomi deťmi sme si úplne v pohode vystačili s BMW E34, čo bola stará päťka. Už síce väčšia, ale rozmerovo ako dnešné trojky. Nikdy nám to auto nebolo malé, ani na kočík, ani na dovolenku. A to mi ešte hodnú časť kufra zabrala 80 litrová valcová nádrž na LPG :d :D

Nechápem tú posadnutosť "rodinnými MPV", lebo "však rodina". Dnes už aj malé auto je väčšie, ako pred 30 rokmi akékoľvek auto strednej triedy. Argument, že "rodina potrebuje veľkú krabicu" je podľa mňa tak mimo, ako keď niekto povie "ja chcem malý motor, lebo tie málo žerú". A potom sa čuduje, že mu nejaká 1,8 nejde pod 9 litrov, za ktoré by mu možno jazdil aj trojliter. A s dvojnásobným výkonom a dlhšou životnosťou...

Je to samozrejme na tebe, ale podľa mňa si veľkou krabicou len zbytočne obmedzuješ výber auta. Než MPV, tak to už radšej kombík, keď musíš mať veľa miesta. Určite je použiteľnejší a v poslednej dobe sú na predaj za lacný peniaz, lebo rýchlo padajú na cene.
Lebo okrem Nemcov kombíky nikto nechce :d :D
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lucaso1180 napísal: 16.08.2023 14:51 Ďakujem za odpoveď, tak sa teda opytam čo mi poradíte, aké mpv benzínové rv kľudne od 2008 do 2010 najlepšie vhodné na LPG, je ten turan tak finančné nákladný na opravy ako egr vodná pumpa?
Chalanisko vyššie ti vymenoval kopec problémov s tým autom spojených, ale zanovito stále trváš na Folcgagene.... Máš masochistické sklony? Mohol by som zvysoka okakať auto, ktoré má niekoľko tzv. "bežných závad". Nie, nijaká závada nie je "bežná". Tento stupídny pojem zaviedli majitelia francúzských áut a zbožňovaného "koncernu".

Tu nejde len o náklady, ide aj o princíp - čo budeš robiť, ak ti 1000 km od domu prdne vodná pumpa na aute, v ktorom máš celú rodinu?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa pedro727 »

vykopanafosilia napísal: 16.08.2023 18:16 Nechápem tú posadnutosť "rodinnými MPV", lebo "však rodina". Dnes už aj malé auto je väčšie, ako pred 30 rokmi akékoľvek auto strednej triedy. Argument, že "rodina potrebuje veľkú krabicu" je podľa mňa tak mimo, ako keď niekto povie "ja chcem malý motor, lebo tie málo žerú". A potom sa čuduje, že mu nejaká 1,8 nejde pod 9 litrov, za ktoré by mu možno jazdil aj trojliter. A s dvojnásobným výkonom a dlhšou životnosťou...
Podľa mňa si MPV nikdy nemal a preto to nemôžeš ani pochopiť, ja som si jedno teraz doprial a stále nemôžem pochopiť že načo som čakal doteraz. Dôvody ktoré sú podľa teba mimo sú odôvodnené a overené no tlak SUV ich prevalcoval. Preklopím to na seba že prečo MPV, začnem tým že mať 2m a 100kg nie je pri výbere áut výhoda, jednoducho z auta nevidím a z mnohých ani pri sedačke v najnižšej polohe(odhliadnuc od toho že si potom sadáš ako do šerbla na zemi) a to z dôvodu že majú moc klopené čelné okno.Ďalej je to priestor (pre vodiča a posádku)+ variabilita interiéru (posúvanie aj zadných sedadiel) a výhľad z auta ktorý ti žiadny kombík neponúkne,vyšší posed a samostatné sedadlá vzadu a nie trestná lavica v strede, batožinový priestor dajme tomu +- rovnaký keď by som porovnával nejakých maxi objemových v triede kombi.
Kto má decká a občas vezie aj niekoho kvázi navyše,a má dom kde je stále niečo treba vláčiť a ide sem tam na výlet či dovču tak to určite ocení.
Alebo možno posledný dôvod,lebo sa mu jednoducho páči.
Takže ako sa vraví ,jednému čierna a druhému blondína :hero:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na úsmev od ucha k uchu stačí u Tourana zmeniť motorizáciu na 1,9 Tdi tiež 77 kW.Výdržový,spoľahlivý,servisne príjemný (ľahko sa opravuje) dobrá spotreba,stačí vybrať BXE motor bez DPF a môže sa chechtať svetu.Ak ešte nájde auto z integrovanými zad.sedačkami čo je variabilná detská a riadna sedačka v jednom,a teda nepotrebuje nič z deťmi riešiť,nemá to chybu.Ani malé ani veľké,neskutočne vydarené autíčko.Nájsť opatrovaný kus a to sa nedá ľutovať aj keby ho kúpil pri väčších km.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa fzubaty »

