VW Touran 1.8tsi - auto s 3x isofixom vzadu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.8tsi - auto s 3x isofixom vzadu

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím, chcel by som sa poradiť nie ja ale kamarat ma poprosil, nepozna tu fórum na tomto mieste. .. Hlada auto s 3x isofixom vzadu na detske autosedacky, mal by to byt benzin a automat, malý najazd km takze diesel urcite nie, jemu sa paci osobne touran s 1.8tsi a nasiel na nete za 25litrov s dsg, rok 2017 s cca 22000 kilometrami.. Ja som ho od tsi odradzal, este to nekupil skuste poradit ten isofix 3x vzadu nema vela aut,ja som mu ukazal c5 aircross v benzine ze su vzadu 3samostatne sedacky, cena cca do 35000eur, dakujem :2f93:
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Tu je pomerne rozsiahla tabilka, neexistuje ze si nevyberie.

https://www.uamk.cz/bezpecnost/13-besip ... vedle-sebe
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

co sa tyka Touranu z najazdom 22 tis. by problem nemal byt , vsetko zacina z najazdom okolo 100 tis. aspon zo skusenesti z okolia posledny tento motor v superbe do 160 tis. dvakrat zoztrhnuta retaz , a na posledy motor zral brutal olej caa liter na 700 km , auto dal spravit kolega do polska cena 1600 eur teraz naj. caa 3000 km od opravy zatial ok dalej sa uvidi , tak stohto dovodu by som sa bal nasledneho predaja ak kupujuci aj otom rozmysla
Georgeo87
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.06.2011 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgeo87 »

flyte napísal:Tu je pomerne rozsiahla tabilka, neexistuje ze si nevyberie.

https://www.uamk.cz/bezpecnost/13-besip ... vedle-sebe
Lenže veľký rozdiel je v tom umiestniť 3 sedačky s isofixom, keďže len väčšinou mpv majú Isofix aj na strednom sedadle v druhom rade! Hľadám auto do ktorého dám 3x Isofix sedačku vedľa seba, žiadnu nechcem pútať pásom, týmto.sa veľmi okreše výber aj z toho príspevku vyssie
Naposledy upravil/-a Georgeo87 v 31.12.2019 16:00, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tri decká v aute a ich dozor chce ešte aj šoférovať. ::: ::: :prison:
https://www.youtube.com/watch?v=tP19WuyY3IY
dobre si to pozri , čo sa ti može prihodiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco ako vies ze to bolo s 3 deckami v aute si vescec alebo to je natacane stej tvoj zhnitej filcky
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž viem lebo 33 rokov šoférujem a vychoval som práve tri deti. :4012:
A na tých videách nejde o to či tam boli alebo neboli deti ide o to že sa vodiči pre niečo (možno deti) nevenovali riadeniu. Riziko nehody s maloletým bez vlastného doprovodu rastie geometrickým radom.
Môžeš mať krpca akokolvek pripútaného, ak mu zabehne a začne sa dusiť pustíš volant a otočíš sa k nemu a .......
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

99 percent tvojich príspevkoch alebo odpovedí strieľajú vedľa terča a nemajú najmenšiu výpovednú situáciu to že jazdis na starej zhnitej vražde vieme všetci ako ako aj to že zbieras po ceste všetko len aby sa ti vrátilo cestovné ,len kde chodíš na tie príbehy o tých nových autách o ktorých rád rozdavas rozumy už nevie nik
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga teraz si zase trafil mimo terča ty - toto nebolo o autách ale o luďoch a 90% mojich príspevkov sa zase netýka aut, ale ludí. Bez ludí je totižto každé auto len kopu neživého železa. Ale keď si aj do dobrého auta sadne hlúpy človek tak nešťastie je hotové. Práve tento zadávatel si svojim nasmerovaním koleduje o velkú tragediu v rodine. Pretože zmrzačiť alebo zabiť si vlastné deti je najhoršie čo sa ti môže v živote stať.
Ano chápem ,že niekedy treba prepraviť aj tri deti v aute, ale nie vedla seba, bez možnosti zásahu ďalšieho dospelého.
Na jeho mieste by som hladal auto ktoré má vzadu dve sedačky a medzi nimi miesto pre dospelú osobu , tretie dieťa potom na sedadlo spolujazdca , kde naň tiež tá druhá osoba dočiahne.
Neexistuje prepravovať tri deti,len so šoférom to by som bral ako trestný čin - všeobecné ohrozenie.
A ešte rada, ak sa ti moje príspevky nepáčia - tak ich nečítaj. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Tato ty si cisty traged.
Uplne z nicoho si dokazal vykonstruovat taky scenar ze ani v holom ude by sa za to nemuseli hanbit :d :D
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Radšej nech kúpi nejakú rodinnú dodávku s posuvnými dverami ako Berlingo, v najvyššej výbave nové s benzínom a automatom za 20000€..

A zbytok nech deckám investuje na budúcnosť..
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

Budem hovoriť z vlastnej skúsenosti, tiež mám tri deti v rozpätí troch rokov(aj dvojičky), takže všetky naraz v autosedačkách a rovnaký problém som riešil aj ja.
Jednoznačne som chcel tri isofixy, ale podstatnejšie bolo, aby sa dozadu dostredu zmestila dospalá osoba (lebo dávať tri deti dozadu je naozaj blbosť. Vždy treba niekomu niečo podať.
Vyberal som z tých, čo majú vzadu tri samostatné sedadlá (lebo tie čo sú usporiadné inak, nemajú vzda medzi isofix úchytmi dostatočnú rozteč, teda sú bližšie pri sebe a teda vopchať sa medzi ne je vačší problém).
Nakoniec som skončil pri predošlej 5008 (MPV nie terajšie suv).
A som spokojný, variabilita je super, monitory v hlavových opierkach sú super, dokonca aj strešné okno vie dieťa niekedy upútať a zabaviť.
Rovnako je to určite aj v Tourane,Zafire,G-scénic,berlingo,S-maxe.
Ale porozmýšlal by som aj nad Sharan/alhambra(posuvné dvere sú naozaj super), Galaxy,Espace.
A to kvôli tretiemu radu sedadiel. Nie že by v tej prvej skupine neboli, ale využitelnejšie sú v tej druhej skupine. A ver tomu, že pri troch detoch, sa budú vyskytovať okolnosti, ked budeš potrebovať niekoho pribrať. Či už babku, dedka, stopára.. Ja som zobraj 5miestne a jediné čo lutujem že som nezobral 7m verziu, lebo v prípade že chceme ísť do zoo s babkou musíme ist zbytočne dvoma autami.
K tomu benzínu: veľmi na výber mať nebudeš. Buď 1,4 alebo 2,0 TSI od koncernu, Trojvalec 1,2 alebo 1,6 v novom P5008, 1,6 opel alebo renault..
Skôr by som sa ale zameral na tú využitelnosť..Ale zasa záleží, či sa naozaj budeš motať len po meste (lebo to pretrpíš aj to , ak sa budú celý čas biť a revať), alebo občas aj na dlhšiu trasu, kedy by si ocenil to čo som opisoval vyššie...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pravdepodobnost buracky je sice velmi mala ale ver ze by som aspon ja nedal deti a ani sam nechcel sediet par centimetrov od zadnych dveri ... v tretom rade
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pepsocar a 23 neregistrovaných