VW Touareg 3.0 V6 - občas neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

VW Touareg 3.0 V6 - občas neštartuje

Príspevok od používateľa milan209 »

Zdravím. VW Touareg 3.0 V6 165kW BKS motor naj.380.000. Občas sa stane či je motor studený alebo teply že pri štartovaní starter 4krat zatočí motorom a následne ukončí proces štartovania. Nenastartuje.
Pri opakovaných pokusoch to náhodné naštartuje trebars na 5, alebo 10 krát. Niekedy vôbec a baterka defacto je včudu. Po pripojení iného auta cez starovacie káble to chytí vždy.
Stalo sa že v jednom servise nechali zapaľovanie zapnuté a totálne vyšľahali bateriu.
Nemôže tento problém spôsobovať batéria pred svojím koncom?
Chybové hlásenia vypisuje sporadicky chyby snimac polohy vačky ( vymena nič nepomohla) a tuším snimac ovácie motora - ten sa nemenil.
Čo navrhujete? Kúpiť novu batériu? Môže to spôsobovať ona?
Na aute boli menené rozvody niekde pri 280k, auto nedymi, chodí normálne.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Po pripojení iného auta cez starovacie káble to chytí vždy.
Aky velky musi byt clovek genius, aby prisiel na to co je ine v pripade startovania BEZ a S pripojenym inym autom? :41c2:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kup novy akumulator.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ono ja som si myslel ze chyba je asi v akumulatore ale nechápem prečo sa to takto správa. A tiež netuším že keď má touareg slabú resp. zlu bateriu tak zatočí motorom len 4krat a potom prestane točiť. Ak teda je toto chovanie normálne.
Každopádne bateriu kupim.
Ďakujem.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Naozaj si spravil skusky na VP?
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

VP mi kamoš skopíroval na xeroxe a ja som si ho vo faxopy zalaminoval. Nebudem vyhadzovať 700e za vodičak.
Ale ďakujem za konštruktivne odpovede.
Doteraz som sa nestretol s autom ktoré by pri vodnej baterke hentak sa chovalo. Každé točilo pokial dom držal zapaľovanie. Resp. Megane točil do opätovného zmacnutia Štart tlačidla.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíš a zase ja čo sa stretávam, tak každé sa chová takto. :4012:
Teda pardon, Felicia a Favorit tie točia kým vládzu. Favorita sme s 240Ah baterkou na mieste spolujazdca presúvali po dvore pomocou štartéra.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Tak to asi preto lebo si sa stretol len s modernými autami ktorým vadí pomali aj zlé počasie a covid19.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čím novšie sedlám v robote, tým staršie vláčim domov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Milan dobru si udrel, silno pobavilo. Reakcie mohli byt trosku miernejsie, ale uz nam kuruje na lebeňe z toho tepla :)

Co ti chcem poradit : niektore Toaregy mali dve baterie, podobne ako cojaviem Pezoty 607. Tu druhu skoro nikto nikdy nemenil a potom zacali vsetky tie skazky o "francuzskej elektronike ktora zije vlastnym zivotom". Vsetky tie pribehy sa dali opravit vymenou sekundarnej baterie. Castokrat sa na baterkach nameralo 5 voltov, a to je jasne ze nemoze fungovat.

Neviem aky bol kluc, v ktorych modeloch sa pouzivala druha bateria a kde nie, v tych najsilnejsich motorizaciach myslim bola automaticky, v tvojej 3.0d neviem - ked mas nezavisle kurenie, zrejme mas aj druhu bateriu. Navodov na internete najdes kopec, davam do tvojej pozornosti... potom sa dalo aj nudzovo prepinat startovanie z jednej na druhu atd, ale to ti teraz nepomoze.

Tak, drzim palec. Pred kupou novej baterky by som ju dal normalne nabit na nabijacke, to rozhodne raz za X rokov nezaskodi, a ked mas moznost, vymenil by som z nejakeho ineho auta, zrejme toto neni jedina tvoja masina. Kludne aj slabsiu - mas stary voz bez inteligentneho nabijania a podobnych srand, takze nejake kodovanie atd, takze nejaku 100Ah mozes veselo vymenit za 82Ah.

Nabijat cim mensim prudom, uplne kludne 2A ak mas moznost.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ďakujem za radu. No ono ja som si všimol ze keď sa niekto pýta na xujovinu tak sa dočká aj zaujímavej odpovede ale kedze som tolerantný ( okrem lgbti, buzerantov a podobnej hávede ) tak je to pohoda.
Auto netuším či má ešte jednu. Idem pozreť. Je to pod sedačkou spolujazdca.
Edit: je tam len jedna baterka pod vodičom. Z roku 2017 bosh 100Ah. V tom nemenovanom servise ju úplne vtedy vybili a potom ju rýchlo nabijali netuším čím a ako. A obávam sa že ju dojebali.
Zatiaľ som tam dal 85Ah z iného auta.
Motor chytil perfektne. Uvidím bude sa to testovať a keď to ani raz nezahapruje kúpi sa nová baterka. Henta sa zatiaľ nabíja 2A.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Takže žiaľ v batérie to nie je. Dnes odstavenie auta. Potom opäť auto nechcelo naštartovať. Dokonca ani pomocou káblov.
Takže prišiel mechanik, pozrel chyby / egr - nízky prietok, a len blbosti/ pri startovani bol nižší tlak nafty z čerpadla. Po vymazanie chýb na 4x motor naskočil. Tlaky za čerpadlom aj triskach vraj OK.
Mechanik povedal ze môže byt scv ventil alebo dačo iné.
Prosím nestretol sa s týmto problémom dakto?
Tu je video ako to nechce štartovať. Akoby tam nebolo palivo...

https://youtu.be/zCyirhtpfwU

EDIT: takže po YouTube hľadaní to vyzerá na G28 snímač kľuky. Takže aspoň dačo.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Z mojho pozorovania som prišiel na to,že jednym z priznakov slabeho akumulatora je ,že po zapnutí smerovky pačkou, začne blikať s určitým oneskorením...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Z pozorovania coho, suda v ktorom je vody uz len na dne?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nrobic a 85 neregistrovaných