Jo jo, úsmev. Ale až po 1500 eurovej investícií do motora. Vačka, gumičky, šróbiky, tesnenia, ložiská a zase šróbiky.
lucaso1180
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.10.2022 10:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa lucaso1180 »

Touran 1.9tdi dobrý kus nájsť u nás je takmer nemožné, buď sú hrdzavé alebo nejaký dovoz. pozeral som aj mondeo combi mk4 2.3 alebo 2.5 benzín ale skor z poľská nakoľko u nás nie su.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa wilz »

vykopanafosilia napísal: 16.08.2023 18:16 Nechápem tú posadnutosť "rodinnými MPV", lebo "však rodina".

Je to samozrejme na tebe, ale podľa mňa si veľkou krabicou len zbytočne obmedzuješ výber auta. Než MPV, tak to už radšej kombík, keď musíš mať veľa miesta. Určite je použiteľnejší a v poslednej dobe sú na predaj za lacný peniaz, lebo rýchlo padajú na cene.
No teda trocha sa divím takýmto výrokom, nie tak dávno sa mi zdalo že máš celkom normálne názory.
Mám Touran už 15 rokov, toľko som žiadne iné auto nemal, som s ním spokojný, myslím že to je naozaj vydarené auto, aj keď samozrejme ako aj iné autá má niektoré svoje nedostatky, ale pozitíva určite prevažujú.
Ma aj dobré jazdné vlastnosti, veľký kufor, ani po 1000 km jazde som nebol extrémne vyčerpaný.
Nevyjadrujem sa k motoru, ja mám CNG, to už je dnes rarita, ale nekonečné množstvo motorov všetkých značiek malo rôzne problémy, nech už si človek vyberá hocijaké auto, treba si pozisťovať potencialne problémy a podľa toho sa zariadiť.
Nad tvrdením že kedysi som celú rodinu odviezol v malom aute a som tu živý a zdravý, sa možno len pousmiať. A nerozumiem že v čom je kombík použiteľnejší ako MPV ? nie je to náhodou naopak ?

Zastávam názor že keď už teda živím auto a vláčim za svojím zadkom kopu plechov, tak prirodzene považujem len za výhodu, keď si odveziem všetko čo potrebujem a nemusím pri väčších kusoch zháňať inú dopravu. Mal som aj kombíky, ale karoséria typu MPV mi pripadá najpraktickejšia, pri rovnakom alebo menšom pôdoryse ako kombi, môžem odviezť v prípade potreby viac.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zohnať pekný kus je možné,ale nič nepadá z neba bez vlastného úsilia.V krásnom stave sú,a zohnať sa dajú.To sú také detské reči...po 1500 e.- investícii do motora. Investícia takého rozsahu je u tohoto motora veľká investícia ktorá už znamená pre motor akýsi nový level života.Ten sa počíta kilometrami zo šesťmiestnym číslom.
Pokiaľ sa niekomu 1000-1500 eurí zdá niekomu neakceptovateľný výdaj v prospech takého prebehu km,môže sa mu vyhnúť kúpou novšej generácie kde hravo získa bonus 4500 eurí a viac ešte pred dosiahnutím prvej stovky tisíc km.Takže tie zjednodušené jednovetové detské rečičky si treba odpustiť.Ďalšia vec nad ktorou sa treba zamyslieť je fungovanie opravárenstva,ktoré ešte dnes keď už rotačky padajú do zabudnutia ich stále nezvládlo.PD o ktorých je tu reč už vôbec nie.A je tu už nejaký ten rok posledná generácia CR...to je už úplné sci fi.Keď mu ešte naložíme DPF prípadne aj AdBlue tak sme po uši v problémoch.Až takých že vďaka "dobrému" chýru si to majiteľia nových aut nechávajú odstraňovať.Oni nech sa podelia z výdavkami,aké tisíce nechali a za čo.Nechvália sa,to sa dá pochopiť,ja im bonzáka robiť nebudem.Sú to ozaj veľké položky pri ktorých nejaká zmienka o 1500 výdajoch je vlastne rozprávka pre radosť.Ani ak opustíme rajón grupy sa neocitneme v lepších číslach.Že sa tu prakticky neobjavia poznatky o Honde,ani Hyundai či Kii,PSA Opla Forda atd,je dané hneď dvoma vecami.Čakať pomoc od fóra je zúfalstvo a nariekať nad už vyplieskamými peniazmi je nahrávka na smeč všetkým čo im radi vysvetlia čo urobili zle,počnúc založením témy.Ale vždy platilo a bude v priestore netu...najtvrdšie rozdávajú svoje múdrosti ľudia ktorý "iba" konštatujú.Bez zdôvodnenia,vysvetlenia prečo začo,atd. len poznámky do pľacu,proste maximálna objektivita

