VW Touran 1.9tdi 77kw - trasenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco321
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:46
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.9tdi 77kw - trasenie

Príspevok od používateľa laco321 »

Caute.Mam VW.Touran 1.9tdi m6,trasie mi motor a pri jazde trha a samo zrychluje a spomaluje.Menil som vstreky,turbo,spojku a zotrvacnik,rozvody,a bez zmeny.Zacalo to jemnym trasenim a postupne sa to zhorsuje.Uz neviem co stym
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymenit este prevodovku, rozhodne druhykrat vymenit vstreky (co ked tie prve vymenene nie su dobre ?) a urcite zadnu napravu. Nezaskodilo by aj karbobruskou odpalit zadnu polku vozu, rez musis viest hned za prednymi sedackami, a navarit z nejakeho ineho Tourana.

Ked nasledne bude triast tomu druhemu, tak potom vies ze si mal chybu ty a uz mu nezdvihaj telefon lebo bude chciet tu jeho polovicku vratit ; ak bude stale triast tebe, tak mu tu jeho polovicku mozes vratit naspat lebo ti nepomohla.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nikde si s tym nevedia rady, a teraz tu na nejakom fore ziadat o riesenie, ked tu nik nema ziaden vnem o probleme, ziadne hodnoty z diagnostiky, proste nic, len chaby opis problemu a nieco o dakej vymene nejakych dielov...

mp3turbo :hero:
Si to vystihol.

Lozisko kolesa sa nahodou nemenilo?
Naposledy upravil/-a mastik29 v 05.10.2019 20:45, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Natlačil si do toho celkom pekné peniaze,je načase sa opýtať čo ďalej.Chcelo to sa ohlásiť pri tom počiatku trasenia,mohol si mať bohatšie Vianoce.Aké sú tam km ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ake su tam km?
200-300 000 bolo v Nemcoch, potom este tie Slovenske za 10 rokov :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom by žiaden problém nebol,km (skutočné) je dôležité vedieť pretože u týchto motorov je to vzťah a km ako u ľudí mená v kalendári.Povedz mi deň a mesiac a ja ti poviem či si Karol alebo Jozef.U tohoto mi povedz skutočné km a poviem ti čo môžeš čakať a čo budeš garantovane robiť.Preto je znalosť km a už urobených úkonov nutnosť č.1
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podme veštiť : ja si ako prvy tipnem prehrdzaveny intercooler. Masina kratkodobo straca vykon na co zareaguje riadiaca jednotka - to by bolo ze auto samo spomaluje a zrychluje. Spomaluje preto lebo nie su splnene parametre ktore dieslovy system ocakava (vaha vzduchu), zrychluje preto lebo "dorovna" povodnu rychlost.

Aaaale vlastne hrdzavy intercooler je moc zlozita a draha vec, tak dam popraskanu hadicu z turba do sania, co stoji dvacku. Tak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veštenia sa nezúčastním,zhruba mám predstavu čo sa tam deje,alebo presnejšie...čo je schopné ten priebeh spôsobiť,počkajme si na viac info.Tento motor je jediný pre ktorý platí to čo pre žiadny iný,a neplatí to čo platí všeobecne.Preto je výborne čitateľný,treba len dať dostupné (lahko dostupné) informácie a dá sa ísť prakticky na istotu.Bez nich ozaj iba veštba
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Keby vedel skutocne km, tak by nemenil vstreky,turbo,spojku a zotrvacnik,rozvody...
Ak bolo potrebne tie veci menit, tak to ma 400+.
Lenze ak uz predtym boli veci menene za pouzivane,zrovna tak ako asi aj v tomto pripade, tak tazko aj hadat.
Ale zaujimave, ze vstreky po vymene a ani slovo o sachtach, zrovna tak, ze preco sa menilo turbo (nove asi zas nebolo). Vymena rozvodov koli trhaniu pri jazde? Takze nedavna kupa...
Jeho mechanik bude coskoro milionarom :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozvody sú ok,príde ich čas.Dvojhmota tiež môže začať klepotať už po 200 tis ak jazdí šanovlivo žena či šetrílek a neustále zrychluje z podotáčok.Turbína je aj v 2019 vec ktorú vymenia a problém je mimo nej,vstreky...problematika na samostatnú kapitolu.Takže kľudne tam môže byť odometrových 240 tis. Čo som si už všimol,pri kúpe ľudia predávajúcemu rozprávkárovi zhltnú často všetko aj z navijákom,ako má auto z málo km už vymenené XY vecí.Ani ich nenapadne že je neprimerane skoro,berú to ako plus čo všetko tam už vymenené je.Že buď je klamstvo jedno alebo sú klamstvom km,nad tým ozaj iba výnimočne nieto premýšla že od auta kde je velký nesúlad treba ísť preč.Na nejakom jogurte hodinu študujú malinké písmenká aby nekúpili zle,ale za niekoľko tisíc pokojne kúpia črep že sa rozum zastavuje a nechajú sa dobehnúť ako malé deti.Kúpa aut po starom pánovi čo chodil do kostola je už úplne k psychiatrovi,lebo (ak by to bola pravda) to sú úplne najviac zničené stroje,optický cukrík vie byť mínové pole.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Podľa mňa si tu niekto zase robí srandu. :342a:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to je nejake divne, najprv slabe trasenie, co sa zhorsuje a potom spomaluje a zrychluje same od seba...a vacsina tych vymenenych veci s tym ani teoreticky nema nic spolocne...ten majitel, alebo jeho mechanik je nejaky divny...
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

A kde je zakladateľ témy? Asi sa zľakol...
Navrhujem LOCK....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, mhlavaty a 15 neregistrovaných