Aj som zabudol...reakcia na wilza
Mám v podstate ten samý názor.Život prináša nie iba výlety.Prinesie aj potreby a tie vie auto typu MPV značne lepšie vykonať.Vie to byť doslova dievča na cestu na pole aj do divadla.na všetko čo život ako potrebu prinesie.Pokiaľ sa ešte majiteľ aj stará aspoň v rozsahu možného,samozrejme sa vytešuje dlho.Jeden maličký príklad z nedávnej minulosti.Akosi majitelia zabudnú že v podstieračovom priestore sa rokmi zbiera šialenstvo z lístia prachu atd a vec dôjde na výpadok stieračov.Ibaže hoplá..dva samostatné riadené motorčeky sú pálka.Proste zahnilo.Inému zatopilo elektroniku rj inému v spoji plechov zateká do kabíny a vytopí elektriku tam pod zadkom vodiča...to sú veci,ktoré sa nemusia stať nikdy.Spodok blatníka pri prahu odhniť vonkoncom nemusí,pozrieť stav prahu po idiotovi pneuservisu a ošetriť jeho šlendriánsku prácu...na to netreba VŠ vzdelanie.A takých vecí má každé jedno auto dostatok.Ak o tom neviete,je to tým že osožné a dobré veci si ľudia nezdielajú,nikoho nezaujímajú ako tie zlé,šokojúce,zlomyselné atd.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zadávateľ sa pýta na motor CAYC ,pre Touran je už asi rozhodnutý,takže moje skúsenosti s týmto motorom sú nasledovné,mám dvoch kamarátov ,jeden z nich má Golf 6 a druhý vw Polo
s týmto samým motorom,podĺa nich je tento motor čistá katastrofa ,napchali do nich kopu peňazí,najväčšia sranda je tam zle prístupný egr ventil ,ktorý sa zvykne pokašlať,demontuje spodkom a to je ďalšia komplikácia,takže po kúpe s 200Tkm,čakaj bežné kolečko ,EGR,rozvody ,vstreky,dvojhmota,príp.turbo,všetko to závisý od predch.majiteľa..,takže za mňa nie..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ sa rozhodne pre CAYC tak je vysoká pravdepodobnosť že sa s tým všetkým stretne.No lenže...prečo by si mal vybrať práve to kde je v jednom kuse v "očakávaní" nejakého prieseru
Koľko ľudí týchto variácií na nepodarok roka by brali výdaje na úrovni 1000-1500 e.- za velký servis (varianty 1,9 Tdi ´bez DPF) aby sa mohli škeriť na svet spokojne ďalšie stotisíce km.Tie 77kW verzie 1,9 -tok sú maximálne zastúpené a absolutná väčšina z nich je upravovaná na vyž.výkon čo tomu motoru sedí bez újmy na životnosti.Ak mu niečo škodí,je to majiteľ a ženy čo krute podtáčajú motor v max miere
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1.6 tdi , 77 kw CAYC

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Milanko , skús porovnať zadné sedačky Tourana a tvojho voyagera , voy je ako fotelka ,s laktovkami áno voy je väčšie auto o niečo ale v tour sú úzke a hovadsky nepohodlné kvôli tomu serem na to že je to 1,9 smrad neskutočne nepohodlné auto pre mna , no možno že sa roky vyvážam aj na fr autách a moje kríže a zadok si zvykli na pohodlie , tour má jedinú výhodu a to široký veľký kufor a pre mňa nič iné , ber to len ako môj osobný názor , v 2017 som stým bol vo Frankfurte a spotreba pri mojej jazde 8 a niečo , urobil som stým cca 6 tisíc km . Pred dvomi týždňami som sa vrátil z dovolenky z Bulharska kde som mal požičaný novší 1.6 TDI a tiež žiadna výhra na pohodlie . Ale ako píšem jednotlivec , skúsenosti s týmto vozom a ber ako názor jednotlivca s mesačným nájazdom na súkromnom aute okolo 9 tisíc km

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných